Lekcja wychowania fizycznego w Strefie Wysokich Lotów
Dnia 11 kwietnia 2022r. uczniowie klasy I a oraz I b uczestniczyli w wycieczce do Strefy Wysokich Lotów w Białymstoku. Podczas lekcji WF rozwijana była koordynacja i ogólna sprawność ruchowa. Dzieci pod opieką trenerów wykonywały różne ćwiczenia łącząc sport z zabawą. Uczniom zaproponowano szereg aktywności dostosowanych do ich wieku i sprawności fizycznej. Wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni, ale też zadowoleni.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI Z OKAZJI OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA
Dnia 7 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Wierszy o Zdrowiu. Imprezę zorganizowano z okazji obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Zdrowia. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I - III.
Zgodnie z regulaminem każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Zaprezentowali oni wiersze związane z tematyką zdrowotną. Wszyscy uczestnicy konkursu (18 uczniów) otrzymali soki owocowe, zaś zwycięzcy - dyplomy i nagrody rzeczowe.
Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie:
"Co to jest rytm - opowieści Kłapouchego"
6 kwietnia 2022r. uczniowie klas I-III mieli możliwość obejrzenia kolejnej w tym roku audycji muzycznej. Tym razem dzieci spotkały się z Kubusiem Puchatkiem, Tygryskiem, Prosiaczkiem i Kłapouchym. Znani bohaterowie dziecięcych bajek prowadzili ożywczą rozmowę na temat RYTMU. Artyści opowiedzieli o różnych rodzajach rytmu i o tym jak bardzo jest on w muzyce potrzebny.
Warsztaty plastyczne w GCK w Dobrzyniewie Dużym
28 marca 2022r. klasa III A wybrala się do Gminnego Ośrodka Kultury na warsztaty wielkanocne. Uczestnicy mieli możliwość poznania nowej metody dekorowania pisanek. Każdy sumiennie przykładał się do swego zadania, co widać na załączonych zdjęciach. Efekty pracy przerosły nasze oczekiwania.
W podobnych zajęciach uczestniczyła też klasa III B w dniu 29 marca, klasa I B w niu 4 kwietnia oraz klasa II A w dniu 6 kwietnia. Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi pisankami.
"Dzień bez plecaka"
W dniu 31.03.2022 samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował „Dzień bez plecaka”. To nowy trend w polskich szkołach. W tym dniu młodzież przyniosła wszystkie niezbędne książki i zeszyty w czymś innym niż plecak czy torba. Uczniowie klas 4-8 wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością.
Patrycja B.
Szanowni Państwo,
w związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19 Minister Edukacji i Nauki we współpracy z Ministrem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym wydał nowe Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Znajdą je Państwo również na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.
Jak towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie.
Poradnik dla rodziców
Na prośbę Departamentu Kształcenia Ogólnego Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy Państwu, opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu, broszury pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. Zachęcamy do zapoznania się z ww. broszurami
Wielkanocne warsztaty plastyczne
30 marca klasa Ia wzięła udział w WIELKANOCNYCH WARSZTATACH PLASTYCZNYCH organizowanych przez GCK w Dobrzyniewie Dużym. Pod czujnym okiem p. Wandy i p. Julity malowaliśmy gipsowe jajka wkładając w to całe swoje zdolności plastyczne. Każde jajko jest inne, piękne i kolorowe. Nasze rękodzieło będzie wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.
WITAJ WIOSNO!
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tradycyjnym zwyczajem związanym z tym dniem jest palenie Marzanny, która dawniej uosabiała boginkę śmierci, którą należało wynieść ze wsi i utopić lub spalić. Wierzono, że zapewni to powrót życia (wiosny) i przyniesie urodzaj na cały nadchodzący rok. Obecnie Marzanna jest symbolem odchodzącej zimy, którą uczniowie klas I-III żegnali dziś wspólnie oraz zapraszali do szkoły długo oczekiwaną porę roku, czyli wiosnę. Dzień ten rozpoczęliśmy wiosennym przedstawieniem, przygotowanym przez uczniów z kl. II a oraz krótkim występem muzycznym w wykonaniu dziewczynek z kl. I a. Następnie wszyscy poszliśmy spalić wspomniane wcześniej kukły. A było ich sporo... Nasze Marzanny zostały wykonane w tym roku przez kl. I b oraz III b. Cieszymy się, że wiosna zapukała dziś do drzwi naszej szkoły.
Zdrowy czwartek
Klasa 1b w ramach szkolnej akcji "Zdrowego czwartku" postanowiła zrobić pyszne wiosenne kanapki. Uczniowie samodzielnie smarowali pieczywo masłem lub serkiem, a następnie układali na kromkach wybrane przez siebie produkty. Dzieci nie zapomniały także o warzywach. Zadanie wykonane zostało doskonale. Podczas robienia kanapek kształciliśmy odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijaliśmy kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym
Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „ Woda źródłem życia” organizowanym z okazji obchodów Światowego Dnia Wody 2022 przypadającego 22 marca. Konkurs organizowany jest w ramach realizacji przez Szkołę programu edukacyjnego „ AKTYWNI BŁĘKITNI – Szkoła przyjazna Wodzie 2021/2022 „ ogłoszonego przez PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
Marzec miesiącem biblioterapii
O akcji
Organizatorami akcji jest Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i Koło Podlaskie Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, którego siedziba mieści się w naszej szkole.
Współorganizatorami są nauczyciele szkół i przedszkoli, którzy włączą się do akcji poprzez organizowanie i prowadzenie w swoich placówkach zajęć z elementami biblioterapii dla dzieci i młodzieży.
Bezpiecznie na wsi - XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych. Sposób zgłaszania prac oraz warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin.
Zaproszenie do udziału w konkursie. (film)
Tłusty czwartek
Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed wielkim postem w kalendarzu chrześcijańskim. Znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Zgodnie z tradycją na polskich stołach w tym dniu królują pączki. Dawniej robiono je z ciasta chlebowego i nadziewano boczkiem, słoniną albo mięsem. Później przepis zmodyfikowano i zastąpiono regionalnym chrustem, faworkami i pączkami z ciasta drożdżowego, nadziewanymi w zależności od upodobań i regionu (najczęściej nadzieniem różanym lub owocowym).
Dzisiaj w naszej szkole pamiętaliśmy o tradycji tłustego czwartku. Dzieci uczęszczające na obiady otrzymały pyszne pączki w ramach deseru. W niektórych klasach zadbali o tę słodką przekąskę rodzice z Trójek Klasowych. Pierwszaczki, oprócz kosztowania tych przysmaków, postanowiły je jeszcze narysować. Życzymy wszystkim smacznego!
Zapraszamy do udziału w konkursie: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.
Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Konkurs jest organizowany w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.
W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2008–2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do 15.03.2022 r. pocztą tra
Powrót do nauki stacjonarnej
Od 21 lutego 2022 r. wszystkie klasy wracają do nauki stacjonarnej.
Walentynki
14 lutego obchodziliśmy w klasach I-III walentynki. Dominującym kolorem na naszym korytarzu był w tym dniu oczywiście czerwony. Dzieci okazywały sobie sympatię za pomocą drobnych niespodzianek, tj. lizaki-serduszka. Dzięki pomysłowości klasy III B mieliśmy także pocztę walentynkową. Uczniowie z tej klasy pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali specjalne pudełko, a następnie rozdali zebrane kartki walentynkowe. :-)
Wyróżnienie dla naszych uczniów w konkursie
W naszej szkole od kilku już lat realizujemy program edukacyjny, którego organizatorem jet Jeronimo Martins Polska S.A. właściciel sieci sklepów Biedronka. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Celem programu było pokazanie dzieciom piękna polskiej przyrody oraz odkrywanie przed nimi sekretów otaczającego ich środowiska. Nowi bohaterowie Swojaki – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżały dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pomoce, które otrzymaliśmy od organizatora (albumy przyrodnicze, maskotki, książki) uatrakcyjniły realizowane zajęcia. Dodatkowo była możliwość wzięcia udziału w konkursie dla klas I-III. Skorzystała z tego klasa IB, która pod kierunkiem wychowawczyni wykonała zbiorową pracę plastyczną w formie mapy "Małej Ojczyzny". Za swoją pracę dzieci otrzymały wyróżnienie oraz nagrody - m
Audycje muzyczne w naszej szkole
Uczniowie klas I-III już po raz trzeci w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w audycji muzycznej przygotowanej przez grupę ARTE-MUZA z Białegostoku. 11 lutego dzieci obejrzały bajkę muzyczną pt. "Gdzie mieszka leśne echo". Wcześniejsze spektakle to: "Kłopoty Mikołaja" oraz "Krasnalowe granie - czyli co to jest interpretacja". W czasie bajkowych spotkań z artystami uczniowie przyswajają podstawowe pojęcia muzyczne oraz poznają instrumenty. Spektakle oparte są na autorskich scenariuszach i poprzez ciekawe rekwizyty zachęcają dzieci do wspólnej zabawy.
certyfikaty i dyplomy
- Czwartek 21.11.2024
Przyjmowanie interesantów
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym
odbywa się w godzinach
w godzinach 700 – 1500
Dni wolne w roku szk. 2024/2025:
14 października 2024 r.
2 i 3 stycznia 2025 r.
2 maja 2025 r.
13-15 maja 2025 r.
20 czerwca 2025 r.Dowóz uczniów do szkoły
OBIADY
JADŁOSPIS:
18.11.2024-22.11.2024 bezmleczne
18.11.2024-22.11.2024 bezglutenowe
KARTA ZGLOSZENIA NA OBIADY SP 2024/2025
Nr konta do wpłat:
50 8060 0004 2600 1023 2000 0010
Odwoływanie posiłków w szkole: W razie nieobecności dziecka w szkole należy zgłosić rezygnację obiadu z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godziny 11:00 (od poniedziałku do piątku) wysyłając sms na numer telefonu 501 543 227 o treści :
Imię i nazwisko dziecka, grupa/klasa, data/daty odwołaniaLogowanie do
Galeria zdjęć
brak danychNR KONTA RADY RODZICÓW
44 8060 0004 2600 3320 2000 0010
W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział
Pierwsze dziecko - 60 zł
Drugie dziecko - 50 zł
Trzecie dziecko - 30 złWpłat można także dokonywać u wychowawców klas.
Koło Podlaskie więcej
Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego
RODO w Szkole
Szanowni Państwo
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy
Załączniki:
Telefon Zaufania dla młodzieży