12 maja, wraz z pierwszym pianiem koguta, klasy 4a i 4b wyruszyły, pod opieką pani Anny Grzegorczyk, Moniki Turczyńskiej, pana Marka Jamiołkowskiego, na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Towarzyszyła nam również pani pilot – Kamila, która dbała o to, aby cała wyprawa przebiegła bez żadnych komplikacji. Pierwszą atrakcją był Pałac Kultury i Nauki. Na tarasie widokowym podziwialiśmy panoramę Warszawy, a pani przewodnik, która do nas dołączyła, opowiedziała nam również wiele ciekawostek: w którym wieżowcu ma swój apartament Robert Lewandowski, Piotr Kraśko i gdzie lądują prywatne helikoptery. Następnie udaliśmy się do serca stolicy, gdzie odbyliśmy niezwykły spacer Starym Miastem i Traktem Królewskim. „Odwiedziliśmy” prezydenta, „salutowaliśmy” żołnierzom pełniącym wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, wysłuchaliśmy „koncertu” Chopina, siedząc na ławeczce. Słodkim punktem programu były godzinne warsztaty kręcenia lizaków. Galeria barw, zapachów i gigantyczny rozmiar słodkości wprawiły nas w „cukierkowy” nastrój. Oczywiście mieliśmy też chwilę wolnego czasu, żeby móc zakupić pamiątki z Warszawy, aby potem z sentymentem zerkać na nie w domu. Humory dopisywały nam przez całą drogę powrotną. O 19.30, przepełnieni pozytywnymi wrażeniami, wróciliśmy do Dobrzyniewa Dużego.
Warszawa da się lubić....
- 11
Życie na wsi dawniej czyli wycieczka do Ciechanowca
13 maja uczniowie z klas Vb, Va oraz VI wybrali się na całodniową wycieczkę do Ciechanowca i Korycin. Podczas zwiedzania Podlaskiego Ogrodu Ziołowego w Korycinach zapoznali się z roślinami tam rosnącymi i ich właściwościach oraz zastosowaniem ich w wielu dziedzinach życia. Podczas warsztatów ziołowych pt;"Młody zielarz" uczniowie wykonali własne mieszanki ziołowe z udostępnionych zasuszonych ziół. Bardzo interesująca okazala się też wyprawa do zwierząt domowych zamieszkujących pobliskie budynki: królików, kóz, koni, krów i drobiu.
Zwiedzili również Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Tam mogli zobaczyć jak wyglądały w przeszłości zabudowania oraz życie na wsi w pałacu i domu chłopów. Widzieli drewniane budynki kryte strzechą oraz zabytkowy kościół. Podziwiali wystawę pojazdów, a także pięknie dekorowane jajka w Muzeum Pisanki.
Podsumowaniem wycieczki było ognisko z kiełbaskami w kompleksie parkowym. Opiekunkami wycieczki byli Mariusz Panasewicz, Beata Winarska, Aneta Kuklicz.
Spotkanie autorskie połączone z warsztatami kreatywnego pisania
Naszą szkołę odwiedziła 20 maja Krystyna Bezubik, która jest pisarką, blogerką, doktorem literaturoznawstwa. Spotkała się klasą szóstą oraz zainteresowanymi uczniami z klas ósmych. Opowiadała o pisaniu książek, inspiracjach i zainteresowaniach. Odpowiadała na liczne pytania uczniów dotyczące literatury.
Podczas zajęć uczestnicy mogli spróbować własnych sił pisarskich, tworząc nową wersję baśni o Kopciuszku. Z zamkniętymi oczami wyobrażali sobie, że są książką.
Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną z Dobrzyniewa Dużego.
Piknik militarny w Tykocinie pn. "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej".
„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę
21 maja o godz. 11.00 rozpocznie się piknik wojskowy w Tykocinie.W programie:
- spotkania z żołnierzami oraz pokaz sprzętu wojskowego;
- wspólny trening z Wojciechem NOWICKIM oraz Konradem BUKOWIECKIM;
- pokaz praktycznych umiejętności kadetów Oddziałów Przygotowania Wojskowego;
- koncert orkiestry wojskowej z Giżycka;
- występy tykocińskiej grupy wokalnej, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Tykocina oraz zespołów mażoretek z Krypna i Jasionówki;
- spotkania z grupami rekonstrukcyjnymi: Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego oraz Podlaska Chorągiew Husarska.
Ponadto będzie można poznać wojsko i żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.
Zapraszamy do wspólnej zabawy na pikniku. Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci
i dorosłych.Przypominamy, że na pikniku działać będzie punkt rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu będzie można wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).
Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć:
- kopię dokumentu tożsamości;
- kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;
- kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.
Wzór wniosku można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej: Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)
Czym jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?
Kandydat do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową (oraz dodatkowo - dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę).
Jeżeli wybierze dobrowolną zasadniczą służbę wojskową to:
- przejdzie przez 2 etapy służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (w tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany);
- będzie mu przysługiwało wynagrodzenie w okresie szkolenia jak pensja żołnierza zawodowego – 4560 zł, ale także: - prawo do urlopu wypoczynkowego, - możliwość wstąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej (po ukończeniu 28-dniowego szkolenia), - prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo w naborze (po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym, - pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej (po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska;
- na czas służby będzie miał zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek oraz ubezpieczenie;
- będzie mógł wliczyć czas szkolenia do okresu odbywania służby wojskowej lub do okresu zatrudnienia;
- będzie mógł przerwać służbę w dowolnym momencie.
Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej!
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dot. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przygotowaliśmy wiele materiałów - informatory, ulotki oraz multimedia. Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)
Bądźcie z nami 21 maja
Wszystkich zainteresowanych służbą oraz tych, którzy wojsko po prostu lubią, serdecznie zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach. Spotkajmy się 21 maja na pikniku w Tykocinie – Plac Stefana Czarnieckiego!
Nasi tenisiści z medalami
12 maja w Zespole Szkół w Suchowoli odbywał się w Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego. Dla organizatorów był okazją do uczczenia pamięci Zdzisława Dziewiątkowskiego, nieżyjącego trenera sportowego i nazwać jego imieniem turniej ,,I Memoriał im. Zdzisława Dziewiątkowskiego w Tenisie Stołowym”.
Aby wziąć udział w rywalizacji, młodzi zawodnicy przybyli z Pisanicy, Chodorówki Nowej, Czerwonki, Białegostoku, Dobrzyniewa Dużego, Tykocina, Korycina. Naszą szkołę reprezentowali Hubert Cylwik, Hubert Adamski Kacper Sochoń, Filip Żmiejko, Piotr Citko, Aleksandra Citko, Kornelia Pezowicz, Gabriela Sieśkiewicz, Kornelia Nasuto, Urszula Uścianowska, Amelia Półtorak.
Najlepsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli Filip Żmiejko( II miejsce) Piotr Citko (III miejsce) Aleksandra Citko ( III miejsce). Wszyscy nasi zawodnicy na co dzień trenują w klubie tenisa stołowego w Dobrzyniewie Dużym pod okiem pana Mieczysława Rutkowskiego.
Spotkanie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
17.05.2022 odwiedzili nas ratownicy Wodnego Pogotowia Ratowniczego.
Zajęcia były jednym z elementów realizowanego w szkole programu edukacyjnego
„ Aktywni Błękitni – Szkoła przyjazna wodzie 2021/2022”. W spotkaniu wzięło udział 80 uczniów, w tym Ci aktywnie zaangażowani w realizację programu.
Hasłem przewodnim spotkania z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego było pokazanie sposobów udzielania pomocy przez ratowników osobie tonącej. Uczniowie poznali podstawowy sprzęt z którego korzystają ratownicy i zobaczyli jak się go używa w praktyce. W trakcie zajęć wszyscy ich uczestnicy mogli również poćwiczyć na profesjonalnym, przywiezionym przez ratowniczki sprzęcie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobom nieprzytomnym. Dzieci i młodzież z wielkim zapałem doskonaliły tę ważną umiejętność, wsłuchując się w rady i wskazówki profesjonalistów. Panie bardzo ciekawie opowiadały także o swojej pracy, zachęcały również młodzież do udziału w obozach sportowych organizowanych przez WOPR.
"Rozczytane Podlasie"
Twórczość Celiny Zubryckiej - nauczycielki naszej szkoły będzie promowana w tegorocznej edycji akcji "Rozczytane Podlasie"
Tydzień Czytania w szkołach trwa od 30 maja do 3 czerwca 2022 r. Inauguracja odbędzie się 31 maja 2022 r.
Akcja wkomponowuje się w przebieg XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Fundację ABC XXI, który odbędzie się w dniach 28.05 – 4.06. 2022 r. pod hasłem: POLSCY AUTORZY DLA KLIMATU.
Organizatorami są:
Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku i Rada Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy w Białymstoku organizują 2. Edycję akcji czytelniczej, Rozczytane Podlaskie”, która będzie się odbywała w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Organizatorami czytania w szkołach są nauczyciele bibliotekarze szkolni.
Adresaci to
Uczniowie (dyrektorzy, nauczyciele, inni pracownicy) szkół podstawowych Białegostoku i powiatów: białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, monieckiego, siemiatyckiego i sokólskiego.
Patronaty
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski, Podlaski Kurator Oświaty – w trakcie uzyskiwania zgody.
Patronat medialny: Radio Białystok, TVP Białystok, Polska Press Grupa, Wrota Podlasia, BialystokOnline.pl – w trakcie uzyskiwania zgody.
Inauguracja 2. edycji odbędzie się 31.05.2022 r. o godz. 11.00 w siedzibie Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
Mistrzostwa Grupy Południowej – Półfinał Województwa Podlaskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym w Białymstoku.
Brązowa drużyna chłopców z Mistrzostw Powiaty Białostockiego w Czwórboju Lekkoatletycznym udała się 7 maja na Stadion Lekkoatletyczny MOSiR w Białymstoku na kolejny etap zawodów w czwórboju, gdzie wystąpiły najlepsze drużyny z powiatu białostockiego, bielskiego, monieckiego, siemiatyckiego i hajnowskiego. Chłopcy dzielnie walczyli z całych sił nie tylko z przeciwnikami, swoimi słabościami, ale także z pogodą, która tego dnia nie była dla zawodników łaskawa. Ostatecznie zajęli 6 miejsce, a drużyna wystąpiła w składzie: z klasy 6szóstej Ignatowski Aleksander i Sava Navrotskyi, a z klasy siódmej Rybołowicz Paweł, Siewko Oskar, Adamski Arkadiusz i Czemiel Filip.
Najwięcej punktów dla drużyny zdobył Aleksander Ignatowski.
Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w zawodach i godnego reprezentowania szkoły.
1
Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „ Woda źródłem życia”
organizowanego w ramach Programu Edukacyjnego „AKTYWNI BŁĘKITNI” – Szkoła przyjazna wodzie 2021/2022
Na konkurs wpłynęło 25 prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
Jury w składzie:
1. Barbara Grzegorczyk
2. Marzanna Rutkowska
3. Agnieszka Konopko - przewodnicząca
postanowiło przyznać uczestnikom konkursu następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Matylda Kuberska, kl. V A
II miejsce – Aleksandra Citko, kl. VI A
III miejsce – Patrycja Borysiewicz, kl. V B
Wyróżnienia:
Gabriel Woźniewski, kl. V B
Emilia Gieniusz, kl. IV B
Maja Adamska, kl. IV A
Zuzanna Półtorak, kl. IV A
Dobrzyniewo Duże, 22.04.2022 r.
Przewodnicząca Jury
Agnieszka Konopko
Spotkanie autorskie połączone z warsztatami kreatywnego pisania
Naszą szkołę odwiedzi 20 maja Krystyna Bezubik, która jest:
- pisarką – publikowała w „Fa-arcie”, „Epei”, „Zupełnie Innym Świecie”. Wydała tomik opowiadań „Podróż”, książkę naukową „Tatry huczą gnozą”, „Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania” oraz prozę poetycką „Raj na kredyt”. Bywa jurorką w konkursach literackich,
- blogerką – prowadzi blog ekspercki: www.piszebochce.pl
- doktorem literaturoznawstwa – studia doktoranckie i obrona w IBL PAN w Warszawie,
- panią od pisania – prowadzi kursy, warsztaty dla osób, które chcą pisać tak, by inni chcieli, to czytać.
Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w Trójboju Lekkoatletycznym w Kleosinie.
Reprezentacja naszej szkoły - klasy 4 - udała się 29 kwietnia do Kleosina na Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w Trójboju Lekkoatletycznym. Zawodnicy i zawodniczki mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak bieg na 60 m., skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Antonowicz Bartosz, Kołos Michał, Sokólski Daniel, Stypułkowski Kacper, Karwowski Adam, Matuk Michał i ostatecznie zajęła 5 miejsce. Najwjęcej punktów dla drużny zdobył Daniel Sokólski.
Drużynę dziewcząt reprezentowały: Błaszczuk Aleksandra, Adamska Natalia (klasa 3), Lach Lena, Reduta Kamila, Waszkiewicz Sara. Dziewczęta zajęły 4 miejsce, a najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Aleksandra Błaszczuk.
Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w zawodach i godnego reprezentowania szkoły.
1
Światowy Dzień Hasła 2022
Światowy Dzień Hasła to idealna okazja, by zreflektować się nad swoimi nawykami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z komputera i internetu. Regularne zmienianie haseł, stosowanie długich kombinacji i aktywacja uwierzytelniania dwuetapowego to dziś podstawy.
Czasy, w których do wygodnego korzystania z internetu konieczne było zapamiętanie jedynie hasła do poczty e-mail i ulubionego forum bezpowrotnie minęły. Od lat logujemy się "do wszystkiego", w tym do smartfonów, bankowości elektronicznej, pakietu biurowego, sklepów, serwisów streamingowych z filmami i muzyką, czy samej przeglądarki internetowej i szeregu komunikatorów.
Wszystkie te usługi to pole do popisu dla atakujących, którzy chcą przejąć dane logowania. Zwykle otwiera im to drogę nie tylko do kradzieży danych, ale także do realizacji kolejnych ataków, podszywania się pod inne osoby i przede wszystkim - kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Aby nie stracić danych i pieniędzy, wypada poświęcić chociaż chwilę na poznanie podstawowych zasad tworzenia dobrych haseł, a 6 maja i Światowy Dzień Hasła jest do tego idealną okazją.
"123456" i "password" to nie hasła
Podstawą jest tworzenie takich haseł, które po prostu trudno jest odgadnąć. W świecie komputerów oznacza to przede wszystkim długie kombinacje, które są zlepkami wielu liter, cyfr i symboli. Dzięki temu hasła będą bardziej odporne na taki typu bruteforce. Chodzi o sytuacje, w których atakujący wykorzystuje słownik, by maszynowo wypełniać formularz logowania i jako hasło wprowadzać popularne wyrazy lub powszechnie (i nieodpowiedzialnie) stosowane kombinacje.
Sukcesy naszych uczniów w Tykocinie.
26 kwietnia w Tykocinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawodnicy i zawodniczki mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak bieg na 60 m., bieg długi na 1000 m. u chłopców i 600 m. u dziewcząt, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Nasza szkoła wystawiła do zawodów zarówno drużynę chłopców jak i drużynę dziewcząt. Ostatecznie chłopcy zajęli 3 miejsce, a dziewczęta miejsce 6. Drużyna chłopców uzyskała awans do półfinału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany na początku maja na stadionie MOSiR w Białymstoku.
Brązowa drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Czemiel Filip, Ignatowski Aleksander, Sava Navrotskyi, Rybołowicz Paweł, Siewko Oskar, Adamski Arkadiusz, Jóźwicki Szymon.
Drużynę dziewcząt reprezentowały: Citko Aleksandra, Półkośnik Paulina, Świsłocka Wiktoria, Borysiewicz Paulina, Brałkowska Julia, Modzelewska Wiktoria, Pezowicz Kornelia, Uścianowska Urszula.
Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w zawodach i godnego reprezentowania szkoły.
Dzień Ziemi w klasie IIa
Z okazji Dnia Ziemi klasa IIa sprzątała we wsi Dobrzyniewo Duże. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w akcji oraz pamiętali o segregowaniu zebranych śmieci. Dzieci pokazały, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.
2
"Bajka o czystej Ziemi" - audycja muzyczna
4 maja 2022 roku uczniowie klas I-III mieli możliwość obejrzenia ostatniej już w tym roku szkolnym audycji muzycznej pt. "Bajka o czystej Ziemi". Dzieci wspólnie z artystami zastanawiały się, jak można pomóc naszej planecie, która jest chora i zmęczona. Muzycy za pomocą piosenek, ilustracji, ciekawych dialogów opowiedzieli uczniom, jak ważne jest dbanie o środowisko i co każdy, nawet najmnejszy człowiek, może zrobić dla swojego otoczenia. A wszystkie te działania należy podejmować po to, by na Ziemi było czysto, pięknie i zielono.
Wizyta w muzeum kl.V a
27 kwietnia 2022 roku klasa V a, pod opieką p. Barbary Grzegorczyk oraz p. Małgorzaty Choncer, pojechała na wycieczkę do Białegostoku. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w kinie Helios, gdzie obejrzeliśmy film pt. „ Wiki i jej sekret”. Była to pełna czułości opowieść o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha. Następnie przeszliśmy do budynku obok, w którym znajduje się Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Każdy artysta potrzebuje miejsca, w którym może swobodnie tworzyć. W muzeum mogliśmy zobaczyć pracownię Alfonsa Karnego, która wyglądała tak jakby artysta dopiero co ją opuścił. Dowiedzieliśmy się w jakich materiałach rzeźbił, jakich narzędzi używał i co przechowywał w wielkiej, drewnianej skrzyni. Na zakończenie braliśmy udział w warsztatach lepienia z gliny.
2
Sukcesy naszych uczniów w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Biegach Przełajowych LZS
21 kwietnia w Supraślu odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Biegach Przełajowych LZS. Zawodnicy rywalizowali z uczniami innych szkół z województwa podlaskiego w swoich kategoriach wiekowych na dystanach od 600 do 1000 metrów.
Naszą szkołę reprezentowało dwudziestu jeden uczniów. Wśród dziwcząt Natalia Adamska – III miejsce, Sokólska Wiktoria, Świsłocka Wiktoria, Waszkiewicz Sara, Półkośnik Paulina, Borysiewicz Patrycja, Faszcza Maja, Citko Aleksandra, Karwel Aleksandra, Lewsza Marta, Modzelewska Wiktoria.
Wśród chłopców: Aleksander - IV miejsce, Sava Navrotskyi – V miejsce, Karwowski Adam, Karwowski Filip, Kołos Michał, Antonowicz Bartosz, Pikulski Grzegorz, Woźniewski Gabriel, Jóźwicki Szymon, Rybołowicz Paweł.
W klasyfikacji szkół chłopcy zajęli 4 miejsce, a dziewczeta miejsce 8.
PAMIĘTAMY O DNIU ZIEMI
Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły 22 kwietnia 2022r. pamiętali o Międzynarodowym Dniu Ziemi, którego głównym celem jest promowanie postaw ekologicznych. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Dzieci z klas I-III poprzez różne aktywności uczyły się, jak ważna jest ochrona przyrody oraz poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska, w którym żyjemy, troska o czystość najbliższego otoczenia, a także szacunek do świata roślin i zwierząt. Uczniowie klas pierwszych wykonali prace plastyczne, drugoklasiści oglądali filmy przyrodnicze, a trzecioklasiści wykonali plakaty ekologiczne oraz przygotowali ciekawe przedstawienie pt. "Jak uratować las". Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz serce dla naszej planety.
8
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
29 marca w Supraślu odbył się Półfinał Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców i dziewcząt. Zawodnicy rywalizowali z uczniami innych szkół w swoich kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowały 24 szkoły, a w każdej kategorii wiekowej około 50 najlepszych zawodników. Naszą szkołę reprezentowała grupa kilkunastu uczniów, którzy na jesieni poprzedniego roku uzyskali awans z Mistrzostw Powiatu Białostockiego.
Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowały się i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego:
-
Natalia Adamska – II miejsce
-
Aleksandra Błaszczuk – III miejsce
-
Maja Adamska – V miejsce
-
Paulina Półkośnik – VIII miejsce
Szkołę reprezentowały również Aleksandra Citko i Julia Cieciorko. Razem nasze uczennice zapracowały na ósme miejsce w klasyfikacji zespołowej dziewcząt.
Wśród chłopców najlepiej wystartowali i uzyskali awans:
-
Aleksander Ignatowski – II miejsce
-
Filip Karwowski – VI miejsce
-
Adam Karwowski – VII miejsce
-
Arkadiusz Adamski – VIII miejsce
-
Patryk Falkowski – IX miejsce
-
Michał Kołos – XI miejsce
Szkołę reprezentowali również Grzegorz Pikulski i Jakub Powichrowski. Razem zapracowali na 4 miejsce w klasyfikacji zespołowej chłopców.
9 kwietnia 2022 r. w Supraślu odbył się Finał Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców i dziewcząt. Zawodnicy rywalizowali z uczniami innych szkół w swoich kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowało po 60 najlepszych zawodników z całego Województwa Podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowała grupa ośmiu uczniów, którzy tydzień wcześniej uzyskali awans z półfinału wojewódzkiego.
Najlepiej zaprezentowali się: Adamska Natalia VI miejsce, Ignatowski Aleksander - VII miejsce.
Pozostali uczniowie, którzy wystartowali w finale: Adamska Maja,, Błaszczuk Aleksandra, Falkowski Patryk, Karwowski Adam, Karwowski Filip, Kołos Michał, Półkośnik Paulina,, Adamski Arkadiusz.
Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w zawodach i godnego reprezentowania szkoły.
2-
Plac Zabaw
W naszej szkole działa już Plac Zabaw. Mieszkańcy Dobrzyniewa Dużego mogą korzystać z tego miejsca stosując się do poniższego REGULAMINU. Pierwszeńtwo korzystania z placu w godzinach pracy placówki mają uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.