Strona główna
Zabawa andrzejkowa
22 listopada klasy 1-3 uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Tradycyjnie stoiska z wróżbami zostały przygotowane przez uczniów klas trzecich. Następnie dzieci bawiły sie na dyskotece prowadzonej przez niezastąpionego Pana Bartka. Po południu podobną zabawę miały klasy 4-8. Dodatkowo Rada Rodziców, przy współpracy z Dyrekcją oraz Radą Pedagogiczną, zorganizowała kiermasz pysznych ciast oraz loterię fantową, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów. Ogromne podziękowania kierujemy do Sponsorów, którzy przekazali nam fanty na loterię.
Sponsorami byli:
- Wojciech Cybulski i Urząd Gminy Dobrzyniewo Duże
- Milsport
- Słodkości Kini - pracownia tortów
Zajęcia kulinarne
W trakcie ostatniego spotkania młodych kucharzy ugotowaliśmy i zjedliśmy pyszną zupę meksykańską.
Wyposażenie kuchni zostało zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Spotkanie z autorką książek dla dzieci - Agnieszką Suchowierską
Pisarka odwiedziła naszą szkołę 21 listopada. Spotkała się z uczniami klas 1-3 i opowiedziała o swojej twórczości. Dzieci dowiedziały się, jakie prezenty można dostawać na urodziny w wielu różnych krajach świata. Z zainteresowaniem słuchały i zgłaszały się do odpowiedzi. Wysłuchały też fragmentu najnowszej książki Agnieszki Suchowierskiej pt. „Płezent”.
Klasa II a także umie już pływać...
Klasa II a zakończyła wyjazdy na basen w ramach projektu "Umiem pływać". Przez 10 tygodni dzieci uczyły się pływać, a niektóre doskonaliły swoje umiejętności pod czujnym okiem ratowników. To był doskonale spędzony czas. Szkoda, że tak szybko się skończył.
Wycieczka do Białegostoku
17 listopada 2023 r. klasy 3a i 3b uczestniczyły w wyjeździe do Białegostoku. W pierwszej kolejności uczniowie odwiedzili Białostocki Teatr Lalek, w którym obejrzeli pełen humoru, rozśpiewany, opowiadający o sile marzeń i wielkiej przyjaźni spektakl pt. "Baśń o rycerzu bez konia".
Po przedstawieniu dzieci spacerowały ulicami Białegostoku, podziwiały piękną architekturę budynków wokół Rynku Kościuszki, chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć.
Nie zabrakło też wątku patriotycznego podczas naszej wycieczki. W związku z niedawno obchodzoną 105 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie uczcili pamięć wielkiego Polaka, Marszałka Józefa Piłsudskiego, symbolicznym zapaleniem znicza przy jego pomniku.
To był udany wyjazd. Z niecierpliwością czekamy na kolejny...
Zajęcia kulinarne
Kamil samodzielnie robi kanapki. Przy tym bardzo dobrze się bawi i sprawia mu to dużo radości i satysfakcji.
Wyposażenie kuchni zostało zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Wyróżnienie dla Mateusza Waszkiewicza w wojewódzkim konkursie recytatorskim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury
"Wolność kocham i rozumiem" to myśl przewodnia utworów prezentowanych przez uczestników. W konkursie wzięło udział ponad 130 uczniów. W kategorii wiekowej, w której zaprezentowali się Ola, Piotr i Mateusz wystąpiło 24 uczniów. Wyróżniono pięcioro.
Gratulujemy!
Śpiewamy dla Niepodległej
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości dostarczyły zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz Dyrekcji mnóstwa emocji i wzruszeń. 10 listopada odbył się konkurs piosenki patriotycznej, w którym wzięły udział klasy 4-8. Młodzież, pod kierunkiem wychowawców, doskonale przygotowała się do swoich występów. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Ze sceny rozjarzonej biało – czerwonymi światłami popłynęły piękne słowa o miłości do ojczyzny, oddaniu, poświęceniu, losie polskiego żołnierza. W oczach widzów widać było prawdziwe łzy wzruszenia. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim klasom za aktywny udział w uroczystości i wręczyła dyplomy, zaś jury, w składzie: Pani Dyrektor -Wanda Różańska, Pan Wicedyrektor – Robert Królik, Pani Agnieszka Wałejko, Pani Iwona Strzałko, Pan Bartłomiej Zawadzki, wyłoniło zwycięzców konkursu i przyznało nagrody.
Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w Drużynowym Tenisie Stołowym
6 i 7 listopada nasza szkoła była gospodarzem Igrzysk Dzieci (klasy 4-6) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy7-8) w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt.
Do zawodów przystąpiły po cztery drużyny chłopców i trzy dziewcząt w każdej z kategorii. Nasi uczniowie spisali się doskonale.
Wyniki naszej szkoły:
🏓️Igrzyska Dzieci:
chłopcy - I miejsce 🥇
dziewczęta - III miejsce 🥉
🏓 Igrzyska Młodzieży Szkolnej
chłopcy - II miejsce 🥈
dziewczęta - I miejsce 🥇
Wszystkie nasze drużyny uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się również w naszej szkole 17 i 20 listopada.
Wielkie brawa i gratulacje!
Zawody były sędziowane przez uczniów naszej szkoły, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i poradzili sobie świetnie z powierzoną im rolą.
Ogromne podziękowania dla Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże Pana Wojciecha Cybulskiego za przekazanie środków na zakup medali i pucharów na
Koło kulinarne - 9 XI 2023r.
Na dzisiejszym kole kulinarnym ucztę mialo podniebienie, a zapach unosił się w całej szkole. To wszystko za sprawą wyśmienitego ciasta ze śliwkami i cynamonem.
Dbamy o zdrowe odżywianie
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dbają o zdrowe odżywianie. W październiku w klasie 2a zorganizowany został Dzień Zdrowego Śniadania, bo jak wszyscy wiemy zdrowe śniadanie w towarzystwie przyjaciół smakuje najlepiej. Klasa 3b natomiast uczestniczyła w Tygodniu Zdrowego Odżywiania, z tej okazji dzieci przygotowały konkurs, w którym otrzymały dyplomy i drobne nagrody od klasowej gospodyni Natalki. :)
Eko-różaniec - konkurs
Październik jest miesiącem różańcowym, dlatego też panie katechetki: Iwona Strzałko i Iwona Zdanowicz zorganizowały w naszej szkole konkurs na Eko-różaniec. Wzięło w nim 40 uczniów, których pomysły na materiały, z których wykonali różańce ukazały wielką fantazję młodych twórców. Na konkurs zostały przyniesione różańce z kasztanów, orzechów, żołędzi, jabłuszek, jarzębiny, makaronu, popcornu, chrupek i wiele, wiele innych. Mogliśmy je podziwiać na wystawie szkolnej, a w późniejszym okresie zostały zaprezentowane w kościele parafialnym w Dobrzyniewie Kościelnym.
,,Milion dzieci modli się na różańcu"
W dniu 18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji modlitewnej ,,Milion dzieci modli się na różańcu". W tym roku wzięło w niej udział ponad milion dzieci z całego świata, w tym ponad 275 tyś. z Polski.
Zespół katechetyczny
Warsztaty dziewiarskie
W naszej szkole już trzeci rok prowadzone są warsztaty dziewiarskie. W tym roku odbywają się w poniedziałki o godz. 7.15. Tak wczesna pora nie zniechęca jednak dziewczynek, które z pasją zgłębiają sztukę dziewiarską, tworząc wspaniałe dzieła. Od września zaczęłyśmy tworzyć ozdoby świąteczne, które planujemy zawiesić na szkolnej choince.
Klasy siódme na przedstawieniu pt. "Mały Książę"
20.10.2023 r. pojechaliśmy - uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami - na wycieczkę do Białegostoku. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Mały Książę" w wykonaniu aktorów z Wrocławskiego Teatru IN-ART. Spektakl trwał ponad godzinę. Najbardziej podobała nam się scena z lisem. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
Wizyta strażaków
Na zajęciach EDB gościliśmy strażaków OSP Dobrzyniewo Duże. Temat spotkania: "Zagrożenia pożarowe, przyczyny i zasady postępowania podczas pożaru". Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie interesowali się rekrutacją wstąpienia w szeregi OSP.
Grażyna Dołubizno
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
27.10.2023r. w Szkole Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Uczniowie klasy 1a i 1b stali się pełnoprawnymi uczniami naszej placówki. Dzieci, pod kierunkiem wychowawczyń: Pani Janiny Kozakiewicz i Pani Anny Szmygiel, przygotowały i zaprezentowały wspaniały występ. W dalszej części głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami. Następnie Pani Dyrektor Wanda Różańska uroczyście pasowała wszystkich na uczniów pierwszej klasy. Po zakończonej uroczystości dzieci i rodzice spotkali się w salach na słodkim poczęstunku.
Dziewczęta z klas 4-6 z X miejscem w Polsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych
W sobotę 28 października nasza szkoła uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Białymstoku w Lesie Pietrasze, a startowało w nich 18 najlepszych drużyn z Polski w każdej z kategorii.
Nasze dziewczęta zajmując X miejsce spisały się WYŚMIENICIE. W tyle zostawiły siedmiu mistrzów z innych województw, a z trzech szkół z naszego województwa zaprezentowały się najlepiej.
certyfikaty i dyplomy
- Wtorek 23.06.2026
Przyjmowanie interesantów
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym
odbywa się w godzinach
w godzinach 700 – 1500
Dodatkowe dni wolne w roku szk. 2025/2026:
13.10.2025 roku
10.11.2025 roku
02.01.2026 roku
05.01.2026 roku
11.05.2026 roku - egzamin
12.05.2026 roku - egzamin
13.05.2026 roku - egzamin
05.06.2026 rokuDowóz uczniów do szkoły
OBIADY
KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY SP 2025/2026
JADŁOSPIS:
Nr konta do wpłat:
50 8060 0004 2600 1023 2000 0010
Odwoływanie posiłków w szkole:
W razie nieobecności dziecka w szkole należy zgłosić rezygnację obiadu z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godziny 11:00 (od poniedziałku do piątku) wysyłając sms na numer telefonu 501 543 227 o treści: Imię i nazwisko dziecka, grupa/klasa, data/daty odwołaniaLogowanie do
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
NR KONTA RADY RODZICÓW
44 8060 0004 2600 3320 2000 0010
W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział
Pierwsze dziecko - 60 zł
Drugie dziecko - 50 zł
Trzecie dziecko - 30 złWpłat można także dokonywać u wychowawców klas.
Koło Podlaskie więcej
Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego
RODO w Szkole
Szanowni Państwo
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy
Załączniki:
Telefon Zaufania dla młodzieży