Strona główna
Zajęcia kulinarne
W kolejny czwartek młodzi kucharze amatorzy usmażyli pyszny chlebek w jajku. Do tego zmieszali ze sobą ryż, szynkę, ogórki i koperek tworząc pyszną salatkę "dobrzyniankę".
Wyposażenie kuchni zostało zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłośc
i#LaboratoriaPrzyszlosci7
Międzynarodowy Dzień Drzewa
10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Tego dnia nasze przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor i Panem Dyrektorem, posadziły wokół placu zabaw drzewka i krzewy. Dzieci miały również pogadanki ze swoimi Paniami, o tym jak są zbudowane drzewa i jak ważną rolę pełnią w naszym życiu i świecie. Dziękujemy bardzo Szkółce Fasty za podarowane drzewa i krzewy, które będą piękną ozdobą naszego obiektu.
Wspaniałe zawody naszych biegaczy
Dziewczęta z klas 4-6 zajęły trzecie 🥉 a chłopcy szóste miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
W sobotę 21 października nasi uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w Finale Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które zostały rozegrane w Białymstoku w Lesie Pietrasze. W zawodach wystartowało 20 najlepszych sztafet chłopców i dziewcząt z województwa podlaskiego, które zostały wyłonione na drodze wcześniejszych eliminacji w mistrzostwach powiatu, miast i półfinałach wojewódzkich. Obie drużyny spisały się wyśmienicie, a nasze brązowe medalistki w nagrodę uzyskały prawo startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się już w następną sobotę również w Lesie Pietrasze.
"Kodowanie na przerwie"
19 października w ramach obchodów Code Week 2023 odbyło sie w nasze szkole "Kodowanie na przerwie". Na dwóch długich przerwach uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w grze, polegającej na odszyfrowywaniu haseł, które wylosowali. Do wykorzystania mieli szyfr płotkowy, kod Morse'a oraz kod Cezara. Uczniwie bawili się świetnie, a nabardziej aktywni "szyfranci" za zdobyte w grze punkty mogli otrzymać celujace i bardzo dobre oceny z informatyki. Zainteresowanie było tak duże,że kontynuowano zabawę jeszcze na nastepnej przerwie.
Zabawa zostala zorganizowana przez nauczycieli informatyki: B.Karczewskiego, M. Rutkowską i B. Winarską.
"Mierzymy się ze smogiem"
Mamy przyjemność poinformować społeczność szkolną, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu „Mierzymy się ze smogiem” ogłoszonego w ramach 2 edycji Projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. W nagrodę otrzymaliśmy ekran wewnętrzny do prezentacji danych pomiarowych jakości powietrza i treści edukacyjnych. Podobnie jak w minionym roku szkolnym będziemy w klasach realizować zajęcia o tematyce ekologicznej w oparciu o materiały zamieszczane na platformie e – lerningowej eduESA. W ramach projektu, w klasach I – VIII, będzie realizowana tematyka edukacji antysmogowej, postępujących zmian klimatycznych, czystości powietrza.
RE-WE-LA-CYJ-NE starty naszych sportowców
W czwartek 12 października w Supraślu odbył się Półfinał Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyło 18 najlepszych szkół wyłonionych z mistrzostw powiatów: białostockiego, monieckiego, siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego. Naszą szkołę reprezentowała z mistrzostw powiatu srebrna drużyna chłopców i brązowa dziewcząt z klas 4-6.
Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej
Dzień 11.10.2023r. w naszej szkole był świętem wszystkich nauczycieli, pracowników oraz uczniów i rodziców. Klasy IV b i V a w humorystyczny sposób przedstawiły zalety pracy nauczyciela i innych pracowników niepedagogicznych szkoły. Chór szkolny zadbał o oprawę muzyczną tej uroczystości. Po części artystycznej z przyjemnością wysłuchaliśmy życzeń od Pani Dyrektor Wandy Różańskiej, Pani Agaty Szaniawskiej - przewodniczącej Rady Rodziców oraz Pani Sylwii Jeleniewskiej - przedstawicielki Gminy Dobrzyniewo Duże. W trakcie uroczystości nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym zostały wręczone nagrody: Wójta Gminy Pana Wojciecha Cybulskiego oraz Dyrektora ZSP w Dobrzyniewie Dużym.
Zajęcia kulinarne
Dziś na zajęciach kulinarnych było po polsku, zdrowo i dietetycznie, czyli placuszki z cukinii. :)
1
Dzień Gier Planszowych
W dniu 10 października uczniowie klas I-III spędzali przerwę trochę inaczej...
9
Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w Piłce Nożnej chłopców klas 4-6
W piątek 3 października nasza szkoła była gospodarzem Igrzysk Dzieci Powiatu Białostockiego w piłce nożnej chłopców. W zawodach wystartowało 10 szkół, które zostały podzielone na dwie grupy po pięć zespołów. My znaleźliśmy się w grupie ze szkołami z Gródka, Wasilkowa, Choroszczy i Michałowa. Bilans naszych meczów to dwie wygrane i dwie przegrane. Ostatecznie pozwoliło nam to na zajęcie piątego miejsca.
Czytanie ma głos!
Biblioteka szkolna przyłącza się do akcji organizowanej przez CEN w Białymstoku oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Podziękowania za zbiórkę żywności
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej “Torba Samarytanka”. Wszystkie zebrane artykuły spożywcze zostały przekazane Centrum Pomocy Samarytanin, prowadzonemu przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.
Za okazane serce dziękujemy Wam drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele.
Zbieramy nakrętki - pomagamy chorej Madzi!
Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów do zbierania nakrętek, aby pozyskać pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację chorej Madzi. W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy kilka worków nakrętek, za które Rodzice Madzi serdecznie dziękują. W tym roku szkolnym ZBIERAMY DALEJ!
Szkolne Koło Caritas
SP Dobrzyniewo Duże z medalami na Mistrzostwach Powiatu Białostockiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych
We wtorek 2 października w Supraślu odbyły się Igrzyska Dzieci Powiatu Białostockiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła do rywalizacji wystawiła dwie reprezentacje. Drużynę chłopców i dziewcząt z klas 4-6.
Nasi uczniowie spisali się fantastycznie i obie ekipy wróciły z zawodów z medalami. Dziewczęta zajęły trzecie🥉a chłopcy drugie 🥈miejce. Obie drużyny uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 października również w Supraślu.
Zajęcia kulinarne
Na dzisiejszych zajęciach kulinarnych zajmowała nas kuchnia włoska. Zrobiliśmy słynny makaron z boczkiem i serem, czyli spaghetti carbonara.
Wyposażenie kuchni zostało zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci
"MUZYCZNE SANDAŁY PĘDZĄCEJ STRZAŁY"
Pierwsza tegoroczna audycja muzyczna dla uczniów klasa I-III odbyła się 28 września. Opowiadała o Indiance zwanej Pędzącą Strzałą, która nosiła magiczne sandały. Dzięki nim mogła poznawać muzykę różnych narodów. Pewnego dnia sandały zaprowadziły ją do ogniska, przy którym spotkała trzech kowbojów. Podsłuchała, jak pięknie grali i śpiewali. Dowiedziała się też, że jest to muzyka country, która powstała w Ameryce Północnej. Uczniowie wspólnie z muzykami poznawali przeboje tego gatunku i dobrze się bawili.
Egzamin ósmoklasisty
Prosimy o zapoznanie się z komunikatami dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, regulującymi kwestie związane z egzaminem ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024:
Obchody 160 rocznicy pacyfikacji wsi Jaworówka
24 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 160 rocznicy pacyfikacji wsi Jaworówka przez wojska carskie. Szkołę reprezentowali: poczet sztandarowy pod opieką p. Mariusza Panasewicza oraz chór szkolny pod przewodnictwem p. Beaty Petelskiej.
2
"To miejsce dobrze na mnie działa"
Przy bibliotece szkolnej można podziwiać prace nadeslane na Wojewódzki Konkurs Plastyczny na temat "To miejsce dobrze na mnie działa".
Nasza szkoła jest siedzibą Koła Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, które konkurs przeprowadziło. Prace uczniów zachwycają kolorystyką i starannością wykonania oraz niewątpliwie wielką wyobraźnią młodych artystów.
certyfikaty i dyplomy
- Wtorek 23.06.2026
Przyjmowanie interesantów
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym
odbywa się w godzinach
w godzinach 700 – 1500
Dodatkowe dni wolne w roku szk. 2025/2026:
13.10.2025 roku
10.11.2025 roku
02.01.2026 roku
05.01.2026 roku
11.05.2026 roku - egzamin
12.05.2026 roku - egzamin
13.05.2026 roku - egzamin
05.06.2026 rokuDowóz uczniów do szkoły
OBIADY
KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY SP 2025/2026
JADŁOSPIS:
Nr konta do wpłat:
50 8060 0004 2600 1023 2000 0010
Odwoływanie posiłków w szkole:
W razie nieobecności dziecka w szkole należy zgłosić rezygnację obiadu z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godziny 11:00 (od poniedziałku do piątku) wysyłając sms na numer telefonu 501 543 227 o treści: Imię i nazwisko dziecka, grupa/klasa, data/daty odwołaniaLogowanie do
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
NR KONTA RADY RODZICÓW
44 8060 0004 2600 3320 2000 0010
W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział
Pierwsze dziecko - 60 zł
Drugie dziecko - 50 zł
Trzecie dziecko - 30 złWpłat można także dokonywać u wychowawców klas.
Koło Podlaskie więcej
Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego
RODO w Szkole
Szanowni Państwo
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy
Załączniki:
Telefon Zaufania dla młodzieży