• ZAJĘCIA TANECZNE

• Zapraszamy na bezpłatne zajęcia taneczne dla Mieszkańców Gminy Dobrzyniewo Duże. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat będą odbywać się w czwartki (od 22 lutego) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym, godz. 16.00-16.45.
          Zajęcia poprowadzi  Adrian  Koniecko i Wiktoria  Koniecko - aktualni Mistrzostwie Okręgu Podlaskiego,  tancerze z najwyższą Mistrzowską klasą "A" w stylu standardowym i latynoamerykańskim.
          Zapisy: sms pod nr telefonu  513 837 237 (imię i nazwisko, miejscowość, telefon).
          A tak prezentują się nasi instruktorzy:
          Film - Rumba
          Film - solowa samba
          Film - walc wiedeński

Zapraszamy!  💃🕺🏻💃🕺🏻
          „Projekt realizowany dzięki stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2024" oraz wsparciu Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże.

• BAL KARNAWAŁOWY 2024

• 18 stycznia 2024 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy zorganizowany dla uczniów klas I-III. Jedną z atrakcji był konkurs "Mam Talent". Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, sztuczki magiczne oraz grę na instrumentach. Jury, złożone z wychowawców klas, przyznało dyplomy i nagrody najlepszym uczestnikom. W dalszej części dnia dzieci brały udział w zabawie tanecznej poprowadzonej przez niezastąpionego Pana Bartka Zawadzkiego. Odwiedził nas również Mikołaj, który wręczył prezenty wszystkim dzieciom. Odbył się też konkurs na najbardziej oryginalny i pomysłowy strój karnawałowy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i dobrych humorów. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego niezapomnianego dnia, szczególnie Rodzicom (za nagrody, wsparcie podczas przygotowywania się do konkursów, słodki poczęstunek i prezenty). ♥ ♥ ♥

Zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Film:

Bal karnawałowy 2024

• Lekcja chemii

• Uczniowie klasy ósmej na lekcji chemii  po raz kolejny wykonali przestrzenne modele związków chemicznych. Tym razem były to sole. Na ławkach pojawiły się kolorowe, przestrzenne struktury przedstawiające budowę wybranych cząsteczek. Uczniowie korzystali z kolorowych modeli atomów pierwiastków omawianych na lekcjach chemii. Łączyli je za pomocą łączników, uzyskując wspaniałe efekty.  Praktyczne ćwiczenia pozwoliły na  utrwalenie pojęcia wartościowości pierwiastka i liczby tworzonych przez nie wiązań chemicznych. Uczniowie byli bardzo zaangażowani  w pracę zespołu, sprawnie dzielili się zadaniami i chętnie je wykonywali. Część z nich postanowiła wykonać własne modele, z dostępnych materiałów.

Wykorzystywane przez uczniów modele atomów zostały zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

• Robimy naleśniki

• Na pierwszych zajeciach kulinarnych w Nowym Roku młodzież zrobila naleśniki z twarogiem w polewie jogurtowo - truskawkowej.

• Jasełka 2023

• 20 grudnia odbyły sie w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez panie: Iwonę Zdanowicz i Iwonę Strzałko. Nad dekoracjami i oprawą muzyczną czuwała Pani Beata Petelska. Przygotowany przez nią podkład muzyczny podkreślał dramaturgię przedstawienia. W tegorocznych jasełkach zaprezentowali się uczniowie klas: Va, Vb i VIII, którzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w odgrywane przez siebie role. Uroczysty nastrój oraz klimat świąteczny podkreśliły kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego.

Tego samego dnia został rozstrzygnięty konkurs międzyklasowy pod hasłem „Choinka z recyklingu”. Wszyscy uczniowie  biorący udział w owym konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz słodkie niespodzianki . Uczestnicy wykazali się wyjątkową kreatywnością.

Gratulujemy!!!

• GMINNY TURNIEJ GIER I ZABAW "OLIMPIJKA"

• Dnia 14 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw „Olimpijka”. W zawodach sportowych uczestniczyli uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy Dobrzyniewo Duże. Mieliśmy przyjemność gościć zawodników ze szkoły w Fastach, Nowym Aleksandrowie, Obrubnikach i Pogorzałkach. Sześcioosobowe zespoły uczniów rywalizowały o zajęcie najlepszego miejsca w kategorii poszczególnych klas oraz walczyły o puchar dla zwycięskiej szkoły.

Organizatorem imprezy była Pani Janina Kozakiewicz. Zawody poprowadził Pan Marek Jamiołkowski. Sędziowali opiekunowie z poszczególnych szkół. Nad przebiegiem imprezy czuwało powołane Jury.

Nasi uczniowie zajęli  I miejsce w kategorii klas pierwszych, drugich i trzecich. Tym samym zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym okazali się najlepsi, z czego jesteśmy bardzo dumni. Na zakończenie imprezy Pani Dyrektor Wanda Różańska wręczyła dyplomy oraz puchary poszczególnym drużynom.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom ze wszystkich szkół gminnych oraz dziękujemy za wspólną zabawę.
          :)

• Wycieczka klasy 6a

• W ramach Mikołajek klasa 6a pod opieką wychowawcy Marka Jamiołkowskiego i p. Katarzyny Radziszewskiej udała się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw zawitała do kina Helios na film w świątecznym klimacie pt. "Najpiękniejsze Święta", a następnie aby spalić kalorie po zjedzonym popcornie, wybrała się na dwie godziny lekcji WF -u do Strefy Wysokich Lotów. Atrakcji było co niemiara, konkursy, nagrody i przede wszystkim wspólna dobra zabawa. Bilety do kina zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły w nagrodę za zwycięstwo w Szkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej. Dziękujemy.

Marek Jamiołkowski

• Zajęcia z Photonami

• Klasa 1a w dniu 12 grudnia uczestniczyła w zajęciach z Photonami. Dzieci uczyły się podstaw kodowania i programowania.

• Spotkanie z policjantką

• 8.12.2023 r. klasy drugie odwiedziła Pani z Wydziału Ruchu Drogowego. Opowiadała dzieciom jak bezpiecznie podróżować autem, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz opowiadała o fascynującej pracy policjantów.