Rekrutacja dzieci do przedszkola na pobyt od 1.07 do 29.07.2022 r. kończy się dn. 28.06.2022 r.
Informacja ta dotyczy dzieci spoza rejonu Przedszkola Samorządowego w Dobrzyniewie Dużym.
Rekrutacja dzieci do przedszkola na pobyt od 1.07 do 29.07.2022 r. kończy się dn. 28.06.2022 r.
Informacja ta dotyczy dzieci spoza rejonu Przedszkola Samorządowego w Dobrzyniewie Dużym.
Fotoreportaż z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w klasach I-VIII szkoły podstawowej.
W dniu 15.06.2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka w formie zajęć sportowo-rekreacyjnych. Wśród atrakcji znalazły się konkurencje oraz zabawy takie jak: bieg rekreacyjny, turniej piłki nożnej, gra w dwa ognie, turniej szachowy, malowanie twarzy, dmuchańce dla najmłodszych uczniów, loteria fantowa, zabawy z chustą animacyjną oraz pokaz wozu strażackiego i spotkanie z przedstawicielami OSP w Pogorzałkach. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu wrażeń i emocji. Dziękujemy za wspólną zabawę! :)
Uczniowie klas I-III brali udział w akcji prozdrowotnej "Zdrowo rosnę" zorganizowanej przez firmę ogrodniczą W. Legutko. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zdrowe uprawianie oraz zdrowe odżywianie. W otrzymanym pakiecie znaleźliśmy nasiona koperku, ziemię oraz pojemniczki, co posłużyło dzieciom do założenia własnych "hodowli kopru". Ponadto dzieci poznały właściwości i znaczenie kopru, a także ciekawostki na temat tej rośliny. Przekonały się też, że uprawa roślin, to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.
Klasa II a i II b w drugim semestrze wyjeżdżała na basen w ramach projektu ,,Umiem pływać” . Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Powiatowej Pływalni w Mońkach. Cześć dzieci uczyła się na małym basenie, a ośmiu uczniów doskonaliło naukę pływania na dużym basenie.
10 czerwca w klasie IIa odbyło się Klasowe Święto Mamy. Dzieci w podziękowaniu kochanym mamom przygotowały część artystyczną, laurki i portrety. Mamy przygotowały słodki poczęstunek. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Dyrektor Ewa Rzemieniecka.
Dzień dobry,
w załączniku przesyłam ofertę kolonii letnich 2022 dla dzieci rolników, uprawnionych do świadczeń KRUS,dofinansowanych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz dzieci rodziców ubezpieczonych w ZUS. Bardzo proszę o przekazanie oferty rodzicom. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem 600 800 238.
Agnieszka Zawistowska
Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZMW
Województwo Podlaskie
tel. 792 243 544
W dniu 15.06.2022 r (środa) w naszej szkole odbędzie się Dzień Dziecka w formie zajęć sportowo-rekreacyjnych.
Poczatek godz.8.15 - spotkanie z wychowawcami klas.
Zawody sportowe rozpocną się o godz.9.00, zakończenie imprezy godz.13.00
W tym dniu świetlica pracuje bez zmian.
2 czerwca reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej klas 4-6 udała się do Sokółki na Finał Województwa Podlaskiego turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
W turnieju wystartowało 14 najlepszych ekip z eliminacji, które zakwalifikowały się do wielkiego finału. Nasi uczniowie rozegrali trzy mecze grupowe i odnosząc dwa zwycięstwa i jedną porażkę zajęli w grupie drugie miejsce. Nasi chłopcy wygrali z Lipskiem 11:1 i Słobudką 5:2, przegrali natomiast z Suwałkami, późniejszym finalistą turnieju 1:3. Niestety na tym etapie nasza przygoda z finałem się skończyła, gdyż organizator nie zaplanował ćwierćfinałów, a od razu półfinały do których awansowali tylko zwycięzcy swoich grup.
Naszą szkołę reprezentowali: Karwowski Filip, Ignatowski Aleksander, Kołos Michał, Falkowski Patryk, Bezubik Gabriel, Sokólski Daniel, Woźniewski Gabriel, Matuk Michał, Jarosz Leon i Sava Navrotskyi.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy zestaw gadżetów przygotowany przez organizatorów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy i godnego reprezentowania naszej szkoły na zawodach sportowych.
W naszej szkole, tak jak na Podlasiu trwała akcja „Rozczytane Podlaskie”. Biblioteka szkolna proponowała uczniom fragmenty książek autorów związanych z Podlasiem, takich jak: Grzegorz Kazdepke, Tomasz Samojlik, Agnieszka Suchowierska, Zofia Olek-Redlarska, Elżbieta Janikowska i Kuba Sosnowski.
W dniach 30 maja - 3 czerwca uczniowie klas I-III oraz czwartych i piątej wysłuchali tekstów w interpretacji pani wicedyrektor Katarzyny Adamskiej, pani pedagog Anny Sawickiej, pani logopedy Izabeli Iwanowicz, pani Anny Grzegorczyk - nauczycielki matematyki.
Akcja na Podlasiu wpisała się w Ogólopolski Tydzień Czytania Dzieciom. „Rozczytane Podlaskie już po raz drugi organizuje Biblioteka Pedagogiczna Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku oraz Rada Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy w Białymstoku. Podczas uroczystej inauguracji promowani byli: Celina Zubrycka i Jakub Sosnowski. Fragmenty ich książek odczytali minister oświaty Dariusz Piontkowski, samorządowcy, szefowie i przedstawiciele podlaskich instytucji i organizacji, służb mundurowych oraz dziennikarze.
Uczniowie klas I-III z naszej szkoły wezmą udział w opracowanym przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej projekcie "Poznajemy zabytki Gminy Dobrzyniewo Duże". Projekt będzie realizowany w miesiącach wrzesień-grudzień 2022 roku. Już teraz zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców do zapoznania się z listą zabytków znajdujących się na terenie naszej gminy za pośrednictwem strony https://dobrzyniewo.pl/gmina/historia/. Celem naszego projektu będzie m.in.:
* pogłębienie wiedzy uczniów o miejscowości, w której mieszkają,
* promocja własnej gminy oraz jej walorów kulturowych,
* uwrażliwienie na piękno i niepowtarzalność zabytków w obrębie gminy,
* rozwijanie zainteresowań dziedzictwem narodowym.
Zapraszamy także wszystkie dzieci do udziału w konkursach: plastycznym i fotograficznym. Wykonane prace plastyczne (format i technika dowolna) trzeba będzie dostarczyć wychowawcom klas do końca października 2022 roku, zaś wykonane zdjęcia zabytków (w formacie A5) do końca września 2022 roku. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a dzieła wszystkich uczestników będziemy mogli podziwiać na specjalnie zorganizowanej wystawie już w przyszłym roku szkolnym.
Zbliża się okres wakacyjny, zachęcamy więc wszystkie rodziny z gminy Dobrzyniewo Duże do odwiedzenia miejsc, które są naszym wspólnym dziedzictwem narodowym.
Dnia 2 czerwca 2022 r. klasa II a wspólnie z wychowawczynią panią J. Kozakiewicz odwiedziła GCK w Dobrzyniewie Dużym. Uczniowie wykonali, pod czujnym okiem pani Wandy Dzienis, pocztówki okolicznościowe metodą scrapbooking. Następnie dzieci wzięły udział w "konferencji prasowej" z panem wójtem Wojciechem Cybulskim, który opowiedział uczniom o sobie oraz swojej pracy. Pan wójt pamiętał także o Dniu Dziecka, który miał miejsce dzień wcześniej. Serdecznie dziękujemy pracownikom GCK oraz panu wójtowi za miłe spotkanie.
Dnia 27 maja 2022 roku uczniowie kl. Ib i IIa wyruszyli na wycieczkę do Czarnej Wsi Kościelnej, niewielkiej i spokojnej miejscowości, otoczonej lasami Puszczy Knyszyńskiej, która jest prawdziwą ostoją artystów ludowych. Naszym celem był znany na Podlasiu SZLAK GINĄCYCH ZAWODÓW, zwany też SZLAKIEM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Ta krótka podróż do czasów naszych pradziadków i ich codziennej pracy dostarczyła nam wielu wrażeń. Odwiedziliśmy warsztat kowalski oraz pracownię garncarską. Następnie udaliśmy się do wsi Zamczysk, gdzie obejrzeliśmy pokaz wyrobu drewnianych łyżek oraz zwiedzaliśmy pracownię wyrobu tradycyjnej tkaniny dwuosnowowej. Jednym z punktów programu była też krótka wizyta w Sanktuarium ŚWIĘTA WODA, gdzie oglądaliśmy Górę Krzyży, na której pątnicy pozostawiają dziękczynne krzyże wotywne i te związane z gorącymi prośbami o łaski. Podczas wycieczki wszystkim dzieciom dopisywały humory. Nie zniechęciły nas nawet przelotne deszcze. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Janina Kozakiewicz, Magdalena Bibik oraz Katarzyna Radziszewska.
Dnia 23 maja 2022 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielką naszej szkoły, a jednocześnie pisarką, panią Celiną Zubrycką. Autorka znanych nam bajek terapeutycznych opowiadała tym razem o swojej najnowszej książce pt. „Tere Fere czyli bajki z dziecięcego pokoju” wydanej przez Fundację Sąsiedzi. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną poświęconą książce oraz odgadywały zagadki przygotowane przez panią Celinę. Chętni mogli też zadać pytania dotyczące twórczości autorki oraz zakupić książkę z autografem. Na zakończenie uczniowie zatańczyli do piosenki „Kaczuszki”. Bardzo dziękujemy pani Zubryckiej za wspólnie spędzony czas.
W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 31 maja 2022 Światowa Organizacja Zdrowia zainicjowała globalną kampanię informacyjną „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”. Ma ona na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat degradacji środowiska naturalnego powodowanej przez szeroko pojęty przemysł tytoniowy.Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko naturalne jest ogromny i stale rośnie. Produkcja wyrobów tytoniowych stanowi znaczące obciążenie dla naszej planety począwszy od degradowania terenów leśnych pod uprawy, zużycia wody i energii, przez stosowanie ogromnych ilości środków chemicznych, emisję gazów cieplarnianych wpływających na zmiany klimatu, po generowanie trujących odpadów tytoniowych. Powoduje zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, stabilności gospodarczej i bezpieczeństwa żywnościowego na świecie.
WHO wzywa też rządy państw do wprowadzania przepisów, dzięki którym koncerny tytoniowe ponosiłyby odpowiedzialność za spowodowane szkody środowiskowe.Negatywny wpływ palenia tytoniu na stan i funkcjonowanie naszej planety w czasach obecnych oraz w przyszłości powinien stać się dla palaczy kolejnym powodem do zerwania z nałogiem.Działania poszczególnych krajów mające na celu pozbycie się nałogu przez palaczy, a tym samym ograniczenie epidemii palenia tytoniu, wpisują się zarówno w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, jaki wypełnianie postanowień Ramowej Konwencji Światowej Organizacji Zdrowia o Ograniczeniu Użycia Tytoniu. Art. 18 Konwencji przewiduje bowiem, że strony traktatu „uwzględnią kwestie dotyczące ochrony środowiska i zdrowia ludzi w odniesieniu do środowiska, w dziedzinie uprawy i produkcji tytoniu na swoim terytorium.
Więcej informacji dostępne jest na stronie
Drogie Mamy!
Aby uczcić Wasze święto, uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalny koncert pod tytułem „ Tobie mamo…”.
Mamy zaszczyt zaprosić Was wszystkie do jego wysłuchania 31 maja o godzinie 16.00 na korytarzu szkolnym. Mile widziani będą również tatusiowie.
Z góry dziękujemy za przybycie.
Wasze dzieci;)
18 maja 2022r. klasa Ia, pod opieką pani Ewy Mikuckiej oraz Anny Sawickiej, wyjechała na wycieczkę łączącą integrację z edukacją w bliskości z naturą. Celem naszej podróży był Narwiański Park Narodowy zwany też PODLASKĄ AMAZONIĄ.
Pierwszym etapem wyprawy była Europejska Wioska Bociania w Pętowie, gdzie mogliśmy podziwiać piękne wiosenne krajobrazy pól i łąk oraz obserwować liczne bocianie gniazda z platform widokowych. Następnym punktem programu była wizyta w Młynarzówce. W pięknym, nowoczesnym Centrum Edukacyjnym Narwiańskiego Parku Narodowego podziwialiśmy wystawę multimedialną i bawiliśmy się w badaczy w pracowni przyrodniczej. Wszystko to połączone było z doskonałą zabawą na placu zabaw, zakończone ogniskiem i spacerem kładką przyrodniczą.
12 maja, wraz z pierwszym pianiem koguta, klasy 4a i 4b wyruszyły, pod opieką pani Anny Grzegorczyk, Moniki Turczyńskiej, pana Marka Jamiołkowskiego, na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Towarzyszyła nam również pani pilot – Kamila, która dbała o to, aby cała wyprawa przebiegła bez żadnych komplikacji. Pierwszą atrakcją był Pałac Kultury i Nauki. Na tarasie widokowym podziwialiśmy panoramę Warszawy, a pani przewodnik, która do nas dołączyła, opowiedziała nam również wiele ciekawostek: w którym wieżowcu ma swój apartament Robert Lewandowski, Piotr Kraśko i gdzie lądują prywatne helikoptery. Następnie udaliśmy się do serca stolicy, gdzie odbyliśmy niezwykły spacer Starym Miastem i Traktem Królewskim. „Odwiedziliśmy” prezydenta, „salutowaliśmy” żołnierzom pełniącym wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, wysłuchaliśmy „koncertu” Chopina, siedząc na ławeczce. Słodkim punktem programu były godzinne warsztaty kręcenia lizaków. Galeria barw, zapachów i gigantyczny rozmiar słodkości wprawiły nas w „cukierkowy” nastrój. Oczywiście mieliśmy też chwilę wolnego czasu, żeby móc zakupić pamiątki z Warszawy, aby potem z sentymentem zerkać na nie w domu. Humory dopisywały nam przez całą drogę powrotną. O 19.30, przepełnieni pozytywnymi wrażeniami, wróciliśmy do Dobrzyniewa Dużego.
Powered by aSc EduPage