ZASADY PRACY ZDALNEJ (KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ)

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DOBRZYNIEWIE DUŻYM

1. Prowadzenie zajęć:

• Zajęcia dydaktyczne w formie zdalnej w klasach 4-8 odbywają się w czasie rzeczywistym zgodnie z planem lekcji. Zajęcia odbywają się poprzez aplikację TEAMS oraz stronę internetową szkoły – zakładka Strony nauczycieli (w klasach 4-8 min. 50% lekcji odbywa się na żywo poprzez aplikację TEAMS, pozostałe są prowadzone przy wykorzystaniu zakładki Strony nauczycieli na stronie internetowej szkoły).
        • W klasach 1-3 wychowawcy oraz pozostali nauczyciele ustalają plan zajęć dostosowany do możliwości, w tym umiejętności informatycznych, uczniów (w porozumieniu z rodzicami wychowawca ustala godzinę codziennego spotkania na żywo w aplikacji Teams – jedna lekcja, pozostałe zajęcia z wychowawcą są prowadzone przy wykorzystaniu strony internetowej szkoły – zakładka Strony nauczycieli). Język angielski oraz religia w klasach 1-3 są prowadzone podobnie jak w klasach 4-8.
        • Zdalne nauczanie w danej klasie koordynuje wychowawca klasy

2. W przypadku uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych forma realizacji zajęć rewalidacyjnych w klasach I-VIII będzie ustalona indywidualnie przez nauczyciela prowadzącego zajęcia, w uzgodnieniu z rodzicami ucznia.

Zajęcia z zakresu udzielanej pomocy psychologiczno - pedagogicznej odbywają się zdalnie (w miarę możliwości), zgodnie z ustalonym planem.

3. Godziny rozpoczęcia lekcji są takie same, jak w warunkach szkolnych.

4. Lekcja przed komputerem trwa 30 - 45 minut, zaś pozostały do końca lekcji czas może stanowić praca własna uczniów, w trakcie  której nauczyciel pozostaje na platformie do dyspozycji uczniów.

5. W czasie lekcji zdalnych nauczyciele odnotowują tematy oraz frekwencję (zajęcia online) na bieżąco w dzienniku lekcyjnym.

6. Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają zeszyty i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki, mikrofony i kamery, chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie. Uczniowie przestrzegają normy społeczne. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji traktowany jest jako nieobecność.

7. O nieobecności ucznia na lekcji zdalnej informuje rodzic/prawny opiekun przez e-dziennik lub na adres mailowy nauczyciela/wychowawcy, podając przyczynę nieobecności.

8. Nauczyciele objęci kwarantanną mogą podjąć pracę zdalną z miejsca odbywania kwarantanny.

9. Nauczyciele nie objęci kwarantanną pracują z siedziby szkoły. Na wniosek nauczyciela dyrektor szkoły może wyrazić zgodę na pracę z domu.

10. W czasie nauczania zdalnego ocenianie postępów w nauce odbywa się zgodnie z PZO.

11. W przypadku nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana.

12. O wszelkich zmianach związanych z panującą sytuacją na bieżąco informować będą wychowawcy oddziałów lub dyrekcja szkoły poprzez stronę szkoły, pocztę elektroniczną i e-dziennik.

Ewa Rzemieniecka

Dobre_praktyki_pomagajace_zachowac_bezpieczenstwo_danych_podczas_lekcji_online.pdf

Dane_osobowe_bezpieczne_podczas_zdalnego_nauczania.pdf