Od dn.3.03.2021r. konsultacje dla ósmoklasistów odbywają się we środy od godz.12.00 według następującego harmonogramu:
klasa 8A:
j.angielski
matematyka
j.polski
klasa 8B
j.polski
j.angielski
matematyka
Od dn.3.03.2021r. konsultacje dla ósmoklasistów odbywają się we środy od godz.12.00 według następującego harmonogramu:
klasa 8A:
j.angielski
matematyka
j.polski
klasa 8B
j.polski
j.angielski
matematyka
Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji programu „Kompleksowa Profilaktyka Wad Postawy”.
Grupę docelową stanowią: dzieci z klas I, IV i VI szkoły podstawowej. W ramach projektu, u dzieci zgłoszonych do programu, zostaną przeprowadzone bezpłatne badania diagnostyczne wad postawy. Podczas indywidualnej konsultacji z Fizjoterapeutą zyskacie Państwo pełną informację na temat ewentualnie występujących schorzeń u Waszego dziecka i wynikających z nich zagrożeń.
Trójwymiarowa analiza kręgosłupa 4D przy użyciu sprzętu Diers to nieinwazyjna metoda pomiaru kręgów oraz poszczególnych odcinków tej części szkieletu przy użyciu metody światło-optycznej. Wyniki badań wyświetlają się w formie cyfrowej na monitorze zaraz po przeprowadzeniu analizy. Zaawansowana technologia pozwala na wykonanie precyzyjnych pomiarów ciała bez użycia promieni rentgenowskich, z wykluczeniem ubocznych skutków napromieniowania. Dzieci ze znacznym stopniem wad postawy zakwalifikują się do kolejnego etapu projektu, jakim będą bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne.
Zainteresowanych Rodziców, których dzieci nie były jeszcze zgłoszone do Projektu prosimy o kontakt pod numerem tel: 607684939. Badania będą umawiane indywidualnie, w dogodnym dla Państwa terminie. Poradnia Rehabilitacyjna ul. Warszawska 79 Białystok.
INFORMACJA O PRZEBIEGU EGZAMINU ÓSMOKLASISTY DLA RODZICÓW (PRAWNYCH OPIEKUNÓW) ORAZ UCZNIÓW znajduje sie w zakładce egzamin ósmoklasisty czytaj więcej
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodziliśmy także w naszej szkole. Organizatorem tego wydarzenia w Polsce jest od 2005 roku Polskie Centrum Programu Safer Internet, zaś głównym partnerem Fundacja Orange. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów - Pan Mateusz Morawiecki. Uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawcami postanowili kolejny już raz uczestniczyć w DBI. Nasza tegoroczna inicjatywa polegała na udziale najmłodszych uczniów w klasowym kursie e-learningowym „Przygody Plika i Foldera w sieci” za pośrednictwem platformy edukacyjnej OSE IT Szkoła, wykonaniu plakatów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wystawie prac na korytarzu szkolnym. Wszystkie te zadania wykonaliśmy w dniach 8-12 lutego. Działamy razem!
Zapraszamy do obejrzenia plakatów: Galeria
Celina Zubrycka - nauczycielka języka polskiego, bibliotekarz i nauczyciel wspomagający z naszej szkoły znalazła się wśród 23 osób, którym Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki wręczył stypendia artystyczne na rok 2021. Dzięki temu ma powstać jej kolejna książka – bajki terapeutyczne o wartościach dla dzieci w wieku 7 – 10 lat.
Uroczystość odbyła się w Muzeum Podlaskim w Białymstoku 12 lutego. Wśród stypendystów znalazły się osoby zajmujace się malarstwem, filmem, muzyką, tańcem… Są wśród nich publicyści i aktorzy, rękodzielnicy, a nawet znawczyni dworskiej kuchni Branickich.
Informuję, że 8 lutego 2021 r. rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Dobrzyniewie Dużym oraz do klasy I Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dobrzyniewie Dużym. Więcej informacji - w zakładce Rekrutacja.
Ewa Rzemieniecka
Informujemy, że uczniowie korzystający z dowozu do szkoły mogą jeździć do końca stycznia bez biletów miesięcznych.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej dwa dni w tygodniu: we wtorek od godz. 8.30 do 13.00 i w czwartek od godz. 8.30 do 12.00. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.
Szanowni Rodzice,
18 stycznia 2021 r. rozpoczynamy pracę w ZSP w Dobrzyniewie Dużym zgodnie z obwiązującym dotychczas planem lekcji:
- klasy I – III wracają do nauki stacjonarnej,
- klasy IV- VIII nadal uczą się w trybie zdalnym, zajęcia prowadzone stacjonarnie przed przerwą świąteczną będą odbywały się na dotychczasowych zasadach,
- przedszkole pracuje bez zmian (przyprowadzanie i odbieranie dzieci odbywa się wejściem od strony boisk),
- dzieci dojeżdżające mogą korzystać z autobusów szkolnych; rozkłady jazdy znajdują się na przystankach autobusowych; w poniedziałek zostaną przekazane bilety miesięczne, a od wtorku uczniowie mają obowiązek posiadać bilet i legitymację,
- sprzęt wypożyczony na potrzeby zdalnego nauczania w klasach I- III należy osobiście zwrócić do sekretariatu w dniach 18-19 stycznia 2021 r.,
- nadal obowiązują procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID -19… opracowane przez naszą szkołę zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ oraz GIS, które znajdują się na stronie szkoły w zakładce: dokumenty,
- rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dzieci w wieku szkolnym w maseczkę ochronna lub przyłbicę, a uczniowie osłaniają usta i nos w przestrzeni wspólnej,
- świetlica dla uczniów klas I- III została zorganizowana w następujących pomieszczeniach:
< 6:30 – 8:00 – stołówka,
< 12:00 – 14:00 – sala 01, 02 (I piętro),
< 14:00 – 17:00 – stołówka.
Najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które należy bezwzględnie przestrzegać podczas pobytu w placówce:
- W GODZINACH PORANNYCH UCZNIOWIE KLAS I –III WCHODZĄ SAMI DO BUDYNKU SZKOŁY I KIERUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO SWOICH SZAFEK, A NASTEPNIE DO SAL LEKCYJNYCH,
- DZIECI Z PRZEDSZKOLA SĄ PRZEKAZYWANE PRZEZ RODZICÓW OPIEKUNKOM PRZY WEJSCIU DO PRZEDSZKOLA,
- OSOBY ODBIERAJĄCE DZIECI ZE ŚWIETLICY LUB PRZEDSZKOLA MOGĄ WCHODZIĆ JEDYNIE DO PRZESTRZENI WSPÓLNEJ ( SP -KORYTARZ NA I PIĘTRZE, PS – KORYRARZ PRZEDSZKOLNY).
WCHODZĄC DO BUDYNKU SZKOŁY W PRZESTRZENI WSPÓLNEJ OBOWIĄZUJE STOSOWANIE NASTĘPUJĄCYCH ŚRODKÓW OCHRONY:
- OSŁONA UST I NOSA,
- ZAKŁADANIE RĘKAWICZEK JEDNORAZOWYCH LUB DEZYNFEKCJA RĄK,
- W SZKOLE PRZEBYWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY BEZ OBJAWÓW CHOROBOWYCH SUGERUJĄCYCH INFEKCJĘ DRÓG ODDECHOWYCH,
- 1 OPIEKUN Z DZIECKIEM/DZIEĆMI,
- DYSTANS OD KOLEJNEGO OPIEKUNA Z DZIECKIEM/DZIEĆMI MIN. 1,5 M,
- POBYT RODZICÓW/OPIEKUNÓW W BUDYNKU SZKOŁY NALEŻY OGRANICZYĆ DO NIEZBĘDNEGO MINIMUM.
Szanowni Rodzice
0d 18.01.2020 (poniedziałek) uczniom kl. I – III będą zamawiane obiady zgodnie ze złożoną już deklaracją. Jeśli chcieliby Państwo odwołać posiłek na 18.01.2020 proszę wysłać sms pod nr 501 543 227 do 15.01.(piątek) do godz. 13:00!!!
Pozostałe zasady odwoływania posiłków pozostają bez zmian (odwołanie obiadu na następny dzień należy zgłosić najpózniej dzień wcześniej od poniedziałku do piątku do godz.13:00!!!)
Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!
Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin
Akcja „Ferie bez nudy”
Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Informuję, że na stronie internetowej OKE w Łomży https://www.oke.lomza.pl/ zostały zamieszczone zaktualizowane, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju, materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty w 2021 roku, a także arkusze pokazowe do egzaminu ósmoklasisty od 2022 roku z przedmiotów dodatkowych.
Pismo_do_dyrektorow_szkol z OKE.docx
MATERIAŁY O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY
Ewa Rzemieniecka
Szanowni Rodzice!
W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 z inicjatywy Komendy Głównej Policji został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży skierowany głównie do rodziców. Materiał został zamieszczony na stronie internetowej podlaskiej Policji oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
https://www.kuratorium.bialystok.pl/wp-content/uploads/2020/12/mswia-hejt-audiodeskrypcja.mp4
https://www.kuratorium.bialystok.pl/wp-content/uploads/2020/12/mswia-bez-audiodeskrypcji.mp4
Szanowni Rodzice
Do 18.12.2020 do godz.13:00 w przedszkolu mogą być odwoływane posiłki na dni od 21.12 do 23.12.2020r.
W terminie od 24.12 do 31.12.2020 r. oraz od 04.01.do 15.01.2021 r. zostaną zamówione posiłki tylko dzieciom zapisanym na pobyt w przedszkolu u wychowawców grup.
Szanowni Rodzice,
18 grudnia 2020 r. (piątek) od godz. 9:00 do godz. 13:00 przy głównym wejściu do szkoły będzie czekał dentobus. W tym czasie przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III, których rodzice zgłosili chęć dokonania przeglądu lub leczenia zębów, będą mogli (pod opieką rodzica) skorzystać z porady Pani doktor.
Powered by aSc EduPage