W środę 18 grudnia w Białymstoku w restauracji Santana odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu białostockiego za rok szkolny 2023/2024. Naszą szkołę na uroczystości reprezentował nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Jamiołkowski.
W naszym powiecie do rywalizacji przystąpiły 22 szkoły podstawowe. Szkoły startowały w takich konkurencjach jak biegi przełajowe sztafetowe i indywidualne, piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy, piłka ręczna, siatkowa i koszykowa, lekkoatletyka. Łącznie w zawodach uczestniczyło 1540 uczniów. Szkoły naszego powiatu w klasyfikacji powiatów województwa podlaskiego po raz kolejny zajęły bardzo dobre drugie miejsce ustępując tylko miastu Białystok. Nasza szkoła otrzymała podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów w piłce nożnej chłopców oraz w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.
W klasyfikacji Igrzysk Dzieci czyli uczniów klas 4-6 zajęliśmy 5 miejsce, a w podsumowaniu ogólnym uplasowaliśmy się również na piątej lokacie 🏆. Podziękowania otrzymali również samorządowcy, którzy wspierają Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Wśród nich był Wójt naszej gminy Pan Wojciech Cybulski, który otrzymał pamiątkowy medal Przyjaciela Sportu Szkolnego.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏.