Strona główna
Koło kulinarne
Na dzisiejszych zajęciach koła kulinarnego młodzi amatorzy upiekli dietetyczną pizzę. Zapach unosił się po całej szkole, a smak mogli poczuć tylko uczniowie uczęszczający na zajęcia.
Klasy 4a i 4b na wycieczce w Mandorii
Dnia 15.05.2026 r. uczniowie klas 4a i 4b wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Mandorii – Miasta Przygód. Już od samego rana wszystkim dopisywały świetne humory i nie mogliśmy doczekać się wspólnej zabawy.
Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Uczniowie korzystali z rollercoasterów, karuzel, zjeżdżalni oraz innych niezwykłych urządzeń dostarczających wielu emocji i dobrej zabawy. Każdy znalazł coś dla siebie – zarówno miłośnicy mocniejszych wrażeń, jak i spokojniejszych atrakcji.
Dzień Elegancji
Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł zorganizowania Dnia Elegancji, aby zachęcić uczniów do schludnego ubioru i kulturalnego zachowania. Tego dnia wszyscy mogli ubrać się odświętnie i poczuć wyjątkową atmosferę w szkole. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i sprawił, że szkoła wyglądała bardzo elegancko.
WARSZTATY STOLARSKIE
W dniach 6-8 maja naszą szkołę odwiedzili panowie z Akademii Małego Stolarza. W czasie mobilnych warsztatów stolarskich uczniowie klas I-III wykonali niezbędniki na biurko. Zajęcia rozwijały kreatywność, zręczność oraz zdolności manualne. Dzieci mogły poczuć zapach drewna oraz doświadczyć pracy z papierem ściernym, śrubokrętem i ściskiem stolarskim. Na koniec pomalowały swoje prace za pomocą markerów akrylowych. Wszystkim towarzyszyło zadowolenie oraz poczucie dumy z samodzielnie wykonanej pracy. 😃
ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I-VIII
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas I-VIII na zebranie, które odbędzie się w piątek 22 maja 2026 roku o godzinie 16.30. Rozpoczniemy spotkaniem w hali sportowej z Panią Dyrektor. Następnie odbędzie się spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas w następujących salach lekcyjnych:
Klasa 1a - s. 21
Święto Konstytucji 3 Maja
W dniu 7.05 w naszej szkole odbyły sie obchody upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali akademię podkreślając patriotyzm i znaczenie pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Wydarzenie uświetniło wspólne odśpiewanie hymnu. Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem przybliżyli nam znaczenie tego historycznego wydarzenia, za co należą się wielkie brawa. Dziękujęmy uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie tej uroczystości i wspólne celebrowanie Święta Konstytucji 3 Maja!
Ogromny sukces Naszej Szkoły na Finale Igrzysk Dzieci klas I-III i klas IV-VI oraz Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII.
Piękne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników reprezentującym Naszą Szkołę w Mistrzostwach!
W dniu 05.05.2026r. w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym odbył się Finały Województwa Podlaskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Zawody o godz. 10:00 oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Wanda Różańska. Współorganizatorem zawodów był Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy na czele z Panem Prezesem @Kazimierzem Gwiazdowskim oraz @Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego na czele z Panem Prezesem @Marcinem Jarkowskim.
Bardzo Blisko medalu w Finale Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej
W piątek 17 kwietnia 2026 rokuw Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęło ponad 500 uczestników we wszystkich kategoriach. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Adamska kl. 7a, która była IV. Pięknie gratulujemy 🫵💪👏. Oliwia Reszka z kl. 6b była VII. Dalsze miejsca zajmowali: Aleksander Szaniawski, Stanisław Panasiuk, Franciszek Jóźwicki, Oliwier Nartowicz. Gratulujemy wszystkim uczniom godnego reprezentowania Naszej Szkoły❗💪
Ogólnopolska Akcja „Góra Grosza”
Serdecznie dziękujemy naszej społeczności szkolnej za zaangażowanie się w akcję „Góra Grosza”. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy 458,39zł.
Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie klas I-III, gdyż to oni zebrali największą liczbę monet. Klasa z rekordową liczbą zebranych monet to 2b.
Segregowaniem i liczeniem monet zajęli się niezawodni wolontariusze Szkolnego Koła Caritas.
„Młodzież zapobiega pożarom”
Uczniowie naszej szkoły, Michał Świsłocki i Wiktoria Winnicka, wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu powiatowym. Młodzież dopingowała nauczycielka EDB Grażyna Dołubizno.
2
Zajęcia kulinarne
Uczniowie naszej szkoły na zajęciach kulinarnych udowadniają swoją kreatywność. Od potraw mięsnych do deserów.
3
„Dzień bez plecaka”
24 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy i pełen kreatywności „Dzień bez plecaka”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez tradycyjnych plecaków, zastępując je nietypowymi i często bardzo pomysłowymi „zamiennikami”. Na korytarzach można było zobaczyć książki i zeszyty przenoszone w koszykach, walizkach, pudełkach, a nawet w garnkach czy skrzynkach na narzędzia. Pomysłowość uczestników nie miała granic, co sprawiło, że atmosfera w szkole była wyjątkowo radosna. Dodatkową motywacją do udziału w wydarzeniu były punkty przyznawane uczniom za zaangażowanie i kreatywność. Dzięki temu jeszcze więcej osób zdecydowało się wziąć udział w zabawie, a rywalizacja miała przyjazny i humorystyczny charakter. „Dzień bez plecaka” nie tylko dostarczył wszystkim wielu uśmiechów
Spotkanie z pisarzem
Pisarz Marek Hyjek odwiedził klasy pierwsze 22 kwietnia. Opowiedział o swojej książce pt. „Muszelka Ze Strumienia” (zapis jest poprawny, to indiańskie imię). Dzieci mogły też zobaczyć indiańskie stroje.
Autor od ponad pół wieku interesuje się historią i kulturą Indian Ameryki Północnej, a od czterdziestu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Połączenie pasji z pracą pedagogiczną zaowocowało napisaniem opowiadań podobnych do tych niegdyś opowiadanych przy ogniskach.
Marek Hyjek przedstawił w nich obrazy z życia różnych plemion, ukazał związek Indian ze światem natury oraz uwidocznił mądrości zawarte w tradycyjnych bajkach, baśniach i legendach. W ten sposób nie tylko odtworzył piękno życia dawnych Indian, ale i nadał swoim opowiadaniom walor wychowawczy. Autor wzbogacił także książkę o ilustracje ukazujące koloryt i różnorodność indiańskiego świata.
DZIEŃ ZIEMI
Z okazji Dnia Ziemi , nauczyciele biologii i geografii: Panie Agnieszka Konopko oraz Ewelina Kryńska, zorganizowali w naszej szkole konkurs na wykonanie rzeczy użytkowych, z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Celem inicjatywy było rozwijanie kreatywności uczniów oraz promowanie postaw proekologicznych.
Wycieczka klas 3a i 3b do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej
W dniu 22 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Celem wyjazdu było poznanie tradycji i zwyczajów regionu Podlasia oraz udział w warsztatach edukacyjnych.
Podczas pobytu w muzeum uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w warsztacie „Kto ma pszczoły, ten ma miód”. Dzieci dowiedziały się, czym były barcie, jaka jest ich historia, w jaki sposób człowiek odkrył miód i jego właściwości, jak wygląda ul oraz co – oprócz miodu – zawdzięczamy pszczołom. Samodzielnie wykonały świeczkę.
Spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej w Białymstoku
W szkole odbyło się spotkanie poświęcone odpowiedzialności prawnej nieletnich, skierowane do uczniów klas 4–8. Zajęcia zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji z Komendy Miejskiej w Białymstoku.
Podczas prelekcji policjanci omówili najczęstsze przejawy zachowań niezgodnych z prawem wśród młodzieży oraz ich konsekwencje. Uczniowie dowiedzieli się, jakie skutki prawne mogą wynikać z takich czynów jak pobicia, wymuszenia, kradzieże czy akty wandalizmu. Funkcjonariusze podkreślili, że nawet osoby niepełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za swoje działania, a ich sprawy mogą być rozpatrywane przez sąd rodzinny.
Audycja muzyczna "Pippi w krainie bajek"
W czasie ostatniej w tym roku szkolnym audycji muzycznej dzieci wraz z tytułową Pippi Pończoszanką przenosiły się z jednej bajkowej krainy do drugiej. Odwiedziły między innymi takie bajki jak: „Gumisie”, „Smerfy”, „Król Lew”, czy „Kubuś Puchatek". Dziękujemy grupie Arte-Muza za wspólną muzyczną podróż.😃
Obchody Światowego Dnia Zdrowia
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, obchodzonego 7 kwietnia, w klasach 1-3 miały miejsce różnorodne aktywności prozdrowotne. Ich głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie właściwych postaw sprzyjających zdrowiu już od najmłodszych lat. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali zdrowe śniadania, tworzyli plakaty promujące zdrowe nawyki, brali udział w turnieju wiedzy o zdrowiu. Podsumowaniem tych działań był pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez panią Grażynę Dołubizno. Dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo wezwać pomoc.
Mistrzostwa Województwa w Rummicub
W dn. 15 kwietnia w Bialymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Rummicub. Naszą szkołę reprezentowaly dwie uczennice z klasy 6a. Iza Ostapowicz zajęła 6 miejsce i wywalczyła awans na mistrzostwa Polski, a Maja Rubin zajęła 26 miejsce w klasyfijacji ogolnej. Startowało 16 szkól, ktore reprezentowalo 62 uczniów. Iza w kategorii szkół podstawowych zajęła drugie miejsce. Gratulacje!!!
certyfikaty i dyplomy
- Wtorek 23.06.2026
Przyjmowanie interesantów
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym
odbywa się w godzinach
w godzinach 700 – 1500
Dodatkowe dni wolne w roku szk. 2025/2026:
13.10.2025 roku
10.11.2025 roku
02.01.2026 roku
05.01.2026 roku
11.05.2026 roku - egzamin
12.05.2026 roku - egzamin
13.05.2026 roku - egzamin
05.06.2026 rokuDowóz uczniów do szkoły
OBIADY
KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY SP 2025/2026
JADŁOSPIS:
Nr konta do wpłat:
50 8060 0004 2600 1023 2000 0010
Odwoływanie posiłków w szkole:
W razie nieobecności dziecka w szkole należy zgłosić rezygnację obiadu z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godziny 11:00 (od poniedziałku do piątku) wysyłając sms na numer telefonu 501 543 227 o treści: Imię i nazwisko dziecka, grupa/klasa, data/daty odwołaniaLogowanie do
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
NR KONTA RADY RODZICÓW
44 8060 0004 2600 3320 2000 0010
W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział
Pierwsze dziecko - 60 zł
Drugie dziecko - 50 zł
Trzecie dziecko - 30 złWpłat można także dokonywać u wychowawców klas.
Koło Podlaskie więcej
Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego
RODO w Szkole
Szanowni Państwo
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy
Załączniki:
Telefon Zaufania dla młodzieży