• W sobotę 13 kwietnia 2024r. odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu Caritas Archidiecezji Białostockiej „Dobra jest więcej”, podczas której nasi Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zdobyli I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
        • Szanowni Rodzice!

W tym roku szkolnym nasza szkoła nadal uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA)” realizowanym przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy. Treści dotyczące edukacji antysmogowej, ekologicznej są realizowane na godzinach wychowawczych i innych przedmiotach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z celami projektu oraz problematyką zmian klimatycznych, zagrożeniami, jakie niosą ze sobą zanieczyszczenia powietrza, smog, ocieplenie klimatu.

• Jasełka 2023

20 grudnia odbyły sie w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez panie: Iwonę Zdanowicz i Iwonę Strzałko. Nad dekoracjami i oprawą muzyczną czuwała Pani Beata Petelska. Przygotowany przez nią podkład muzyczny podkreślał dramaturgię przedstawienia. W tegorocznych jasełkach zaprezentowali się uczniowie klas: Va, Vb i VIII, którzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w odgrywane przez siebie role. Uroczysty nastrój oraz klimat świąteczny podkreśliły kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego.

• GMINNY TURNIEJ GIER I ZABAW "OLIMPIJKA"

Dnia 14 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw „Olimpijka”. W zawodach sportowych uczestniczyli uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy Dobrzyniewo Duże. Mieliśmy przyjemność gościć zawodników ze szkoły w Fastach, Nowym Aleksandrowie, Obrubnikach i Pogorzałkach. Sześcioosobowe zespoły uczniów rywalizowały o zajęcie najlepszego miejsca w kategorii poszczególnych klas oraz walczyły o puchar dla zwycięskiej szkoły.

• Wycieczka klasy 6a

W ramach Mikołajek klasa 6a pod opieką wychowawcy Marka Jamiołkowskiego i p. Katarzyny Radziszewskiej udała się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw zawitała do kina Helios na film w świątecznym klimacie pt. "Najpiękniejsze Święta", a następnie aby spalić kalorie po zjedzonym popcornie, wybrała się na dwie godziny lekcji WF -u do Strefy Wysokich Lotów. Atrakcji było co niemiara, konkursy, nagrody i przede wszystkim wspólna dobra zabawa. Bilety do kina zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły w nagrodę za zwycięstwo w Szkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej. Dziękujemy.

• Wycieczka klas drugich

7.12.2023r. w ramach prezentu mikołajkowego klasa IIa i IIb wybrały się na zajęcia sportowe w Strefie Wysokich Lotów. Dzieci miały możliwość skorzystania z różnych trampolin, zjeżdżalni, dmuchanych zamków. Niektórym udało się wykonać ekstremalne skoki a nawet salta. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

• Wycieczka klasy 6b

8 grudnia, tuż po odwiedzinach Mikołaja, uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią p. Moniką Turczyńską i p. Kamilą Płońską postanowili podtrzymać atmosferę świętowania oraz obdarowywania się prezentami i wyruszyli na wycieczkę. Najpierw młodzież mogła poczuć się niczym James Bond, lawirując między promieniami z podczerwieni, wspinając się na ściankę czy sprawdzając swój spryt w reflex roomie. Takich atrakcji dostarczyło nam centrum rozrywki Lastag. Następnie udaliśmy się do kina na film „Trolle 3”. Pełna emocji podróż Mruka i Poppy, aby zjednoczyć braci, wywołała uśmiech na naszych twarzach i wprawiła w dobry humor. Na zakończenie skusiliśmy się na zjedzenie małego co nieco. Wycieczka była doskonałym zwieńczeniem całego tygodnia.

• Mikołajkowy tydzień w klasach 1-3

To był wspaniały czas. Dzieci z klas 1-3 rozpoczęły świętowanie warsztatami plastycznymi poprowadzonymi przez panie z GCK w Dobrzyniewie Dużym w dniach 5-6 grudnia. W dniu mikołajek w naszej szkole dominował oczywiście kolor czerwony, a twarze dzieci zdobił piękny uśmiech. To za sprawą podarunków od Św. Mikołaja. Tydzień zakończyliśmy ostatnią w tym roku audycją muzyczną pt. "O Chochliku, który chciał zepsuć święta".

• ZEBRANIE RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas I-VIII na zebranie, które odbędzie się dn. 7 grudnia 2023 roku. Wychowawcy klas I-III spotkają się z Państwem o godzinie 16.30, a wychowawcy klas IV-VIII o godz. 17.00 w następujących salach lekcyjnych:

Klasa 1a - s. 24
            Klasa 1b - s. 20
            Klasa 2a - s. 21
            Klasa 2b - s. 26
            Klasa 3a - s. 25
            Klasa 3b - s. 22
            Klasa 4a - s. 03
            Klasa 4b - s. 05
            Klasa 5a - s. 01
            Klasa 5b - s. 04
            Klasa 6a - s. 15
            Klasa 6b - s. 13
            Klasa 7a - czytelnia
            Klasa 7b - s. 06
            Klasa 8 - s. 02

• Klasa 3a i 3b w Muzeum Wojska

1 grudnia 2023r. uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się do Muzeum Wojska w Białymstoku. W czasie godzinnych warsztatów dzieci poznawały terminy związane z wojskiem, a szczególnie zagadnienia dotyczące umundurowania i wyposażenia żołnierzy, oglądały zgromadzone na wystawach eksponaty, porównywały różne rodzaje kamuflażu. Trzecioklasiści uczyli się też właściwego zachowania podczas poruszania się wokół ekspozycji muzealnych. Na zakończenie samodzielnie wykonali prace plastyczne, które zabrali ze sobą do domu. Była to bardzo ciekawa i udana lekcja historii.

• certyfikaty i dyplomy

• OSE
      • Erasmus plus
    • Czwartek 09.05.2024