Aktualności

        • Wielkanocne Pogorzałki

        • 12 kwietnia podczas wydarzenia Wielkanocne Pogorzałki naszą szkołę reprezentowała Julia Panasiuk. Uczennica zaśpiewała piosenkę „Drogi proste” z repertuaru zespołu Kwiat Jabłoni.

          Julia zaśpiewała z wielką pasją i emocjami, co  zgromadzeni goście docenili gromkimi brawami.

        • Targi książki w Białymstoku

        • Targi książki w Białymstoku odwiedzili uczniowie naszej szkoły. Klasa 6a i 7a oraz wychowawczynie: Anna Sławińska i Izabela Borysewicz, a także Celina Zubrycka wzięli udział w spotkaniu autorskim z Radkiem Rakiem. Pisarz opowiadał o swojej nowej książce pt. "Maja i czas motyli". Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, a potem zadawali pytania autorowi. Był też czas na zakup książek z autografem.

        • Turnieju o Puchar Tymbarku!

        • Od wtorku do czwartku nasi uczniowie uczestniczyli w powiatowych rozgrywkach ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który był rozegrany na Stadionie Miejskim w Tykocinie. Do rywalizacji przystąpiliśmy w trzech kategoriach U8, U10 i U12. 

          ⚽ U-12 (klasy 4-5) - W tej kategorii wystartowało najwięcej drużyn, bo aż 23. Nasza drużyna w całym turnieju wygrała 4 mecze i przegrała tylko jeden. W drodze do finału powiatu pokonaliśmy SP Wasilków 3:2, SP Sobolewo 2:1, SP Choroszcz 2:0 i SP Czarna Białostocka 3:2. W finale musieliśmy uznać wyższość szkoły z Łap, z którą przegraliśmy 0:2.

          ⚽ U-10 ( klasy 2-3) - Tutaj nasi uczniowie wygrali jeden mecz z SP Michałowo i przegrali z SP Sobolewo i na rozgrywkach grupowych zakończyli udział w turnieju.

          ⚽ U-8 (klasy 0-1) - Chłopcy zagrali dwa mecze i oba wygrali. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu pokonali SP Sobolewo 5:3, a następnie pewnie wygrali 8:1 z SP Poświętne. W nagrodę pojadą na finał wojewódzki. 

          🔥 Wszyscy uczniowie wykazali się niesamowitym zaangażowaniem, sercem do gry i wolą walki wspaniale reprezentując naszą szkołę.

          Nauczyciel: Marek Jamiołkowski

        • XII Forum Szkół

        • 16 kwietnia po raz kolejny  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym gościliśmy przedstawicieli szkół ponadpodstawowych. W tegorocznym XII Forum Szkół, udział wzięli uczniowie klas ósmych z naszej szkoły oraz ze szkół gminnych.  Młodzież mogła dowiedzieć się, jaka oferta kształcenia czeka na nich w roku szkolnym 2026/2027. Była to też okazja do spotkania ze starszymi kolegami  – często absolwentami naszej placówki.

          Ósmoklasistom życzymy  trafnych wyborów dalszej ścieżki kształcenia.🙂

        • Wyjazd do kina wolontariuszy SKC

        • W czwartek 9 kwietnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunkami: panią Iwoną Strzałko, Grażyną Dołubizno i Celiną Zubrycką, pojechali do kina na projekcję filmu „Najświętsze Serce”. Do grona chętnych, by obejrzeć film, dołączyły Ola Kucharczuk z mamą.

          Opowiedziana w filmie historia bezwarunkowej miłości Boga do człowieka skłoniła wszystkich do zatrzymania się  i refleksji nad sensem życia oraz zastanowienia się nad tym, co naprawdę jest ważne. Po uczcie dla ducha znalazł się też czas na małą ucztę dla żołądka, a potem powrót do szkoły.

          Pierwsza  podróż Oli autobusem była dla niej nie lada wyzwaniem i przeżyciem, a wolontariuszom SKC doskonałą lekcją empatii.

        • Laureatki Gminnego Konkursu Plastycznego "Wiosna pędzlem malowana"

        • Miło nam poinformować, że nasze uczennice zostały laureatkami Gminnego Konkursu Plastycznego "Wiosna pędzlem malowana" pod patronatem honorowym Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Fastach. Serdecznie gratulujemy! ❤️

          I miejsce: Klara Kalinowska z klasy I B 👏

          II miejsce: Alicja Sadowska z klasy II B 👏

          Wyróżnienie: Julia Adamska z klasy III A 👏

          Nagrody pocieszenia otrzymały też: Maja Fidrocka z klasy I A oraz Lidia Szczepańska z klasy III B. 👏

           

        • KATYŃ 1940

        • Zbrodnia Katyńska – kwiecień 1940 r.

          W kwietniu 1940 roku rozpoczęła się jedna z najbardziej tragicznych zbrodni w historii Polski – masowe mordy polskich oficerów i przedstawicieli inteligencji, dokonane przez sowieckie NKWD. Byli to jeńcy wojenni wzięci do niewoli po agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r.

          Na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano ponad 20 tysięcy osób, w tym oficerów Wojska Polskiego, policjantów, urzędników, lekarzy, nauczycieli i profesorów. Egzekucje przeprowadzono m.in. w Katyniu, Charkowie i Twerze, a ciała ofiar ukryto w zbiorowych mogiłach.

          Przez wiele lat prawda o tej zbrodni była ukrywana i fałszowana a Ci, którzy chcieli w Polsce powiedzieć prawdę o tym bestialstwie byli prześladowani i szykanowani. Dopiero po dziesięcioleciach możliwe stało się oficjalne potwierdzenie odpowiedzialności władz sowieckich.

          Pamięć o ofiarach Katynia jest ważnym elementem polskiej historii i tożsamości. Każdego roku w  kwietniu wspominamy tych, którzy zginęli, pozostając wierni Ojczyźnie.

        • Dzień Autyzmu

        • 8 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie edukacyjne poświęcone tematyce autyzmu. Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o uczniach klas 1–3 oraz 4–8, aby w przystępny i angażujący sposób przybliżyć im zagadnienia związane ze spektrum autyzmu. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest autyzm, jakie są jego cechy oraz z jakimi wyzwaniami mogą mierzyć się osoby w spektrum. Ważnym elementem wydarzenia była projekcja filmu edukacyjnego, który w obrazowy sposób ukazał codzienne funkcjonowanie osób z autyzmem, pomagając uczniom lepiej zrozumieć ich perspektywę. Kolejnym punktem programu była prezentacja przedstawiająca znane osoby, które mają autyzm. Uczniowie mogli przekonać się, że osoby w spektrum autyzmu osiągają sukcesy w różnych dziedzinach życia, rozwijając swoje pasje i talenty.

          Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ artystyczny – skecz „Rzepka” w wykonaniu uczniów. Przedstawienie nie tylko dostarczyło widzom wielu pozytywnych emocji, ale także pokazało, jak ważna jest współpraca, akceptacja i wzajemne wsparcie. Spotkanie zostało zorganizowane przez pedagoga specjalnego oraz nauczycieli współorganizujących kształcenie specjalne – panią Kasię i panią Ewę. Dzięki ich zaangażowaniu uczniowie mogli w ciekawy i przystępny sposób poszerzyć swoją wiedzę oraz kształtować postawy empatii i zrozumienia wobec innych.

        • Wielkanocne kurki

        • Ostatnie tygodnie przed świętami uczniowie uczęszczający na zajęcia rękodzielniczo-dziewiarskie poświęcili na szycie kurek.
          Najpierw przygotowali wykroje z szablonów, a następnie zajęli się szyciem. Wykonanie kurek nie należało do prostych zadań, ale nasi uczniowie świetnie sobie poradzili.

           

        • Torba Samarytanka

        • Torby Samarytanki przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli, zostały przekazane do Centrum Pomocy Samarytanin w Białymstoku. Zebrane produkty  jeszcze w Wielkim Tygodniu trafiły do osób starszych, samotnych, chorych czy bezdomnych.

          Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na potrzeby bliźnich i wsparli tę akcję.

          Szkolne Koło Caritas

        • Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Białostockiego w piłce nożnej chłopców.

        • W środę 1 kwietnia reprezentacja naszej szkoły pod wodzą nauczycieli Emilii Walenciej i Marka Jamiołkowskiego udała się do Czarnej Białostockiej na turniej piłki nożnej chłopców klas 7-8. W zawodach uczestniczyło 12 szkół z Powiatu Białostockiego. Nasi chłopcy zanotowali jedno zwycięstwo, jeden remis, jedną porażkę i na fazie grupowej zakończyli udział w zawodach. Wyniki naszej drużyny:

          ✅ SP Dobrzyniewo - SP Czarna Białostocka 1:0 - ⚽ Antonowicz Bartosz 

          ✅ SP Dobrzyniewo - SP Turośń Kościelna 0:0

          ❌ SP Dobrzyniewo - SP Kleosin 0:3

          W turnieju zagrali: Leon Jarosz, Adam Karwowski, Michał Matuk, Michał Kołos, Daniel Sokólski, Fabian Kaczyński, Michał Czemiel, Oliwier Nartowicz, Bartosz Antonowicz, Bartosz Trzaska, Patryk Falkowski.

          Gratulujemy ambitnej postawy i udziału w zawodach 👏.

        • Jeden medal i 19 uczniów z awansem do Półfinału Wojewódzkiego.

        • We wtorek 25 marca 2026 roku w Supraślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.          

          Na starcie stanęło ponad 300 uczestników. Nasza szkoła wystawiła liczną reprezentację, a 19 naszych uczniów uzyskało awans do półfinału województwa. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Adamska kl. 7a, która zdobyła  złoty medal. Pięknie gratulujemy!

          Awans do półfinału uzyskali: Laura Masłowska, Nina Powichrowska, Aleksander Szaniawski, Kacper Reszka, Łucja Daniłowska, Stanisław Panasiuk, Oliwa Reszka, Kornelia Grzybko, Wojciech Półkośnik, Jan Lachowicz, Francieszek Jóźwicki, Julia Rydzewska, Oliwier Nartowicz, Michał Czemiel, Fabian Kaczyński, Maja Adamska, Milena Radziszewska, Adam Karwowski.

          Gratulujemy❗Trzymajcie kciuki za Naszych Zawodników na kolejnym etapie już 9 kwietnia. 💪👏

        • Film edukacyjny - klasa 8a i 8b

        • Wyjście edukacyjne klas 8a i 8b na film "Chłopiec w różowych spodniach" było nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale przede wszystkim ważną lekcją wrażliwości i empatii. Produkcja, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, porusza niezwykle trudny i aktualny temat hejtu oraz cyberprzemocy, z którymi coraz częściej mierzą się młodzi ludzie.

          Film ukazał historię wrażliwego chłopca, który staje się ofiarą wykluczenia i agresji ze strony rówieśników – zarówno w rzeczywistości szkolnej, jak i w internecie. Przedstawione wydarzenia uświadomiły uczniom, jak poważne konsekwencje mogą mieć pozornie „niewinne” komentarze czy żarty publikowane w sieci. W skrajnych przypadkach brak wsparcia i narastająca fala nienawiści mogą doprowadzić do tragedii, jaką jest samobójstwo młodego człowieka. Seans skłonił uczniów do refleksji nad własnym zachowaniem oraz odpowiedzialnością za słowa kierowane do innych. Była to cenna lekcja pokazująca, jak ważne jest reagowanie na krzywdę drugiego człowieka, okazywanie wsparcia oraz budowanie atmosfery akceptacji i zrozumienia w środowisku szkolnym. Po filmie młodzież udała się do strefy wysokich lotów, gdzie miała okazję aktywnie spędzić czas i zintegrować się poprzez wspólną zabawę. Był to moment odreagowania emocji po trudnym seansie, a jednocześnie szansa na budowanie pozytywnych relacji między uczniami.

        • Lekcja otwarta z EDB

        • 25 marca pani Grażyna Dołubizno przeprowadziła  lekcję otwartą z EDB na którą zaprosiła ratownika medycznego pana Andrzeja Siemieniuka.

          Celem zajęć było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

          Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.

          Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy, uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych oraz na fantomie „Ździśku” i przy pomocy AED wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika. Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobywają ważne umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia, które jest najwyższą wartością człowieka.

        • Akcja Charytatywna w naszej szkole

        • W ostatnim czasie w naszej placówce odbyła się wyjątkowa, pełna zaangażowania akcja charytatywna, zorganizowana przez pedagoga specjalnego. Jej celem była zbiórka filiżanek oraz cukiernic dla Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez  Stowarzyszenie My dla Innych, mieszczącego się Białymstoku przy ul. Transportowej 4. Inicjatywa spotkała się z ogromnym odzewem całej społeczności szkolnej. Uczniowie, rodzice oraz pracownicy placówki z dużym entuzjazmem włączyli się w zbiórkę, przynosząc piękne, często unikatowe filiżanki i cukiernice. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zgromadzić pokaźną liczbę przedmiotów, które z pewnością znajdą swoje miejsce i zastosowanie w działalności WTZ. Pani Dyrektor wraz z pedagogiem specjalnym wspólnie zawiozły zebrane rzeczy do Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie zostały one przekazane podopiecznym. Akcja była nie tylko formą wsparcia dla potrzebujących, ale również ważną lekcją wrażliwości, empatii i współdziałania. Pokazała, jak wiele można osiągnąć dzięki wspólnemu zaangażowaniu oraz chęci niesienia pomocy innym.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej inicjatywy. Mamy nadzieję, że podobne działania na stałe wpiszą się w tradycję naszej placówki.

        • Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

        • W dniach 12-13 marca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych.

          Nauki rekolekcyjne skierował do nas ks. Marek Wojszko wikariusz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Białymstoku.

          Jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Markowi za słowo Boże, które poruszało nasze serca i prowadziło  ku temu co najważniejsze.

          Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i  Uczniom za czas wspólnej modlitwy.

          Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Wojciechowi Cybulskiemu za zorganizowanie transportu.

        • „COŚ z NICZEGO"

        • Prace techniczne z odpadów to kreatywne zajęcia, podczas których dzieci wykorzystują żne materiały przeznaczone do wyrzucenia, takie jak plastikowe butelki, kartony czy rolki po papierze. W trakcie tych zajęć uczniowie z klasy 2A rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne oraz uczą się, jak można ponownie wykorzystać odpady w praktyczny i twórczy sposób. Takie działania kształtują również postawy proekologiczne i zwiększają świadomość na temat ochrony środowiska. Praca w grupie wymaga umiejętności współpracy, planowania i zgodnego działania. 

           

        • WARSZTATY WIELKANOCNE

        • 24 i 25 marca uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wykonywali batikowe pisanki pod czujnym okiem instruktorów z GCK w Dobrzyniewie Dużym.  Tradycyjna batikowa metoda zdobienia jajek polega na nakładaniu wzorów gorącym woskiem za pomocą szpilki, a następnie barwieniu jajka. Miejsca pokryte woskiem nie przyjmują farby, tworząc ciekawe wzory na kolorowym tle. To technika wymagająca cierpliwości i skupienia. Jak nam wyszło? Chyba całkiem ładnie.😃