• W sobotę 13 kwietnia 2024r. odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu Caritas Archidiecezji Białostockiej „Dobra jest więcej”, podczas której nasi Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zdobyli I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
        • Warsztaty dziewiarskie

W naszej szkole już trzeci rok prowadzone są warsztaty dziewiarskie. W tym roku odbywają się w poniedziałki o godz. 7.15. Tak wczesna pora nie zniechęca jednak dziewczynek, które z pasją zgłębiają sztukę dziewiarską, tworząc wspaniałe dzieła. Od września zaczęłyśmy tworzyć ozdoby świąteczne, które planujemy zawiesić na szkolnej choince.

• Wizyta strażaków

Na zajęciach EDB gościliśmy strażaków OSP Dobrzyniewo Duże. Temat spotkania: "Zagrożenia pożarowe, przyczyny i zasady postępowania podczas pożaru". Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie interesowali się rekrutacją wstąpienia w szeregi OSP.

Grażyna Dołubizno

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

27.10.2023r. w Szkole Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Uczniowie klasy 1a i 1b stali się pełnoprawnymi uczniami naszej placówki. Dzieci, pod kierunkiem wychowawczyń: Pani Janiny Kozakiewicz i Pani Anny Szmygiel, przygotowały i zaprezentowały wspaniały występ. W dalszej części głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami. Następnie Pani Dyrektor Wanda Różańska uroczyście pasowała wszystkich na uczniów pierwszej klasy. Po zakończonej uroczystości dzieci i rodzice spotkali się w salach na słodkim poczęstunku.

• Międzynarodowy Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Tego dnia nasze przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor i Panem Dyrektorem, posadziły wokół placu zabaw drzewka i krzewy. Dzieci miały również pogadanki ze swoimi Paniami, o tym jak są zbudowane drzewa i jak ważną rolę pełnią w naszym życiu i świecie. Dziękujemy bardzo Szkółce Fasty za podarowane drzewa i krzewy, które będą piękną ozdobą naszego obiektu.

• Wspaniałe zawody naszych biegaczy

Dziewczęta z klas 4-6 zajęły trzecie 🥉 a chłopcy szóste miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W sobotę 21 października nasi uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w Finale Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które zostały rozegrane w Białymstoku w Lesie Pietrasze. W zawodach wystartowało 20 najlepszych sztafet chłopców i dziewcząt z województwa podlaskiego, które zostały wyłonione na drodze wcześniejszych eliminacji w mistrzostwach powiatu, miast i półfinałach wojewódzkich. Obie drużyny spisały się wyśmienicie, a nasze brązowe medalistki w nagrodę uzyskały prawo startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się już w następną sobotę również w Lesie Pietrasze.

• "Kodowanie na przerwie"

19 października w ramach obchodów Code Week 2023 odbyło sie w nasze szkole "Kodowanie na przerwie". Na dwóch długich przerwach uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w grze, polegającej na odszyfrowywaniu haseł, które wylosowali. Do wykorzystania mieli szyfr płotkowy, kod Morse'a oraz kod Cezara. Uczniwie bawili się świetnie, a nabardziej aktywni "szyfranci" za zdobyte w grze punkty mogli otrzymać celujace i bardzo dobre oceny z informatyki. Zainteresowanie było tak duże,że kontynuowano zabawę jeszcze na nastepnej przerwie.
            Zabawa zostala zorganizowana przez nauczycieli informatyki: B.Karczewskiego, M. Rutkowską i B. Winarską.

• "Mierzymy się ze smogiem"

Mamy przyjemność poinformować społeczność szkolną, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu „Mierzymy się ze smogiem” ogłoszonego w ramach 2 edycji Projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. W nagrodę otrzymaliśmy ekran wewnętrzny do prezentacji danych pomiarowych jakości powietrza i treści edukacyjnych. Podobnie jak w minionym roku szkolnym będziemy w klasach realizować zajęcia o tematyce ekologicznej w oparciu o materiały zamieszczane na platformie e – lerningowej eduESA. W ramach projektu, w klasach I – VIII, będzie realizowana tematyka edukacji antysmogowej, postępujących zmian klimatycznych, czystości powietrza.

• Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 11.10.2023r. w naszej szkole był świętem wszystkich nauczycieli, pracowników oraz uczniów i rodziców. Klasy IV b i V a w humorystyczny sposób przedstawiły zalety pracy nauczyciela i innych pracowników niepedagogicznych szkoły. Chór szkolny zadbał o oprawę muzyczną tej uroczystości. Po części artystycznej z przyjemnością wysłuchaliśmy życzeń od Pani Dyrektor Wandy Różańskiej, Pani Agaty Szaniawskiej - przewodniczącej Rady Rodziców oraz Pani Sylwii Jeleniewskiej - przedstawicielki Gminy Dobrzyniewo Duże. W trakcie uroczystości nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym zostały wręczone nagrody: Wójta Gminy Pana Wojciecha Cybulskiego oraz Dyrektora ZSP w Dobrzyniewie Dużym.

• certyfikaty i dyplomy

• OSE
      • Erasmus plus
    • Czwartek 09.05.2024