Strona główna
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 26 czerwca 2026 r. o godz. 8.15 na sali gimnastycznej.
Serdecznie zapraszamy.
Wycieczka klas 1a i 1b w ramach projektu „Poznajemy Podlaskie”
9 czerwca uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej w ramach projektu „Poznajemy Podlaskie”, współfinansowanego przez Podlaską Organizację Turystyczną.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Jak dawniej na wsi bywało”, podczas których mogły poznać życie mieszkańców podlaskiej wsi sprzed wielu lat. Uczniowie samodzielnie wykonywali masło, próbowali tradycyjnych serów oraz dowiedzieli się, w jaki sposób dawniej produkowano mąkę. Zwiedzili również zabytkowe chaty i uczestniczyli w dawnych zabawach wiejskich. Szczególnie dużo radości sprawiły im konkurencje z wykorzystaniem ziemniaków, m.in. skoki w workach oraz rzuty do celu.
XV Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub
12 czerwca w Centrum Komisji i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi odbyły się XV Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub, w ktorych naszą szkołę reprezentowała Iza Ostapowicz z klasy 6a. W rozgrywkach wzięli udział najlepsi uczniowie z całej Polski wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. Iza zajęła 17 miejsce na 168 uczestników, a z reprezentacji woj. podlaskiego wypadła najlepiej. To wspaniały wynik. Jestesmy dumni z Izy. Mamy nadzieję, że postawa Izy zachęci innych uczniów do rywalizacji wprzyszłym roku.👌
Wycieczka klas szóstych i siódmych do Warszawy
12 czerwca klasy 7A, 7B, 6A i 6B pod opieką pani Izabeli Borysewicz oraz pani Anny Sławińskiej uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Tym razem pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Escape Roomie Black Cat, gdzie wzięliśmy udział w pokojach zagadek „Powstanie Warszawskie" oraz „Złoto Nazistów". W przerwie między rozgrywkami obejrzeliśmy pokaz iluzjonisty Kacpra Mysiorka. Oprócz prezentacji swoich niezwykłych umiejętności pan Kacper opowiedział nam o kulisach pracy iluzjonisty oraz przybliżył najważniejsze aspekty tego zawodu.
Trzydniowa wycieczka do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa
Po intensywnym okresie przygotowań i egzaminów uczniowie klas ósmych postanowili odpocząć podczas trzydniowej wycieczki na południe Polski. Ich nieodłącznymi kompanami, a zarazem opiekunami byli p. Monika Turczyńska, p. Marek Jamiołkowski oraz p. Katarzyna Radziszewska.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy słynną Kopalnię Soli „Wieliczka”, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe podziemne komory, rzeźby solne i kaplicę św. Kingi. Drugiego dnia odwiedziliśmy Zakopane. Spacerowaliśmy po Krupówkach, podziwialiśmy górskie krajobrazy w Dolinie Kościeliskiej oraz poznawaliśmy tradycje Podhala. Ostatni dzień spędziliśmy w Krakowie, zwiedzając Stare Miasto, Rynek Główny, Sukiennice i Wawel.
Mazurska przygoda… - wycieczka uczniów klasy 3 a i 3 b
W dniu 10 czerwca 2026 r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w całodniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej po Mazurach. Celem wyjazdu było poznanie historii regionu, kontakt z przyrodą oraz integracja uczniów.
Pierwszym punktem programu był Kętrzyn i Wilczy Szaniec, czyli dawna kwatera główna Adolfa Hitlera. Podczas zwiedzania uczniowie poznali historię tego miejsca oraz dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących wydarzeń z okresu II wojny światowej.
FESTYN RODZINNY
68Festyn Rodzinny – wspólne świętowanie na szkolnym boisku
9 czerwca 2026 roku na górnym boisku szkolnym odbył się pełen radości Festyn Rodzinny, który zgromadził liczne grono rodziców, dzieci oraz nauczycieli. Wspólna zabawa, rozmowy i uśmiechy stworzyły wyjątkową atmosferę, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
„ Najlepszy przyrodnik w gminie” - konkurs
3 czerwca 2026 roku nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie przyrodniczym „ Najlepszy przyrodnik w gminie”. Wzięli w nim udział czwartoklasiści ze wszystkich szkół leżących na terenie Gminy Dobrzyniewo Duże, w sumie 10 uczniów. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Obrubnikach. Poziom wiedzy przyrodniczej zaprezentowany przez uczniów był bardzo wyrównany. Uczennica naszej szkoły Milena Czajka uzyskała drugie miejsce. Mało mniej punktów zdobył Marcel Kamiński. Z obojga jesteśmy dumni i gratulujemy wyników.
WYWÓZKA NA SYBERIĘ
4W dniu 07.06.2026 r. społeczność lokalna uczciła 85. rocznicę wywózki 22 mieszkańców wsi Pogorzałki na Syberię – jednego z najbardziej bolesnych wydarzeń w historii naszego regionu.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ofiar odprawiona w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Pogorzałkach, podczas której wybrzmiały słowa pamięci i refleksji nad dramatem deportowanych rodzin oraz siłą, z jaką przyszło im mierzyć się z okrucieństwem losu.
Wycieczka klas drugich do Mamuciej Doliny
2 czerwca klasy IIa i IIb uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Mamuciej Doliny - gospodarstwa agroturystycznego powstałego we wsi Szóstaki założonego przez ludzi od pokoleń związanych z Biebrzą. Unikatowym wyróżnikiem tego miejsca jest prehistoryczna osada, miejsce gdzie zawodowi archeolodzy zrekonstruowali kompleks szałasów i narzędzia pozwalające każdemu poznać warunki życia naszych przodków. Podczas pobytu w osadzie dzieci poznały w pigułce życie człowieka pierwotnego. W programie znalazły się m.in. następujące zajęcia: rozpalanie ognia za pomocą paleo-zapalniczek, strzelanie z łuków, eksploracja stanowiska archeologicznego, lepienie z gliny, wyprawa pełna niezwykłych ciekawostek przyrodniczych oraz ognisko z kiełbaskami. Wyjazd był bardzo udany, a co najważniejsze przebiegł w spokojnej atmosferze oraz pięknych okolicznościach przyrody.
„Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć…”
28 maja 2026 roku odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Edukacyjnego „Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć…” - inicjatywy, która służy popularyzowaniu postawy oraz wartości reprezentowanych przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Organizatorami konkursu byli Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Solidarność Oświatowa w Białymstoku. W konkursie wzięło udział ponad 370 uczniów z województwa podlaskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić własną interpretację pojęcia „prawda” w jednej z trzech form - plastycznej, literackiej bądź filmowej.
Zajęcia rękodzielniczo-dziewiarskie
Z okazji Dnia Mamy, uczniowie uczęszczający na zajęcia rękodzielniczo-dziewiarskie wykonali biżuterię z gliny. To niezwykle wzruszający upominek, który z pewnością wywołał uśmiech na twarzy każdej mamy.
Czytanie jest the best!
Uczeń klasy 6a – Nikodem Udzielak – otrzymał wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Czytanie jest the best!” organizowanym w ramach 13. Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Jego praca nawiązywała do powieści Katarzyny Ryrych pt. „Siedem sowich piór”. Serdecznie gratulujemy.
III miejsce w II Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Rozwiń skrzydła”
Dnia 28 maja 2026 roku uczennice klas I–III naszej szkoły wzięły udział w II Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Rozwiń skrzydła”, organizowanym pod patronatem honorowym Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże w ZSP w Fastach.
Dziewczynki - Hanna Fiedorczuk z kl. IB i Amelia Interewicz z kl. IIB - zaprezentowały się znakomicie, wykazały się talentem i odwagą sceniczną. Jesteśmy bardzo dumni z ich zaangażowania i pięknych prezentacji.
XXI Papieskie Forum Młodych
W piątek 22 maja 2026r.po raz dwudziesty pierwszy z okazji 106 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w Białymstoku odbyło się Papieskie Forum Młodych. Forum było inspirowane słowami Jana Pawła II „Wstań i idź”. Naszą szkołę godnie reprezentowała grupa 10 uczniów wraz z Paniami Iwoną Strzałko i Iwoną Zdanowicz.
„Przyjaźń listami pisana” – podsumowanie projektu
Klasa 3B wzięła udział w wyjątkowym międzyszkolnym projekcie wymiany korespondencji zatytułowanym „Przyjaźń listami pisana”. Głównym celem inicjatywy było rozwijanie umiejętności tradycyjnego pisania listów, integracja rówieśnicza oraz przełamywanie barier w komunikacji. Przez wiele miesięcy uczniowie z zaangażowaniem redagowali wiadomości, dzieląc się swoimi pasjami, szkolnymi przeżyciami i codziennymi radościami.
41 Memoriał im. B. Malinowskiego w biegach przełajowych
10Dnia 19.05 nasza szkoła wzięła udział w 41 Memoriale im. B. Malinowskiego w biegach przełajowych w lesie na Pietraszach. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali doskonałą formę i bardzo się zaangażowali . W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła ostatecznie 2 miejsce stając na podium. Ogromne brawa należą się dla wszystkich uczestników zarówno z klas I-III jak i IV-VIII. Gratulujemy wszystkim, którzy przybiegli do mety i wzięli udział w tym wydarzeniu jakim było propagowanie biegów masowych oraz upowszechnianie idei olimpijskiej, czystej gry i rywalizacji wśród dzieci.
Gminny Konkurs Matematyczny
Uczniowie klasy III – Filip N. i Mikołaj K. – uważają, że matematyka może być prosta i ciekawa. Chłopcy uczestniczyli w Gminnym Konkursie Matematycznym „Sprawdzanie wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów”, który odbył się w Obrubnikach.
Uczeń klasy IIIA otrzymał wyróżnienie za osiągnięcie najlepszego wyniku. To duży sukces i dowód na to, że systematyczna praca przynosi efekty.
certyfikaty i dyplomy
- Wtorek 23.06.2026
Przyjmowanie interesantów
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym
odbywa się w godzinach
w godzinach 700 – 1500
Dodatkowe dni wolne w roku szk. 2025/2026:
13.10.2025 roku
10.11.2025 roku
02.01.2026 roku
05.01.2026 roku
11.05.2026 roku - egzamin
12.05.2026 roku - egzamin
13.05.2026 roku - egzamin
05.06.2026 rokuDowóz uczniów do szkoły
OBIADY
KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY SP 2025/2026
JADŁOSPIS:
Nr konta do wpłat:
50 8060 0004 2600 1023 2000 0010
Odwoływanie posiłków w szkole:
W razie nieobecności dziecka w szkole należy zgłosić rezygnację obiadu z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godziny 11:00 (od poniedziałku do piątku) wysyłając sms na numer telefonu 501 543 227 o treści: Imię i nazwisko dziecka, grupa/klasa, data/daty odwołaniaLogowanie do
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
NR KONTA RADY RODZICÓW
44 8060 0004 2600 3320 2000 0010
W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział
Pierwsze dziecko - 60 zł
Drugie dziecko - 50 zł
Trzecie dziecko - 30 złWpłat można także dokonywać u wychowawców klas.
Koło Podlaskie więcej
Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego
RODO w Szkole
Szanowni Państwo
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy
Załączniki:
Telefon Zaufania dla młodzieży