Strona główna

      • 26 czerwca 2026 roku
        Godzina 8.15
      • 9 czerwca 2026 roku na górnym boisku szkolnym odbył się pełen radości Festyn Rodzinny, który zgromadził liczne grono rodziców, dzieci oraz nauczycieli. Wspólna zabawa, rozmowy i uśmiechy stworzyły wyjątkową atmosferę, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
          • INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

            29 marca w Supraślu odbył się Półfinał Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców i dziewcząt. Zawodnicy rywalizowali z uczniami innych szkół w swoich kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowały 24 szkoły, a w każdej kategorii wiekowej około 50 najlepszych zawodników. Naszą szkołę reprezentowała grupa kilkunastu uczniów, którzy na jesieni poprzedniego roku uzyskali awans z Mistrzostw Powiatu Białostockiego.

          • Plac Zabaw

            W naszej szkole działa już Plac Zabaw. Mieszkańcy Dobrzyniewa Dużego mogą korzystać z tego miejsca stosując się do poniższego REGULAMINU. Pierwszeńtwo korzystania z placu w godzinach pracy placówki mają uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

          • Wizyta w muzeum kl.IV B

            5 kwietnia 2022 roku klasa IV b, pod opieką p. Barbary Grzegorczyk oraz p. Moniki Turczyńskiej, pojechała na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw zawitaliśmy do niepozornego na pierwszy rzut oka, drewnianego domu, położonego w samym centrum Białegostoku, ale nieco oddalonego od ciekawskich oczu przechodniów. Po wejściu do budynku okazało się, iż kryje on wiele tajemnic. Przybyliśmy z wizytą do samego generała Mikołaja Fiodorowicza. Generał już dawno nie mieszka w tej rezydencji, ale o jej losach niezwykle interesująco opowiedziała nam pani przewodnik. Co więcej w tym miejscu mieści się również Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, więc mieliśmy okazję samodzielnie wykonać odlewy z gipsu, które wzorowane były na sztukaterii, która zdobi sufity w willi generała. Następnie udaliśmy się do kina na seans filmowy „Skarb Mikołajka”. Byliśmy bardzo ciekawi, co też tak cennego udało się odnaleźć Mikołajk

          • Warsztaty plastyczne w GCK w Dobrzyniewie Dużym

            28 marca 2022r. klasa III A wybrala się do Gminnego Ośrodka Kultury na warsztaty wielkanocne. Uczestnicy mieli możliwość poznania nowej metody dekorowania pisanek. Każdy sumiennie przykładał się do swego zadania, co widać na załączonych zdjęciach. Efekty pracy przerosły nasze oczekiwania.
            W podobnych zajęciach uczestniczyła też klasa III B w dniu 29 marca, klasa I B w niu 4 kwietnia oraz klasa II A w dniu 6 kwietnia. Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi pisankami.

          • "Dzień bez plecaka"

            W dniu 31.03.2022 samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował „Dzień bez plecaka”. To nowy trend w polskich szkołach. W tym dniu młodzież przyniosła wszystkie niezbędne książki i zeszyty w czymś innym niż plecak czy torba. Uczniowie klas 4-8 wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością.

            Patrycja B.

          • Wielkanocne warsztaty plastyczne

            30 marca klasa Ia wzięła udział w WIELKANOCNYCH WARSZTATACH PLASTYCZNYCH organizowanych przez GCK w Dobrzyniewie Dużym. Pod czujnym okiem p. Wandy i p. Julity malowaliśmy gipsowe jajka wkładając w to całe swoje zdolności plastyczne. Każde jajko jest inne, piękne i kolorowe. Nasze rękodzieło będzie wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.

          • WITAJ WIOSNO!

            21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tradycyjnym zwyczajem związanym z tym dniem jest palenie Marzanny, która dawniej uosabiała boginkę śmierci, którą należało wynieść ze wsi i utopić lub spalić. Wierzono, że zapewni to powrót życia (wiosny) i przyniesie urodzaj na cały nadchodzący rok. Obecnie Marzanna jest symbolem odchodzącej zimy, którą uczniowie klas I-III żegnali dziś wspólnie oraz zapraszali do szkoły długo oczekiwaną porę roku, czyli wiosnę. Dzień ten rozpoczęliśmy wiosennym przedstawieniem, przygotowanym przez uczniów z kl. II a oraz krótkim występem muzycznym w wykonaniu dziewczynek z kl. I a. Następnie wszyscy poszliśmy spalić wspomniane wcześniej kukły. A było ich sporo... Nasze Marzanny zostały wykonane w tym roku przez kl. I b oraz III b. Cieszymy się, że wiosna zapukała dziś do drzwi naszej szkoły.

          • Zdrowy czwartek

            Klasa 1b w ramach szkolnej akcji "Zdrowego czwartku" postanowiła zrobić pyszne wiosenne kanapki. Uczniowie samodzielnie smarowali pieczywo masłem lub serkiem, a następnie układali na kromkach wybrane przez siebie produkty. Dzieci nie zapomniały także o warzywach. Zadanie wykonane zostało doskonale. Podczas robienia kanapek kształciliśmy odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijaliśmy kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

          • Marzec miesiącem biblioterapii

            O akcji

            Organizatorami akcji jest Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i Koło Podlaskie Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, którego siedziba mieści się w naszej szkole.

            Współorganizatorami są nauczyciele szkół i przedszkoli, którzy włączą się do akcji poprzez organizowanie i prowadzenie w swoich placówkach zajęć z elementami biblioterapii dla dzieci i młodzieży.

          • Tłusty czwartek

            Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed wielkim postem w kalendarzu chrześcijańskim. Znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Zgodnie z tradycją na polskich stołach w tym dniu królują pączki. Dawniej robiono je z ciasta chlebowego i nadziewano boczkiem, słoniną albo mięsem. Później przepis zmodyfikowano i zastąpiono regionalnym chrustem, faworkami i pączkami z ciasta drożdżowego, nadziewanymi w zależności od upodobań i regionu (najczęściej nadzieniem różanym lub owocowym).
            Dzisiaj w naszej szkole pamiętaliśmy o tradycji tłustego czwartku. Dzieci uczęszczające na obiady otrzymały pyszne pączki w ramach deseru. W niektórych klasach zadbali o tę słodką przekąskę rodzice z Trójek Klasowych. Pierwszaczki, oprócz kosztowania tych przysmaków, postanowiły je jeszcze narysować. Życzymy wszystkim smacznego!

          • Zapraszamy do udziału w konkursie: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

            Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Konkurs jest organizowany w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.
            W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2008–2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do 15.03.2022 r. pocztą tra

    • certyfikaty i dyplomy

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • OSE
      • Erasmus plus
    • Wtorek 23.06.2026
    • Przyjmowanie interesantów

      Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym

      odbywa się  w godzinach

       w godzinach 700 – 1500

    • Dodatkowe dni wolne w roku szk. 2025/2026:

      13.10.2025 roku
      10.11.2025 roku
      02.01.2026 roku
      05.01.2026 roku
      11.05.2026 roku - egzamin
      12.05.2026 roku - egzamin 
      13.05.2026 roku - egzamin 
      05.06.2026 roku

      Więcej

    • OBIADY

      KARTA ZGŁOSZENIA NA OBIADY SP 2025/2026

      JADŁOSPIS:

      08.06.2026-12.06.2026

      08.06.2026-12.06.2026 bezml.

      15.06.2026-19.06.2026

      15.06.2026-19.06.2026 bezml.

      22.06.2026-26.06.2026

      22.06.2026-26.06.2026 bezml.

      29.06.2026-03.07.2026

      29.06.2026-03.07.2026 bezml.

      Nr konta do wpłat:
      50 8060 0004 2600 1023 2000 0010

      Odwoływanie posiłków w szkole:
      W razie nieobecności dziecka w szkole należy zgłosić rezygnację obiadu z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godziny 11:00 (od poniedziałku do piątku) wysyłając sms na numer telefonu 501 543 227 o treści: Imię i nazwisko dziecka, grupa/klasa, data/daty odwołania

       

       

    •  tutaj

       

    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • NR KONTA RADY RODZICÓW

      44 8060 0004 2600 3320 2000 0010

      W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział

      Pierwsze dziecko - 60 zł
      Drugie dziecko - 50 zł
      Trzecie dziecko - 30 zł

      Wpłat można także dokonywać u wychowawców klas.

    • Koło Podlaskie więcej

      Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego

    • RODO w Szkole

      Szanowni Państwo

      W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych

      Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy

      Załączniki:

      KLAUZULA_INFORMACYJNA RODO

      Klauzula informacyjna religie i etyka

       
    • Telefon Zaufania dla młodzieży

       więcej