• W szkole dzieci mogą liczyć na profesjonalną pomoc logopedy. W tym zakresie w szkole są organizowane specjalne zajęcia z udziałem logopedy. Logopeda zobowiązuje się do realizacji zadania z najwyższa starannością, począwszy od zdiagnozowania i ocenienia stopnia wady az po liczne i profesjonalne ćwiczenia które mają celu zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie zaburzeń wymowy oraz wad. Są to m.in. ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, logarytmiczne, głosowe, słuchowe, rozwijające pamięć, analizę i syntezę wzrokowo-słuchową. Ważnym ćwiczeniem jest usprawnianie motoryki narządów artykulacyjnych, czyli języka, warg, podniebienia miękkiego, policzków.

Jednakże całkowity sukces uzależniony jest od bardzo aktywnej współpracy logopedy z rodzicami. Systematyczne ćwiczenia w domu , dają większą gwarancje sukcesu, a dodatkowo ciekawe ćwiczenia pozwalają na przyjemne spędzenie czasu z dzieckiem.

logopeda radzi