Strona główna

      • 26 czerwca 2026 roku
        Godzina 8.15
      • 9 czerwca 2026 roku na górnym boisku szkolnym odbył się pełen radości Festyn Rodzinny, który zgromadził liczne grono rodziców, dzieci oraz nauczycieli. Wspólna zabawa, rozmowy i uśmiechy stworzyły wyjątkową atmosferę, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
          • Spotkanie z Krystyną Bezubik

            Krystyna Bezubik była gościem w naszej szkole. 27 marca prowadziła warsztaty kreatywnego pisania w klasie VI A. Było to możliwe dzięki stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Podlaskiego, które otrzymała.

            Uczniowie chętnie, aktywnie i przede wszystkim twórczo pracowali podczas zajęć. Bawili się słowami, układali historie, czytali, rozmawiali.

          • Podziękowania

            Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie
            W imieniu własnym i księdza Aleksandra Dobrońskiego chciałabym serdecznie podziękować Wam za to, że otworzyliście serca i bardzo aktywnie uczestniczyliście w zbiórce produktów żywnościowych na rzecz Polaków mieszkających na Kresach.
            Dziękuję również Pani Dyrektor i Paniom z biblioteki za przekazane książki oraz Pani Iwonie Zdanowicz i Panu Mariuszowi Panasewiczowi za okazaną pomoc.

          • Witamy wiosnę :)

            Uczniowie klas I-III w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. Humory dopisywały wszystkim, chociaż dzień 21 marca rozpoczął się drobnym deszczykiem i brakiem słońca. A wszystko to dzięki wspólnej zabawie. Rozpoczęliśmy krótkim przedstawieniem w wykonaniu klasy IIIb, następnie przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w Pokazie Mody Wiosennej, w trakcie którego pomysłowość oraz kreatywność modelek i modeli zaskoczyła nawet Panią Dyrektor, która towarzyszyła nam podczas tego wydarzenia. W rozwiązywaniu wiosennych zagadek dzieci były także niezrównane. Świat zwierząt i roślin nie jest im obcy.
            Na zakończenie udaliśmy się na plac szkolny, aby tradycyjnie już spalić przygotowane kukły symbolizujące zimę, czyli samodzielnie wykonane marzanny. Ten dzień pełen wrażeń przygotowały Panie: Ania Szmygiel, Ania Laskowska, Jasia Kozakiewicz, Ewa Mikucka, Kasia Radziszewska, Magda Bi

          • Zbiórka żywności „Tak, pomagam!”

            W dniach 17-18 marca 2023 r. Caritas w całej Polsce organizowała zbiórkę żywności dla potrzebujących pod hasłem „Tak, pomagam!"
            W tę akcję włączyło się również nasze Szkolne Koło Caritas. Nasi Wolontariusze z zapałem rozdawali ulotki i z serdecznym uśmiechem zachęcali klientów do udziału w akcji.
            Dziękuję wszystkim Wspaniałym Wolontariuszom z naszej szkoły, którzy potrafią znaleźć czas wolny, by czynić dobro. Serdecznie dziękuję również Rodzicom, którzy zatroszczyli się o dowóz dzieci na miejsce zbiórki.

        • Wspólne gotowanie
          • Wspólne gotowanie

            Na czwartkowym kole kulinarnym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności gotując zupę pomidorową z makaronem. Na deser były racuchy z jabłkiem. Potrawy w wykonaniu młodziezy były bardzo smaczne. Całość zawdzięczamy udziałowi w projekcie Laboratoria Przyszłości.

          • Pokazy z "Grupą Zaelektryzowani"

            6 marca gościliśmy w naszej szkole "Grupę Zaelektryzowani". Uczniowie klas 1-8 oglądali ciekawy pokaz fizyczno-chemiczny z wykorzystaniem gazów takich jak: wodór, hel, azot, czy tlen oraz różnorodnych rekwizytów. Atrakcją była możliwość aktywnego uczestniczenia uczniów w wybranych eksperymentach, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz pod czujnym okiem prowadzącego. Łapanie powietrza w foliowy rękaw, "przejażdżka" na poduszkowcu, slalom rowerem bez pedałów, doświadczenie z ciekłym azotem, czy wybuchowe spalanie wodoru to niektóre z oglądanych atrakcji. Pokaz sprawił wszystkim wiele radości oraz przybliżył tajniki fizyki i chemii.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

            Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest obchodzony w naszej szkole już od lat.
            Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętuje się go na całym świecie. W naszej szkole już 7 lutego pojawiły się plakaty związane z problematyką bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie zwracali uwagę na właściwe korzystanie z Internetu oraz zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć w czasie korzystania z jego zasobów. Kolorowe prace wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców.
            W lutym problematyką bezpieczeństwa zajmowaliśmy się również w czasie lekcji informatyki. Efektem były prace wykonane przez uczniów tj.: prezentacje multimedialne, komiksy czy kolorowanki dla naszych przedszkolaków.

        • Ciąg dalszy przygód z Photonem
          • Ciąg dalszy przygód z Photonem

            Klasa 1b na kolejnych zajęciach rozwijających bawiła się z Photonami tym razem na macie do kodowania. Dzieci programowały robota korzystając z zainstalowanej na tabletach aplikacji. Poprzez zadania stawiane Photonowi określały jego ruch, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. Przy okazji utrwalały kierunki: w prawo, w lewo, w górę, w dół.

          • Zimowe dokarmianie ptaków

            Tradycyjnie już, podobnie jak w latach wcześniejszych, trwa w szkole akcja zimowego dokarmiania ptaków. Ptasie karmniki systematycznie wypełniają nasionami słonecznika członkowie szkolnego Koła Przyrodniczego. Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji poprzez przyniesienie nasion, niesolonej słoniny lub innych ptasich przysmaków. Pokarm dostarczajcie do Pani Agnieszki Konopko.

        • Prowadzimy obserwacje
          • Prowadzimy obserwacje

            Mikroskop zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest dużą atrakcją na zajęciach Koła Przyrodniczego. Prosty sposób odnajdywania oglądanego obiektu i ustawiania ostrości obrazu oraz możliwość oglądania go na dużym ekranie zachęcają do prowadzenia obserwacji mikroskopowych.

        • Photony w akcji
          • Photony w akcji

            Podczas piątkowych zajęć rozwijających w klasie 2b odbył się mecz piłki nożnej z przymrużeniem oka. W role zawodników wcieliły się roboty Photony sterowane przez uczniów. Boisko zostało zaaranżowane przez dzieci. Emocje sięgnęły zenitu!

          • Wycieczka klasy Vb do Białegostoku

            20 lutego klasa Vb wraz z panią Barbarą Grzegorczyk oraz panią Moniką Turczyńską udała się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem harmonogramu były warsztaty plastyczne w Białostockim Teatrze Lalek. Uczniowie pod okiem specjalistów z pracowni plastycznej tworzyli lalki teatralne. Młodzież mogła puścić wodze wyobraźni i zrealizować swoje autorskie pomysły. Pojawiły się m.in. kukiełki panny młode, kukiełki bohaterki gier, kukiełki wzorowane na rzeczywistych postaciach. Atmosferę pracy doskonale oddawałyby słowa piosenki „ (…) bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego”. Następnie klasa Vb zwiedziła zakamarki teatru. Uczniowie mogli obejrzeć lalki, które były wykorzystywane do  różnego rodzaju spektakli. Zerkał na nas Ali Baba, łypała zła macocha z „Kopciuszka”, spoglądał rybak, który trzymał złotą rybkę, do skoku szykowały się zwierzęta z „Księ

          • "Urządzenia dawniej i dziś"

            W dniach 7- 16 lutego w ramach realizacji projektu "Urządzenia dawniej i dziś" uczniowie kl.1b zorganizowali klasową wystawę, na której zgromadzili wiele rodzinnych "skarbów". Znalazły się na niej między innymi lampy naftowe, dawne przybory szkolne, przedmioty kuchenne i zabawki. Pierwszoklasiści z dumą opowiadali o przyniesionych okazach, prezentowali je kolegom z innych klas. Wystawę mogli obejrzeć również rodzice.

          • Walentynki

            Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klas I-III świętowali w dniu 14 lutego walentynki. Już kilka dni wcześniej na korytarzu zostało ustawione specjalne pudełko - "POCZTA WALENTYNKOWA", do którego dzieci mogły wrzucać samodzielnie przygotowane kartki i serduszka. We wtorek rano mali pomocnicy posegregowali pocztę tak, aby kartki trafiły do adresatów. Następnie wszyscy bawili się podczas walentynkowej dyskoteki. To był niezwykły dzień, pełen radości oraz okazywania sobie sympatii i przyjaźni.

    • certyfikaty i dyplomy

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • OSE
      • Erasmus plus
    • Wtorek 23.06.2026
    • Przyjmowanie interesantów

      Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym

      odbywa się  w godzinach

       w godzinach 700 – 1500

    • Dodatkowe dni wolne w roku szk. 2025/2026:

      13.10.2025 roku
      10.11.2025 roku
      02.01.2026 roku
      05.01.2026 roku
      11.05.2026 roku - egzamin
      12.05.2026 roku - egzamin 
      13.05.2026 roku - egzamin 
      05.06.2026 roku

      Więcej

    • OBIADY

      KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY SP 2025/2026

      JADŁOSPIS:

      08.06.2026-12.06.2026

      08.06.2026-12.06.2026 bezml.

      15.06.2026-19.06.2026

      15.06.2026-19.06.2026 bezml.

      22.06.2026-26.06.2026

      22.06.2026-26.06.2026 bezml.

      29.06.2026-03.07.2026

      29.06.2026-03.07.2026 bezml.

      Nr konta do wpłat:
      50 8060 0004 2600 1023 2000 0010

      Odwoływanie posiłków w szkole:
      W razie nieobecności dziecka w szkole należy zgłosić rezygnację obiadu z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godziny 11:00 (od poniedziałku do piątku) wysyłając sms na numer telefonu 501 543 227 o treści: Imię i nazwisko dziecka, grupa/klasa, data/daty odwołania

       

       

    •  tutaj

       

    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • NR KONTA RADY RODZICÓW

      44 8060 0004 2600 3320 2000 0010

      W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział

      Pierwsze dziecko - 60 zł
      Drugie dziecko - 50 zł
      Trzecie dziecko - 30 zł

      Wpłat można także dokonywać u wychowawców klas.

    • Koło Podlaskie więcej

      Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego

    • RODO w Szkole

      Szanowni Państwo

      W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych

      Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy

      Załączniki:

      KLAUZULA_INFORMACYJNA RODO

      Klauzula informacyjna religie i etyka

       
    • Telefon Zaufania dla młodzieży

       więcej