Strona główna
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dobrzyniewie Dużym odbędzie się dnia 1 września 2022 r. o godz. 8.15 na hali sportowej , a następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych według harmonogramu:
klasa I A - sala 21 - Karolina Koczewska
Drodzy Rodzice dzieci w przedszkolu!
Zapraszamy nowe 3-latki na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się
w poniedziałek 29.08.2022r. i we wtorek 30.08.2022r. w godz.9.00-11.00
Obowiązuje zasada 1 dziecko- 1 rodzic.
W planie mamy zwiedzanie sal, szatni, łazienek; zapoznanie z wychowawcami najmłodszej grupy; zabawy w sali oraz na placu przedszkolnym.
IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży
IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku zaprasza do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”.
Praca przedszkola w lipcu
Rekrutacja dzieci do przedszkola na pobyt od 1.07 do 29.07.2022 r. kończy się dn. 28.06.2022 r.
Informacja ta dotyczy dzieci spoza rejonu Przedszkola Samorządowego w Dobrzyniewie Dużym.
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Fotoreportaż z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w klasach I-VIII szkoły podstawowej.
24
DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO
W dniu 15.06.2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka w formie zajęć sportowo-rekreacyjnych. Wśród atrakcji znalazły się konkurencje oraz zabawy takie jak: bieg rekreacyjny, turniej piłki nożnej, gra w dwa ognie, turniej szachowy, malowanie twarzy, dmuchańce dla najmłodszych uczniów, loteria fantowa, zabawy z chustą animacyjną oraz pokaz wozu strażackiego i spotkanie z przedstawicielami OSP w Pogorzałkach. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu wrażeń i emocji. Dziękujemy za wspólną zabawę! :)
"Zdrowo rosnę"
Uczniowie klas I-III brali udział w akcji prozdrowotnej "Zdrowo rosnę" zorganizowanej przez firmę ogrodniczą W. Legutko. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zdrowe uprawianie oraz zdrowe odżywianie. W otrzymanym pakiecie znaleźliśmy nasiona koperku, ziemię oraz pojemniczki, co posłużyło dzieciom do założenia własnych "hodowli kopru". Ponadto dzieci poznały właściwości i znaczenie kopru, a także ciekawostki na temat tej rośliny. Przekonały się też, że uprawa roślin, to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.
"Umiem pływać"
Klasa II a i II b w drugim semestrze wyjeżdżała na basen w ramach projektu ,,Umiem pływać” . Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Powiatowej Pływalni w Mońkach. Cześć dzieci uczyła się na małym basenie, a ośmiu uczniów doskonaliło naukę pływania na dużym basenie.
3
Święto Mamy w klasie II a
10 czerwca w klasie IIa odbyło się Klasowe Święto Mamy. Dzieci w podziękowaniu kochanym mamom przygotowały część artystyczną, laurki i portrety. Mamy przygotowały słodki poczęstunek. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Dyrektor Ewa Rzemieniecka.
1
Kolonie letnie 2022 dla dzieci rolników
Dzień dobry,
w załączniku przesyłam ofertę kolonii letnich 2022 dla dzieci rolników, uprawnionych do świadczeń KRUS,dofinansowanych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz dzieci rodziców ubezpieczonych w ZUS. Bardzo proszę o przekazanie oferty rodzicom. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem 600 800 238.
Dzień Dziecka na sportowo
W dniu 15.06.2022 r (środa) w naszej szkole odbędzie się Dzień Dziecka w formie zajęć sportowo-rekreacyjnych.
Poczatek godz.8.15 - spotkanie z wychowawcami klas.
Zawody sportowe rozpocną się o godz.9.00, zakończenie imprezy godz.13.00
W tym dniu świetlica pracuje bez zmian.
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
2 czerwca reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej klas 4-6 udała się do Sokółki na Finał Województwa Podlaskiego turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
W turnieju wystartowało 14 najlepszych ekip z eliminacji, które zakwalifikowały się do wielkiego finału. Nasi uczniowie rozegrali trzy mecze grupowe i odnosząc dwa zwycięstwa i jedną porażkę zajęli w grupie drugie miejsce. Nasi chłopcy wygrali z Lipskiem 11:1 i Słobudką 5:2, przegrali natomiast z Suwałkami, późniejszym finalistą turnieju 1:3. Niestety na tym etapie nasza przygoda z finałem się skończyła, gdyż organizator nie zaplanował ćwierćfinałów, a od razu półfinały do których awansowali tylko zwycięzcy swoich grup.
Rozczytane Podlaskie w naszej szkole
W naszej szkole, tak jak na Podlasiu trwała akcja „Rozczytane Podlaskie”. Biblioteka szkolna proponowała uczniom fragmenty książek autorów związanych z Podlasiem, takich jak: Grzegorz Kazdepke, Tomasz Samojlik, Agnieszka Suchowierska, Zofia Olek-Redlarska, Elżbieta Janikowska i Kuba Sosnowski.
W dniach 30 maja - 3 czerwca uczniowie klas I-III oraz czwartych i piątej wysłuchali tekstów w interpretacji pani wicedyrektor Katarzyny Adamskiej, pani pedagog Anny Sawickiej, pani logopedy Izabeli Iwanowicz, pani Anny Grzegorczyk - nauczycielki matematyki.
Udział klas I-III w projekcie "Poznajemy zabytki Gminy Dobrzyniewo Duże"
Uczniowie klas I-III z naszej szkoły wezmą udział w opracowanym przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej projekcie "Poznajemy zabytki Gminy Dobrzyniewo Duże". Projekt będzie realizowany w miesiącach wrzesień-grudzień 2022 roku. Już teraz zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców do zapoznania się z listą zabytków znajdujących się na terenie naszej gminy za pośrednictwem strony https://dobrzyniewo.pl/gmina/historia/. Celem naszego projektu będzie m.in.:
Wizyta klasy IIa w GCK w Dobrzyniewie Dużym
Dnia 2 czerwca 2022 r. klasa II a wspólnie z wychowawczynią panią J. Kozakiewicz odwiedziła GCK w Dobrzyniewie Dużym. Uczniowie wykonali, pod czujnym okiem pani Wandy Dzienis, pocztówki okolicznościowe metodą scrapbooking. Następnie dzieci wzięły udział w "konferencji prasowej" z panem wójtem Wojciechem Cybulskim, który opowiedział uczniom o sobie oraz swojej pracy. Pan wójt pamiętał także o Dniu Dziecka, który miał miejsce dzień wcześniej. Serdecznie dziękujemy pracownikom GCK oraz panu wójtowi za miłe spotkanie.
Szlakiem Rękodzieła Ludowego - wycieczka kl. Ib i IIa
Dnia 27 maja 2022 roku uczniowie kl. Ib i IIa wyruszyli na wycieczkę do Czarnej Wsi Kościelnej, niewielkiej i spokojnej miejscowości, otoczonej lasami Puszczy Knyszyńskiej, która jest prawdziwą ostoją artystów ludowych. Naszym celem był znany na Podlasiu SZLAK GINĄCYCH ZAWODÓW, zwany też SZLAKIEM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Ta krótka podróż do czasów naszych pradziadków i ich codziennej pracy dostarczyła nam wielu wrażeń. Odwiedziliśmy warsztat kowalski oraz pracownię garncarską. Następnie udaliśmy się do wsi Zamczysk, gdzie obejrzeliśmy pokaz wyrobu drewnianych łyżek oraz zwiedzaliśmy pracownię wyrobu tradycyjnej tkaniny dwuosnowowej. Jednym z punktów programu była też krótka wizyta w Sanktuarium ŚWIĘTA WODA, gdzie oglądaliśmy Górę Krzyży, na której pątnicy pozostawiają dziękczynne krzyże wotywne i te związane z gorącymi prośbami o łaski. Podczas wycieczki wszystkim dzieciom dopisywały humory.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ CELINĄ ZUBRYCKĄ
Dnia 23 maja 2022 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielką naszej szkoły, a jednocześnie pisarką, panią Celiną Zubrycką. Autorka znanych nam bajek terapeutycznych opowiadała tym razem o swojej najnowszej książce pt. „Tere Fere czyli bajki z dziecięcego pokoju” wydanej przez Fundację Sąsiedzi. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną poświęconą książce oraz odgadywały zagadki przygotowane przez panią Celinę. Chętni mogli też zadać pytania dotyczące twórczości autorki oraz zakupić książkę z autografem. Na zakończenie uczniowie zatańczyli do piosenki „Kaczuszki”. Bardzo dziękujemy pani Zubryckiej za wspólnie spędzony czas.
Światowy Dzień bez Tytoniu - 31 maja 2022
W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 31 maja 2022 Światowa Organizacja Zdrowia zainicjowała globalną kampanię informacyjną „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”. Ma ona na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat degradacji środowiska naturalnego powodowanej przez szeroko pojęty przemysł tytoniowy.Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko naturalne jest ogromny i stale rośnie. Produkcja wyrobów tytoniowych stanowi znaczące obciążenie dla naszej planety począwszy od degradowania terenów leśnych pod uprawy, zużycia wody i energii, przez stosowanie ogromnych ilości środków chemicznych, emisję gazów cieplarnianych wpływających na zmiany klimatu, po generowanie trujących odpadów tytoniowych. Powoduje zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, stabilności gospodarczej i bezpieczeństwa żywnościowego na świecie.
certyfikaty i dyplomy
- Wtorek 23.06.2026
Przyjmowanie interesantów
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym
odbywa się w godzinach
w godzinach 700 – 1500
Dodatkowe dni wolne w roku szk. 2025/2026:
13.10.2025 roku
10.11.2025 roku
02.01.2026 roku
05.01.2026 roku
11.05.2026 roku - egzamin
12.05.2026 roku - egzamin
13.05.2026 roku - egzamin
05.06.2026 rokuDowóz uczniów do szkoły
OBIADY
KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY SP 2025/2026
JADŁOSPIS:
Nr konta do wpłat:
50 8060 0004 2600 1023 2000 0010
Odwoływanie posiłków w szkole:
W razie nieobecności dziecka w szkole należy zgłosić rezygnację obiadu z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godziny 11:00 (od poniedziałku do piątku) wysyłając sms na numer telefonu 501 543 227 o treści: Imię i nazwisko dziecka, grupa/klasa, data/daty odwołaniaLogowanie do
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
NR KONTA RADY RODZICÓW
44 8060 0004 2600 3320 2000 0010
W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział
Pierwsze dziecko - 60 zł
Drugie dziecko - 50 zł
Trzecie dziecko - 30 złWpłat można także dokonywać u wychowawców klas.
Koło Podlaskie więcej
Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego
RODO w Szkole
Szanowni Państwo
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy
Załączniki:
Telefon Zaufania dla młodzieży