przypominamy, że 12 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. W. Broniewskiego w Dobrzyniewie Dużym jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Przedszkole Samorządowe pracuje bez zmian.
przypominamy, że 12 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. W. Broniewskiego w Dobrzyniewie Dużym jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Przedszkole Samorządowe pracuje bez zmian.
organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną CEN w Białymstoku i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich
W dniach 11-15.11 zapraszamy do lajkowania filmiku z udziałem uczennic z klasy VIII a https://www.facebook.com/108439124973612/posts/113850531099138/
Trzy filmiki z największą liczbą lajków zostaną wyróżnione - organizatorzy przekażą pakiet książek dla biblioteki i dyplom uznania dla osoby czytającej.
Biblioteka Szkolna
Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską odbyło się 9 listopada. Pisarka opowiadała o swojej twórczości oraz najnowszej książce "Miasto że Złotym Sercem". Dzięki opowieściom autorki uczniowie poznawali dawny Białystok. Z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania.
Twórczość Agnieszki Suchowierskiej
„Mat i świat” - książka roku 2015 – nagroda polskiej sekcji IBBY, wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego
„Milenka” - na liście IBBY (najlepszych książek dla dzieci)
„Ada Judytka i zaginiony tałes” - nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego
„Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki. Historie zmyślone opatrzone pomocnym tytułem” - bajki terapeutyczne dla dorosłych z komentarzem psychologa
„Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci” - bajki dla dorosłych
Agnieszka Suchowierska jest współautorką podręczników do języka polskiego z serii „Między nami” GWO oraz „Kalendarza ortograficznego na poprawę humoru” i ćwiczeń do ortografii.
Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Dobrzyniewie Dużym.
Biblioteka Szkolna
28 października 2021 r. klasy 4a oraz 4b wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Opiekunami uczniów byli p. Emilia Walenciej, p. Monika Turczyńska oraz p. Marek Jamiołkowski.
Pierwszy punkt wyjazdu stanowiło Epi – Centrum Nauki, w którym każdy mógł zgłębić tajniki otaczającego nas świata. Podopieczni mieli okazję samodzielnie testować interaktywne eksponaty, korzystać z punktów doświadczalnych, wypróbowywać nowoczesne technologie. Znajdowały się tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, robotyka i wiele innych. W ciągu dwóch godzin nie było czasu na nudę. Następnie klasy 4a i 4b udały się na seans filmowy do kina Helios w Galerii Białej. „Rodzinka rządzi” dostarczyła uczniom dużo śmiechu, dobrej zabawy, ale także zwróciła uwagę na istotne w życiu człowieka wartości: relacje z bliskimi osobami i rodzinne więzi. Cała grupa w doskonałych humorach wróciła do szkoły, zgodnie twierdząc, że wycieczka należała do udanych.
Szanowni Rodzice,
przypominamy, że 2 i 12 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. W. Broniewskiego w Dobrzyniewie Dużym są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Przedszkole Samorządowe pracuje bez zmian.
Nasza szkoła wzięła udział w I edycji akcji „Czytanie ma głos”, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną CEN w Białymstoku i białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Celem akcji jest zachęcanie do głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz promowanie literatury na wolnych licencjach dostępnej na portalu „Wolne Lektury”.
Akcję rozpoczęto 29 września w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Odczytano fragmenty utworów Joanny Papuzińskiej i Henryka Sienkiewicza. Obejrzano nagrania filmowe udostępnione przez organizatorów. W kolejnych dniach trwania akcji chętne uczennice z klasy 8 a przeczytały fragmenty książki Joanny Papuzińskiej.
Biblioteka Szkolna
15 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze względów epidemicznych odbyła się ona w trzech turach dla różnych grup klasowych.
Dzień Edukacji Narodowej był okazją do docenienia i uhonorowania Nagrodą Dyrektora Szkoły wybranych nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku nagrodę tę otrzymało 20 nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
W dalszej części uroczystości zebrani obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów kl. IV-V pod opieką pani Beaty Petelskiej i Emilii Walenciej. Nie zabrakło piosenek i życzeń dla nauczycieli.
Akademię zakończyło wystąpienie Dyrektor Szkoły Pani Ewy Rzemienieckiej.
Hulajnogi elektryczne, deskorolki elektryczne, kaski – to nagrody w konkursie „BO Fajnie być EKO”.
KONKURS pod hasłem „BO Fajnie być EKO” organizuje Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.
Uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych zapraszamy do wypełnienia formularza konkursowego i przygotowania krótkiego filmu promującego postawy proekologiczne. Konkursowe filmy muszą być pracami oryginalnymi – stworzonymi na potrzeby konkursu, nigdzie wcześniej niepublikowanymi. Produkcje nie powinny przekraczać 90 sekund (minimum 30 sek.)
Filmy, zgodnie z regulaminem konkursu, powinny zostać umieszczone na specjalnie stworzonym fanpage’u. Najpóźniej w ciągu 48 godzin od zamieszczenia produkcji na fanpage’u, należy przesłać film na adres e-mail: biuro@bof.org.pl (transfer online, np. poprzez www.wetransfer.com lub link do google drive). W przypadku Uczestnika poniżej 13 roku życia lub nie posiadającego konta na Facebooku, fanpage na portalu społecznościowym musi być podpięty do konta osoby dorosłej.
Zwycięski fanpage to ten, który zdobędzie najwięcej polubień. Nagrodzone zostaną 3 fanpage z największą liczbą followersów.
Nagrody:
I miejsce – hulajnoga elektryczna, kask, gadżet solarny
II miejsce – hulajnoga elektryczna, kask, gadżet solarny
III miejsce – deskorolka elektryczna, kask, gadżet solarny
Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma tytuł „Ambasadora OZE w BOF”
Harmonogram konkursu:
- ogłoszenie konkursu: 6 października 2021 r.
- termin utworzenia fanpage’a: 8 października 2021 - 25 października 2021.
- ostateczna data zdobywania polubień fanpage’a: 25 października 2021r. godz. 15:00. O tej godzinie zostaną wykonane print screeny ilości polubień danego fanpage’a.
- ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 27 października na profilu Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego na FB.
Zgłoszenia do konkursu należy dokonać poprzez wypełnienie formularza konkursowego.
Działanie jest realizowane w ramach projektu Dobra energia kluczem do sukcesu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, w ramach Partnerskiej Inicjatywy Miast dla sieci pilotażowych w latach 2017 – 2019. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
13 października 2021 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Policją w ramach akcji informacyjno- edukacyjnej "Świeć Przykładem".
Uczniowie klas IIIa i IIIb przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego, a następnie uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach na przejściu dla pieszych.
W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże Pan Wojciech Cybulski, który ufundował kamizelki i opaski odblaskowe.
Galeria
Niezwykłe emocje towarzyszyły dzieciom z klas pierwszych, które w dniu 12.10.2021 r. zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Dobrzyniewie Dużym. Uroczystość dostarczyła zarówno dzieciom, nauczycielom, jak i przedstawicielom rodziców wiele wzruszeń i radości. Ubrani na galowo uczniowie klasy Ia i Ib już od rana powtarzali i ćwiczyli teksty wierszyków i piosenek. Swój występ dzieci rozpoczęły słowami:
Idą pierwszaki – dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste.
Każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stają przed szkołą.
Jak im tu będzie? – Pewnie wesoło!
Po części artystycznej przyszedł czas na część najważniejszą - pasowanie na ucznia, którego dokonała tradycyjnie już Pani Dyrektor Ewa Rzemieniecka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkie niespodzianki, przygotowane przez Panie z Trójek Klasowych.
Szanowni Państwo,Drodzy Uczniowie
15 października w piątek w naszej szkole odbędą się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie będzie miało miejsce na korytarzu przy bibliotece według nastepującego harmonogramu:
10.05 - klasy IIIa, IIIb, IV a, IV b
11.05 - klasy Va,Vb , VI
12.05 - klasy VIIa, VIIb, VIIIa, VIIIb
W tym dniu prosimy, aby uczniowie przyszli ubrani na galowo.
14 października (czwartek) w Szkole Podstawowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, Przedszkole Samorządowe pracuje bez zmnian.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
12 października 2021 r. rozpoczynają się wojewódzkie konkursy przedmiotowe.
Proszę zapoznać się z reguaminem konkursów , który znajduje się na stronie regulamin i pozostałe informacje
Dobre zarządzanie rozwojem gminy to zarządzanie prowadzone w dialogu ze społecznością lokalną. Taki dialog nie jest jednak prosty. Trzeba go prowadzić stale, spotykać się z mieszkańcami i rozmawiać z nimi, wsłuchiwać się w ich opinie i potrzeby, a także zapoznawać się z ich pomysłami i inicjatywami. Trzeba także informować o tym, jakie działania prowadzi Urząd Gminy i inne gminne jednostki, a także wyjaśniać różne przepisy oraz przekonywać do różnych, samorządowych koncepcji i działań.
Dialog taki w naszej gminie prowadzimy na bieżąco. Odbywają się zebrania wiejskie, podczas prac nad programami rozwoju gminy mają miejsce publiczne warsztaty i spotkania konsultacyjne, mieszkańcy odbywają rozmowy z Radnymi, Wójtem i samorządową kadrą kierowniczą, a także biorą bezpośredni lub zdalny udział w sesjach Rady Gminy i w posiedzeniach jej Komisji. Stały dialog odbywa się też w ramach codziennej współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami gospodarczymi. Do dialogu służą nam także „Głos Dobrzyniewa”, nasze strony internetowe i biuletyny informacji publicznej, profile w mediach społecznościowych, a także korespondencja e-mail. Każdego dnia wiele informacji telefonicznie i osobiście przyjmują i udzielają także pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Centrum Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz gminnych szkół i przedszkola.
Ten dialog społeczny postanowiliśmy jeszcze bardziej rozszerzyć realizując co dwa lata badania ankietowe. Będą one nam wszystkim służyć do kilku celów. Po pierwsze dzięki nim lepiej poznamy opinie różnych osób w sprawach związanych z działalnością gminy. Te opinie są dla nas bardzo ważnie po to, by doskonalić bieżące działania gminy i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, a także by aktualizować gminne programy rozwoju, w tym przede wszystkim Strategię Rozwoju Gminy Dobrzyniewo Duże. Po drugie, poprzez badania ankietowe, do dialogu społecznego chcemy włączyć również te osoby, które rzadko brały udział w jego dotychczasowych formach. Wierzymy, że anonimowość ankiety, możliwość zastanowienia się nad odpowiedziami na zadane pytania, a także komfortowa, w tym zdalna, domowa, a nawet wspólna, rodzinna forma uczestnictwa w badaniach, spowodują, że wezmą w nich udział także te osoby, które dotąd rzadko uczestniczyły w dialogu z samorządem. Po trzecie, badania ankietowe pozwolą nam pozyskać informacje w uporządkowany sposób, a jednocześnie porównywać bieżące wyniki z wynikami uzyskanymi w latach poprzednich. Dzięki temu będziemy wiedzieć jak zmieniają się lokalne opinie na dane tematy, jak zmieniają się oczekiwania, czego można się spodziewać i co należy robić w najbliższej przyszłości.
Aby dostosować badania ankietowe do potrzeb różnych grup osób z naszej gminy, postanowiliśmy podzielić je na trzy oddzielne części. Są to zatem ogólne badania ankietowe przeznaczone dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, a także badania ankietowe rolników prowadzących gospodarstwa na terenie naszej gminy, jak również badania ankietowe przedsiębiorców i naczelnej kadry kierowniczej firm zarejestrowanych w naszej gminie.
Badania ankietowe mieszkańców gminy rozpoczną się już 8 października i będą kontynuowane do końca tego miesiąca. Udział w nich można wziąć na trzy sposoby. Sposób pierwszy to wejście na stronę internetową Gminy Dobrzyniewo Duże i skorzystanie z umieszczonego na niej linku do elektronicznego formularza ankiety. Po jego kliknięciu zostaniemy przekierowani do pytań, na które możemy spokojnie i wygodnie odpowiedzieć w dogodnym dla nas momencie. Sposób drugi to wypełnienie tradycyjnej, papierowej ankiety. Będą one udostępniane w Urzędzie Gminy, Gminnym Centrum Kultury i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, a także przez Sołtysów. Po wypełnieniu, będzie je można zostawić Urzędzie Gminy, wysłać je do tego urzędu tradycyjnym listem, albo wysłać ich skan a urzędowy e-mail. Możliwe będzie także ściągnięcie formularza ankiety ze strony internetowej Urzędu Gminy, samodzielne jego wydrukowanie, a po wypełnieniu przekazanie do Urzędu Gminy w jeden z ww. sposobów.
W ankiecie dla mieszkańców będziemy pytani o opinie między innymi na temat:
Badania ankietowe rolników zaplanowaliśmy na ten sam okres. Rolnicy też będą mogli wypełni ankietę elektroniczną lub ściągnąć ją, wydrukować i wysłać tradycyjnie, albo e-mailem do Urzędu Gminy. Ponadto, formularze ankiet dostarczone zostaną do losowo wybranych gospodarstw rolnych wraz z prośbą o ich wypełnienie i odesłanie. Wśród pytań jakie zadamy w tych ankietach, znalazły się dotyczące:
Również i badania ankietowe badania ankietowe przedsiębiorców i naczelnej kadry kierowniczej firm zaczną się 8 października i potrwają do końca miesiąca. Dystrybucja ankiet będzie taka sama jak w przypadku rolników. Jeśli chodzi o pytania, które znajdują się w tych ankietach, to dotyczą one między innymi opinii na temat:
Na ewentualne pytania dotyczące ankiet odpowiedzi uzyskają Państwo pod adresem e-mai: kancelaria@dobrzyniewo.pl lub pod telefonem 857428155 Urzędu Gminy Dobrzyniewo Duże.
Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do udziału w naszych badaniach ankietowych. Aby móc podnosić jakość życia naszych mieszkańców oraz poprawiać warunki prowadzenia działalności gospodarczej i gospodarki rolnej, potrzebujemy precyzyjnych, aktualnych i wiarygodnych informacji na temat Państwa opinii, oczekiwań i zamiarów. Bardzo pomocne mogą stać się też dla nas wszystkich Państwa pomysły, propozycje i inne, inspirujące przemyślenia. Dzięki nim będziemy mogli coraz lepiej wypełniać naszą samorządową misję.
Serdecznie zapraszam zatem na naszą stronę internetową, do spotkań z ankieterami i do przesyłania wypełnionych ankiet.
Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże
Wojciech Cybulski
mieszkańców, rolników, przedsiębiorców
weź udział, wyraź opinię, miej wpływ na swoją gminę
Szanowni Państwo!
W dniach 8-31 października 2021 Urząd Gminy Dobrzyniewo Duże prowadzi anonimowe badania ankietowe mieszkańców, rolników oraz przedsiębiorców i naczelnej kadry kierowniczej. Serdecznie zapraszam do wypełniania ankiet, które pozwolą nam poznać Wasze opinie i oczekiwania oraz lepiej zaspokajać Wasze potrzeby. To bardzo ważne dla nas wszystkich. Razem budujmy dobrą przyszłość naszej gminy!
Ankiety można wypełniać przy użyciu formularzy internetowych:
ankieta dla mieszkańców
https://forms.gle/uyuSomqvqiAfF8JX8
ankieta dla rolników
https://forms.gle/hmHBRLN1Lfq1qxjQ7
ankieta dla przedsiębiorców i naczelnej kadry kierowniczej
https://forms.gle/tqsGPsTdpEWWhFic9
albo ściągnąć z tej strony, wydrukować, wypełnić i dostarczyć lub przesłać tradycyjnym listem do Urząd Gminy Dobrzyniewo Duże, ul. Białostocka 25, 16-002 Dobrzyniewo Duże, albo zeskanować i przesłać e-mailem na kancelaria@dobrzyniewo.pl
Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże
Wojciech Cybulski
Ubiegły tydzień był bardzo udany dla naszych uczniów, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych Szkolnego Związku Sportowego.
informuję, że w dniu 28 września 2021 roku odbyły się wybory do Prezydium Rady Rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym.
Prezydium Rady Rodziców ukonstytuowało się następująco:
1. Kamila Markowska - przewodnicząca
2. Janusz Błaszczuk - zastępca przewodniczącej
3. Piotr Wróblewski – sekretarz
4. Marta Radziszewska - skarbnik
5. Luiza Sadowska - skarbnik
6. Anna Świsłocka - członek
Ustalono wysokość wpłat na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym:
40 zł – od pierwszego dziecka, 30 zł – od drugiego dziecka, trzecie dziecko – zwolnione od opłat
Wpłat można dokonać u wychowawcy klasy w szkole/oddziału przedszkolnego lub na konto bankowe Rady Rodziców: 44 8060 0004 2600 3320 2000 0010 (w tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę/oddział) – do końca listopada 2021 r.
Przy 100% wpłacie w klasie/oddziale przedszkolnym, zwraca się 20% wpłaty na dowolny cel do wykorzystania w klasie/oddziale przedszkolnym.
Ewa Rzemieniecka
dyrektor ZSP w Dobrzyniewie Dużym
Czytanie tekstu Joanny Papuzińskiej
Czyta Patryk Ołdziejewski, aktor Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku. Słowo wstępne - Anna Kondracka, prezes białostockiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Czytanie tekstu Henryka Sienkiewicza
Czyta Ryszard Chodyniecki, dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Słowo wstępne - Anna Kondracka, prezes białostockiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
proszę o zapoznanie się z Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2022 r. , a także z komunikatami dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:
Ewa Rzemieniecka
dyrektor ZSP
w Dobrzyniewie Dużym
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosujemy 100 hulajnóg.
Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:
1. zrealizować kurs dostępny na stronie prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy;
Uwaga! – wpisz swoje dane w ekranie na początku szkolenia;
2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy
3. przesłać do 31 października 2021 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektronicznąna adres e-mail: hulajnoga(at)krus.gov.pl z dopiskiem/w tytule: „Kurs e-learningowydla dzieci”.
Powered by aSc EduPage