Aktualności

        • Zakończenie karnawału

        • Uczniowie klas czwartych w ramach zajęć plastycznych wykonali maski karnawałowe. Maski były przygotowane z wielką fantazją, ozdobione cekinami, piórkami i filcem.

          Naszym uczniom nie brakuje kreatywności!

        • Zajęcia kulinarne

        • Dzisiejsze zajęcia kulinarne to bomba witaminowa. Uczniowie zrobili szaszłyki owocowe. Postawili na zdrowie i dietę.

        • Dyskoteka walentynkowa

        • Dyskoteka walentynkowa odbyła się w czwartek 12 lutego. Imprezę poprowadził jak zawsze niezawodny i pomysłowy Pan Bartek Zawadzki. Ciekawym punktem zabawy był teleturniej "Jaka to melodia". Dziękujemy! 🥰

        • Nowy fantom "Zdzisiek"

        • Nowy fantom "Zdzisiek" w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym będzie cenną pomocą dydaktyczną na lekcjach  EDB. Jest podstawowym narzędziem, służącym do praktycznej nauki resuscytacji krążeniowo - oddechowej ( RKO). Umożliwia uczniom przećwiczenie sekwencji ratunkowych bez ryzyka wyrządzenia komuś krzywdy. Fantom w szkole pozwala przełamać strach przed reanimacją i wyrabia właściwe nawyki ratunkowe.

        • Dzień Pizzy

        • Z okazji Dnia Pizzy 9 lutego 2026 r. uczniowie klasy 3 b wzięli udział w wyjątkowych zajęciach kulinarnych. Tego dnia szkolna sala zamieniła się w małą pizzerię, a zapach świeżo pieczonych pizzerinek wypełnił całe pomieszczenie. Pod czujnym okiem wychowawcy uczniowie samodzielnie przygotowywali swoje pizzerinki – od formowania ciasta, przez nakładanie sosu, aż po dobór ulubionych dodatków.

          Zajęcia były nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do nauki współpracy, samodzielności oraz poznania podstaw zdrowego przygotowywania posiłków. Po zakończonym pieczeniu wszyscy z radością degustowali swoje wypieki, zgodnie przyznając, że smakowały wyśmienicie.

          Poniedziałkowe zajęcia potwierdziły tezę, że nauka może być smaczna, ciekawa i pełna pozytywnych emocji.

        • DBI 2026

        • W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) przypada 10 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2026 roku.  To największa inicjatywa promująca bezpieczeństwo w sieci na całym świecie. Celem obchodów jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W naszej szkole także podejmowane będą rożnorodne działania mające na celu propagowanie bezpieczeństwa w sieci oraz higieny cyfrowej. 

          Materiały edukacyjne: https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html

        • Audycja muzyczna

        • Kolejna audycja muzyczna dla przedszkolaków i uczniów klas I-III odbyła się 5 lutego. Tym razem wyruszyliśmy w "Stronę słońca", czyli w podróż do ciepłych krajów. Wspólnie z muzykami odwiedziliśmy Hawaje. Brazylię i Jamajkę. Poznawaliśmy muzykę, instrumenty i zwyczaje tam panujące.

        • Podziękowanie

        • Dziękujemy serdecznie Przedszkolakom z grupy Żabki i  ich Wychowawczyniom za opiekę nad fiołkami w czasie przerwy świątecznej i ferii zimowych. To dzięki ich pomocy i  systematycznemu podlewaniu świetlicowe fiołki przetrwały.

      • ZEBRANIE RODZICÓW KLAS I-VIII
        • ZEBRANIE RODZICÓW KLAS I-VIII

        • Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas I-VIII na zebranie z wychowawcami, które odbędzie się w czwartek 5 lutego 2026 roku o godzinie 16.30 w następujących salach lekcyjnych:

          Klasa 1a - s. 21

          Klasa 1b - s. 26

          Klasa 2a - s. 25

          Klasa 2b - s. 22

          Klasa 3a - s. 24

          Klasa 3b - s. 20

          Klasa 4a - s. 13

          Klasa 4b - s. 15

          Klasa 5a - s. 02

          Klasa 5b - s. 16

          Klasa 6a - s. 03

          Klasa 6b - s. 05

          Klasa 7a – s. 01

          Klasa 7b - s. 04

          Klasa 8a - czytelnia

          Klasa 8b - s. 06

        • Spotkanie z policjantką na temat cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałania hejtowi

        • W dniu 15 stycznia 2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym odbyło się spotkanie uczniów klas IV–VIII szkoły podstawowej z funkcjonariuszką Policji z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, reprezentującą Wydział Prewencji.

          Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz przeciwdziałania hejtowi w Internecie. Policjantka omówiła najczęstsze zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w sieci, takie jak cyberprzemoc, udostępnianie danych osobowych czy nieodpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie konsekwencje prawne mogą wynikać z hejtu oraz jak reagować w sytuacji, gdy są jego ofiarami lub świadkami.

          Podczas spotkania poruszono także temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, które rozpoczynają się 19 stycznia. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu – zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu, jak i w domu czy w Internecie. Zwrócono uwagę na ostrożność podczas uprawiania sportów zimowych, właściwe zachowanie na drodze oraz unikanie ryzykownych sytuacji.

          Spotkanie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny, a uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowie, zadając pytania i dzieląc się swoimi doświadczeniami. Tego typu inicjatywy są ważnym elementem działań wychowawczych szkoły oraz współpracy z lokalnymi służbami, mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

           

        • Wycieczka klas trzecich

        • W dniu 15 stycznia 2026 r. uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do Białegostoku, aby obejrzeć spektakl "Królowa Śniegu". Przedstawienie oparte było na znanej baśni Hansa Christiana Andersena i opowiadało historię przyjaźni oraz odwagi dziewczynki imieniem Gerda, która wyrusza w niebezpieczną podróż, aby uratować swojego przyjaciela Kaja. Spektakl zrobił na nas duże wrażenie. Szczególnie podobały się nam piękne dekoracje, kolorowe kostiumy oraz efekty świetlne i muzyczne, które wprowadzały w baśniowy nastrój. Wycieczka do teatru była dla nas cennym i interesującym doświadczeniem kulturalnym.

        • Wycieczka klas 8a i 8b w ramach projektu „Wyjście z klasą”

        • Dnia 19 grudnia uczniowie klas 8a i 8b wraz z opiekunkami: panią Moniką Turczyńską, Agnieszką Konopko oraz Bogusławą Falkowską – Ciołko, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy, zorganizowanej w ramach projektu „Wyjście z klasą”. Wyjazd został w całości sfinansowany ze środków projektu, co umożliwiło uczniom udział w różnorodnych i wartościowych formach edukacji poza szkolną salą lekcyjną.

          Program wycieczki był bardzo bogaty i atrakcyjny. Pierwszym punktem były warsztaty charakteryzacji, podczas których uczniowie poznali podstawy pracy charakteryzatora teatralnego i filmowego. Mieli okazję dowiedzieć się, jak za pomocą makijażu i rekwizytów można tworzyć postacie sceniczne oraz zmieniać wygląd aktorów.

          Kolejnym elementem wyjazdu była wizyta w teatrze, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Kongo”. Przedstawienie poruszało ważne i aktualne tematy, skłaniając młodzież do refleksji oraz dyskusji na temat współczesnego świata i relacji międzyludzkich.

          Następnie uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej na warszawskiej Starówce, która w aktywny i angażujący sposób pozwoliła im poznać historię oraz najważniejsze zabytki tej części miasta. Praca w grupach sprzyjała integracji, rozwijaniu umiejętności współpracy oraz logicznego myślenia.

          W trakcie wycieczki przewidziano również wspólny obiad, który był okazją do odpoczynku i podsumowania dotychczasowych wrażeń.

          Wycieczka do Warszawy była bardzo udanym przedsięwzięciem. Uczniowie mieli możliwość nauki poprzez doświadczenie, kontakt ze sztuką i historią oraz wspólne spędzenie czasu poza szkołą. Realizacja wyjazdu w ramach projektu „Wyjście z klasą” w znaczący sposób wzbogaciła ofertę edukacyjną szkoły i spotkała się z dużym entuzjazmem uczestników.

           

        • Spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

        • 19 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
          W tym roku mogliśmy obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy IV a, układ taneczny przygotowany przez p. Emilię Walenciej zaprezentowały uczennice klasy IV a i III a.
          Po części artystycznej mogliśmy wysłuchać fragmentu Ewangelii o narodzinach Bożego Syna, który przeczytał nam ks. Kamil Snarski. Ksiądz Proboszcz Leon Grygorczyk  skierował do nas  gorące życzenia świąteczne, do życzeń dołączyła p. Dyrektor Wanda Różańska.

        • Spotkania opłatkowe w klasach 1-3

        • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w kl. 1-3 odbyły się uroczyste spotkania opłatkowe. Przy dźwiękach kolęd uczniowie składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Następnie usiedli przy pięknie nakrytym stole i uczestniczyli w poczęstunku. Dzieciom towarzyszyły wychowawczynie: Pani Ania, Pani Karolina, Pani Ewa, Pani Magda, Pani Jasia i Pani Iza. Wesołych Świąt! 🎄