Aktualności

        • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

        • Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 26 czerwca 2026 r. o godz. 8.15 na sali gimnastycznej.

          Serdecznie zapraszamy.

        • Wycieczka klas 1a i 1b w ramach projektu „Poznajemy Podlaskie”

        • 9 czerwca uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej w ramach projektu „Poznajemy Podlaskie”, współfinansowanego przez Podlaską Organizację Turystyczną.

          Pierwszym punktem programu była wizyta w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Jak dawniej na wsi bywało”, podczas których mogły poznać życie mieszkańców podlaskiej wsi sprzed wielu lat. Uczniowie samodzielnie wykonywali masło, próbowali tradycyjnych serów oraz dowiedzieli się, w jaki sposób dawniej produkowano mąkę. Zwiedzili również zabytkowe chaty i uczestniczyli w dawnych zabawach wiejskich. Szczególnie dużo radości sprawiły im konkurencje z wykorzystaniem ziemniaków, m.in. skoki w workach oraz rzuty do celu.

          Następnie udaliśmy się do Białegostoku, gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Po posiłku przeszliśmy fragmentem szlaku Widzimisi do ogrodów Pałacu Branickich. Tam uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, odkrywając ciekawostki i tajemnice związane z historią pałacu oraz jego pięknymi ogrodami.

          Ostatnim punktem wycieczki był spacer po ogrodach znajdujących się na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. To wyjątkowe miejsce zachwyciło uczestników nie tylko swoją architekturą, ale także malowniczymi widokami.

          Wyjazd był doskonałą okazją do poznawania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego województwa podlaskiego. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.

          Dziękujemy za bardzo ciekawy dzień. 

        • XV Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub

        • 12 czerwca w Centrum Komisji i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi odbyły się XV Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub, w ktorych naszą szkołę reprezentowała Iza Ostapowicz z klasy 6a. W rozgrywkach wzięli udział najlepsi uczniowie z całej Polski wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. Iza zajęła 17 miejsce na 168 uczestników, a z reprezentacji woj. podlaskiego wypadła najlepiej.  To wspaniały wynik. Jestesmy dumni z Izy. Mamy nadzieję, że postawa Izy zachęci innych uczniów do rywalizacji wprzyszłym roku.👌

        • Wycieczka klas szóstych i siódmych do Warszawy

        • 12 czerwca klasy 7A, 7B, 6A i 6B pod opieką pani Izabeli Borysewicz oraz pani Anny Sławińskiej uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Tym razem pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Escape Roomie Black Cat, gdzie wzięliśmy udział w pokojach zagadek „Powstanie Warszawskie" oraz „Złoto Nazistów". W przerwie między rozgrywkami obejrzeliśmy pokaz iluzjonisty Kacpra Mysiorka. Oprócz prezentacji swoich niezwykłych umiejętności pan Kacper opowiedział nam o kulisach pracy iluzjonisty oraz przybliżył najważniejsze aspekty tego zawodu.

          Następnie odwiedziliśmy Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie poznaliśmy tajniki pracy charakteryzatora oraz uczestniczyliśmy w warsztatach charakteryzacji. Była to doskonała okazja, aby przekonać się, jak za pomocą odpowiednich technik można całkowicie zmienić wygląd aktora na potrzeby filmu i teatru.

          Ostatnim punktem wycieczki był Pałac w Wilanowie – dawna rezydencja króla Jana III Sobieskiego i jego żony, królowej Marysieńki. Podczas zwiedzania poznaliśmy historię tej słynnej królewskiej pary oraz dowiedzieliśmy się, dlaczego Wilanów nazywany jest „polskim Wersalem". Podziwialiśmy piękne pałacowe ogrody, a także uczestniczyliśmy w warsztatach tańca dworskiego oraz warsztatach ceramicznych. Dzięki temu mogliśmy choć na chwilę przenieść się do czasów Jana III Sobieskiego i poczuć atmosferę życia na królewskim dworze.

        • Trzydniowa wycieczka do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa

        • Po intensywnym okresie przygotowań i egzaminów  uczniowie klas ósmych postanowili odpocząć  podczas trzydniowej wycieczki na południe Polski. Ich nieodłącznymi kompanami, a zarazem opiekunami byli p. Monika Turczyńska, p. Marek Jamiołkowski oraz p. Katarzyna Radziszewska. 

          Pierwszego dnia zwiedziliśmy słynną Kopalnię Soli „Wieliczka”, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe podziemne komory, rzeźby solne i kaplicę św. Kingi. Drugiego dnia odwiedziliśmy Zakopane. Spacerowaliśmy po Krupówkach, podziwialiśmy górskie krajobrazy w Dolinie Kościeliskiej oraz poznawaliśmy tradycje Podhala. Ostatni dzień spędziliśmy w Krakowie, zwiedzając Stare Miasto, Rynek Główny, Sukiennice i Wawel.

          Uczniowie mieli niespożyte siły, które zapewne starczyłyby na kolejnych kilka dni wycieczki, lecz wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i w piątek, w późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do, osnutego mgłą, Dobrzyniewa Dużego. Wycieczka była nie tylko okazją do zwiedzania i odpoczynku, ale także spędzenia czasu z koleżankami, kolegami, wychowawcami przed wyruszeniem w dalszą podróż swojego życia. Na długo pozostanie ona w naszej pamięci jako wyjątkowy moment kończący ważny etap naszej edukacji.

        • Mazurska przygoda… - wycieczka uczniów klasy 3 a i 3 b

        • W dniu 10 czerwca 2026 r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w całodniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej po Mazurach. Celem wyjazdu było poznanie historii regionu, kontakt z przyrodą oraz integracja uczniów.

          Pierwszym punktem programu był Kętrzyn i Wilczy Szaniec, czyli dawna kwatera główna Adolfa Hitlera. Podczas zwiedzania uczniowie poznali historię tego miejsca oraz dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących wydarzeń z okresu II wojny światowej.

          Następnie grupa udała się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wiele gatunków zwierząt żyjących w naturalnym środowisku, m.in. jelenie, sarny, daniele oraz ptaki. Spacer po parku i karmienie zwierząt był ciekawą lekcją przyrody.

          Ostatnim punktem wycieczki był godzinny rejs statkiem po jeziorach w Rucianem-Nidzie. Uczniowie podziwiali piękno mazurskiej przyrody, malownicze krajobrazy oraz mogli spędzić czas w miłej i radosnej atmosferze.

          Wycieczka przebiegła zgodnie z planem, w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnej życzliwości.

        • FESTYN RODZINNY

        • Festyn Rodzinny – wspólne świętowanie na szkolnym boisku

          9 czerwca 2026 roku na górnym boisku szkolnym odbył się pełen radości Festyn Rodzinny, który zgromadził liczne grono rodziców, dzieci oraz nauczycieli. Wspólna zabawa, rozmowy i uśmiechy stworzyły wyjątkową atmosferę, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

          Wśród atrakcji znalazły się:

          • występy artystyczne dzieci,
          • gry i zabawy dla całych rodzin,
          • malowanie twarzy,
          • dmuchańce,
          • popcorn, wata cukrowa, grillowane kiełbaski, babka ziemniaczana oraz bubble tea.

          Podziękowania kierujemy do Pana Wojciecha Cybulskiego Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże, Gminnej Komisji Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych, OSP Pogorzałki i OSP Dobrzyniewo Duże oraz do Pana Bartłomieja Zawadzkiego i zespołu „Forti”.

          Szczególne wyrazy wdzięczności należą się rodzicom, którzy jak zawsze okazali wielkie serce i zaangażowanie, oraz nauczycielom, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie i  przeprowadzenie Festynu Rodzinnego.

          To wydarzenie po raz kolejny pokazało, jak silną i zgraną społeczność tworzymy.

        • „ Najlepszy przyrodnik w gminie” - konkurs

        • 3 czerwca 2026 roku nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie przyrodniczym „ Najlepszy przyrodnik w gminie”. Wzięli w nim udział czwartoklasiści ze wszystkich szkół leżących na terenie Gminy Dobrzyniewo Duże, w sumie 10 uczniów.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Obrubnikach. Poziom wiedzy przyrodniczej zaprezentowany przez uczniów był bardzo wyrównany. Uczennica naszej szkoły Milena Czajka uzyskała drugie miejsce. Mało mniej punktów zdobył Marcel Kamiński. Z obojga jesteśmy dumni i gratulujemy wyników.

        • WYWÓZKA NA SYBERIĘ

        • W dniu 07.06.2026 r.  społeczność lokalna uczciła 85. rocznicę wywózki 22 mieszkańców wsi Pogorzałki na Syberię – jednego z najbardziej bolesnych wydarzeń w historii naszego regionu.

          Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ofiar odprawiona w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Pogorzałkach, podczas której wybrzmiały słowa pamięci i  refleksji nad dramatem deportowanych rodzin oraz siłą, z jaką przyszło im mierzyć się z  okrucieństwem losu.

          Po wspólnej modlitwie delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod miejscowym pomnikiem, oddając hołd wszystkim, którzy zostali przymusowo wywiezieni w głąb Związku Sowieckiego. W wydarzeniu uczestniczyły liczne poczty sztandarowe, w tym poczet sztandarowy Zespołu Szkolno‑Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym, godnie reprezentując naszą społeczność szkolną.

          Pamięć o tamtych wydarzeniach jest naszym obowiązkiem. To dzięki niej kolejne pokolenia mogą budować przyszłość opartą na prawdzie, wolności i szacunku dla ludzkiej godności.

        • Wycieczka klas drugich do Mamuciej Doliny

        • 2 czerwca klasy IIa i IIb uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Mamuciej Doliny - gospodarstwa agroturystycznego powstałego we wsi Szóstaki założonego przez ludzi od pokoleń związanych z Biebrzą. Unikatowym wyróżnikiem tego miejsca jest prehistoryczna osada, miejsce gdzie zawodowi archeolodzy zrekonstruowali kompleks szałasów i narzędzia pozwalające każdemu poznać warunki życia naszych przodków.  Podczas pobytu w osadzie dzieci poznały w pigułce życie człowieka pierwotnego. W programie znalazły się m.in. następujące zajęcia: rozpalanie ognia za pomocą paleo-zapalniczek, strzelanie z łuków, eksploracja stanowiska archeologicznego, lepienie z gliny, wyprawa pełna niezwykłych ciekawostek przyrodniczych oraz ognisko z kiełbaskami. Wyjazd był bardzo udany, a co najważniejsze przebiegł w spokojnej atmosferze oraz pięknych okolicznościach przyrody.

        • „Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć…”

        • 28 maja 2026 roku odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Edukacyjnego „Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć…” - inicjatywy, która służy popularyzowaniu postawy oraz wartości reprezentowanych przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Organizatorami konkursu byli Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Solidarność Oświatowa w Białymstoku. W konkursie wzięło udział ponad 370 uczniów z województwa podlaskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić własną interpretację pojęcia „prawda” w jednej z trzech form - plastycznej, literackiej bądź filmowej.

          Z radością informujemy, że w kategorii PRACA PLASTYCZNA:

          🥇 I MIEJSCE zajęła nasza uczennica SARA WASZKIEWICZ z klasy VIII A,

          ⭐ WYROŻNIENIE otrzymała zaś POLA SIENKIEWICZ z klasy II B.

          Obie laureatki uczestniczyły w uroczystej gali finałowej oraz zostały nagrodzone dyplomami oraz wspaniałymi upominkami.

          Jesteśmy dumni i życzymy naszym uczennicom kolejnych sukcesów. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do Sary, która w tym roku szkolnym kończy naszą szkołę. Powodzenia w dalszym rozwijaniu plastycznych pasji! ❤️

           

        • Zajęcia rękodzielniczo-dziewiarskie

        • Z okazji Dnia Mamy, uczniowie uczęszczający na zajęcia rękodzielniczo-dziewiarskie wykonali biżuterię z gliny. To niezwykle wzruszający upominek, który z pewnością wywołał uśmiech na twarzy każdej mamy.

        • Czytanie jest the best!

        • Uczeń klasy 6a – Nikodem Udzielak – otrzymał wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Czytanie jest the best!” organizowanym w ramach 13. Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Jego praca nawiązywała do powieści Katarzyny Ryrych pt. „Siedem sowich piór”. Serdecznie gratulujemy.

        • III miejsce w II Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Rozwiń skrzydła”

        • Dnia 28 maja 2026 roku uczennice klas I–III naszej szkoły wzięły udział w II Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Rozwiń skrzydła”, organizowanym pod patronatem honorowym Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże w ZSP w Fastach.

          Dziewczynki - Hanna Fiedorczuk z kl. IB i Amelia Interewicz z kl. IIB -  zaprezentowały się znakomicie, wykazały się talentem i odwagą sceniczną. Jesteśmy bardzo dumni z ich zaangażowania i pięknych prezentacji.

          Szczególne gratulacje kierujemy do Amelki Interewicz, która wyśpiewała III miejsce i otrzymała pamiątkową statuetkę. Obie uczestniczki zostały również nagrodzone dyplomami oraz upominkami.

          Życzymy naszym uczennicom kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwijania muzycznych pasji! ❤️

        • XXI Papieskie Forum Młodych

        • W piątek 22 maja 2026r.po raz dwudziesty pierwszy z okazji 106 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w Białymstoku odbyło się Papieskie Forum Młodych. Forum było inspirowane słowami Jana Pawła II „Wstań i idź”. Naszą szkołę godnie reprezentowała grupa 10 uczniów wraz z Paniami Iwoną Strzałko i  Iwoną Zdanowicz.

          Podczas homilii ks. Kamiński zachęcał ludzi młodych, by nie bali się żyć Ewangelią w środowisku rówieśniczym, a biskup H. Ciereszko wzywał ich, by wstali i poszli za Chrystusem.

          To był wspaniały czas refleksji, modlitwy i spotkania ludzi młodych poszukujących sensu życia oraz pragnących pogłębić swoją wiarę.

        • „Przyjaźń listami pisana” – podsumowanie projektu

        • Klasa 3B wzięła udział w wyjątkowym międzyszkolnym projekcie wymiany korespondencji zatytułowanym „Przyjaźń listami pisana”. Głównym celem inicjatywy było rozwijanie umiejętności tradycyjnego pisania listów, integracja rówieśnicza oraz przełamywanie barier w komunikacji. Przez wiele miesięcy uczniowie z zaangażowaniem redagowali wiadomości, dzieląc się swoimi pasjami, szkolnymi przeżyciami i codziennymi radościami.

          Każdy etap projektu budził wśród trzecioklasistów ogromne emocje.

          20 maja 2026 r. odbył się długo wyczekiwany finał projektu – bezpośrednie spotkanie uczniów klasy 3B z ich listownymi przyjaciółmi z uczniami klasy 2D ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku. Wydarzenie to było pełne pięknych emocji. Początkowo w powietrzu wisiał lekki niepokój i trema przed pierwszym kontaktem na żywo. Szybko jednak ustąpiły one miejsca ogromnemu szczęściu, radości i naturalnej chęci bliższego poznania. Spędziliśmy wspaniały, wspólny czas na rozmowach, zabawach, spacerach i wymianie osobistych wrażeń.

          Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 2D oraz ich wychowawczyni Pani Małgosi za przybycie i wspólnie spędzony czas w naszej szkole.

          Projekt „Przyjaźń listami pisana” udowodnił, że tradycyjna korespondencja ma wielką moc i potrafi łączyć ludzkie serca.

        • 41 Memoriał im. B. Malinowskiego w biegach przełajowych

        • Dnia 19.05 nasza szkoła wzięła udział w 41 Memoriale im. B. Malinowskiego w biegach przełajowych w lesie na Pietraszach. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali doskonałą formę i bardzo się zaangażowali . W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła ostatecznie 2 miejsce stając na podium. Ogromne brawa należą się dla wszystkich uczestników zarówno z klas I-III jak i IV-VIII. Gratulujemy wszystkim, którzy przybiegli do mety i wzięli udział w tym wydarzeniu jakim było  propagowanie biegów masowych oraz upowszechnianie idei olimpijskiej, czystej gry i rywalizacji wśród dzieci. 

          W kategorii klas I-III 

          III miejsce zajął Franciszek Dziekoński 

          W kategorii klas IV-VIII:

          IV miejsce Aleksander Szaniawski ,

          I miejsce Oliwia Reszka ,

          VI miejsce  Łucja Daniłowska 

          II miejsce  Franciszek Kukowski 

          IV miejsce Franciszek Jóźwicki 

          I miejsce Natalia Adamska . 

          Wszystkim zawodnikom reprezentującym szkołę życzymy dalszych sukcesów sportowych i jeszcze raz gratulujemy tak wspaniałych wyników.  

          Nauczyciele: Eliza Kamińska, Bartłomiej Zawadzki oraz Katarzyna Radziszewska. Organizatorom zawodów Szkole Podstawowej nr 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Białymstoku serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

        • Gminny Konkurs Matematyczny

        • Uczniowie klasy III – Filip N. i Mikołaj K. – uważają, że matematyka może być prosta i ciekawa. Chłopcy uczestniczyli w Gminnym Konkursie Matematycznym „Sprawdzanie wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów”, który odbył się w Obrubnikach.

          Uczeń klasy IIIA otrzymał wyróżnienie za osiągnięcie najlepszego wyniku. To duży sukces i dowód na to, że systematyczna praca przynosi efekty.

          Matematyka nie musi być trudna – może być prawdziwą przygodą i źródłem satysfakcji. Gratulujemy uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!